top
How-to-track-phone-and-SIM-card-off-is-possible?

چگونه ردیابی گوشی و سیم کارت خاموش امکان پذیر است؟

زمان مطالعه: 7 دقیقه

886

چگونه گوشی خاموش را ردیابی کنیم؟ گوشی سرقتی چگونه ردیابی می‌شود؟ ردیابی گوشی خاموش از طریق شماره تلفن ممکن است؟

اگر گوشی‌تان را گم کردید و یا به سرقت رفته است نگران نباشید ما در این متن به شما یاد خواهیم داد که چگونه می‌توانید گوشی و سیمکارت خاموش خود را ردیابی نمایید. برای پیدا کردن گوشی خاموش با همیاب24 همراه باشید.

آیا می‌دانید با کلیک بر روی لینک زیر علاوه بر استعلام گارانتی گوشی خود، سرقتی یا مفقودی نبودن آن، اصالت گوشی، از مشخصات کامل گوشی خود نیز مطلع می‌شوید؟

ردیابی گوشی و سیم کارت خاموش

حتما تا به حال ماجراهایی راجع به شنود و ردیابی موقعیت مکانی گوشی توسط سازمان های جاسوسی شنیده اید! چیزی که در این حالت واقعی و منطقی به نظر می‌رسد این است که در زمان ردیابی گوشی بایستی تلفن همراه روشن باشد تا سیگنال های مخابراتی به دکل‌ها ارسال شوند. اما در پست آیا ردیابی گوشی خاموش امکان پذیر است؟ به مطلبی اشاره کردیم که حتی اگر گوشی تلفن همراه خاموش باشد، سازمان جاسوسی آمریکا می‌تواند آن را ردیابی کند!

حتما در فیلم های پلیسی و سیاسی دیده اید که مجرمان به هنگام فرار و جلوگیری از ردیابی شدن موقعیت مکانی، گوشی همراه خود را دور می اندازند و یا از گوشی و سیم کارت دیگری استفاده می‌کنند. در واقع صرفا حالت خاموش و یا فلایت که آنتن گوشی را از دسترس خارج می‌کند راه کافی برای جلوگیری از ردیابی نمی‌باشد.

اما سوالی که پیش می آید این است که، این امر چگونه اتفاق می افتد؟ سوال دوم این است که چگونه می توان مانع ردیابی گوشی خاموش شد؟ با همیاب24 همراه باشید:

حواست باشه موقع خرید گوشی کلاه سرت نره!
قبل از خرید گوشی به طور رایگان از رجیستری و سرقتی نبودن گوشی مطمئن شو.
لینک دانلود برنامه همیاب24

ردیابی گوشی خاموش چگونه ممکن می شود؟

ردیابی گوشی گم شده خاموش چطور ممنکن است؟

درست است که با گذاشتن گوشی روی فلایت مد یا خارج کردن سیم‌کارت ارتباط شما با شبکه موبایل قطع می‌شود، اما ساده‌ لوحانه‌ است اگر فکر کنید با این کار دیگر ردیابی نمی‌شوید. گوشی شما چه آیفون باشد، چه اندرویدی و چه هر چیز دیگری، سیستم عامل دومی به نام فریمور مودم دارد که همیشه در حال فعالیت است. این فریمور کار شناسایی دکل‌های موبایل و تشخیص اتصال به هر یک را در پس‌زمینه انجام می‌دهد. فعالیت این بخش حتی با خارج کردن سیم‌کارت متوقف نمی‌شود و می‌تواند بفهمد که در هر لحظه کدام دکل‌های موبایل در موقعیت شما وجود دارند.

همیاب ۲۴ سامانه اعلام سرقت و ردیابی گوشی، تبلت و لپ تاپ

چگونه می‌توان مانع ردیابی گوشی خاموش شد؟

با وجود بدافزار هایی مانند PowerOffHijack که در گوشی فرد نفوذ می‌کند حتی با خاموش کردن گوشی ردیابی امکان پذیر است. این بدافزار روند خاموش شدن گوشی را جعل می‌کند. در نتیجه شما با دیدن انیمیشن خاموش شدن روی نمایشگر گوشی گمان می‌کنید که دستگاهتان خاموش شده است، در صورتی که این طور نیست و گوشی در پس‌ زمینه روشن باقی می‌ماند.

تنها راه باقی‌ مانده درآوردن باتری گوشی است. در واقع وقتی ارتباط منبع انرژی را قطع کنید، هیچ یک از قطعات گوشی قادر به ادامه فعالیت نیستند و می‌توان مطمئن بود که کسی نمی‌تواند گوشی شما را ردیابی کند.

چگونه به گوشی خاموش زنگ بزنیم؟

اگر گوشی خود را گم کرده اید و می‌خواهید بدانید چگونه به گوشی خاموش زنگ بزنیم؟ روش های به صدا درآوردن و پیدا کردن گوشی اندروید و گوشی آیفون را به طور کامل در مطلب چگونه به گوشی خاموش زنگ بزنیم؟ بخوانید.

ردیابی گوشی خاموش از طریق جیمیل

پلت فرم اندروید (Android) روش هایی را برای ردیابی گوشی از طریق جیمیل (Gmail) ارایه داده است. برای آموزش کامل ردیابی گوشی از طریق جیمیل کلیک کنید.

حتما بخوانید: بهترین روش های پیدا کردن گوشی سرقتی یا گمشده

پیدا کردن گوشی سرقتی در سامانه کشوری همیاب24

سامانه همیاب24 روش قانونی برای پیدا کردن گوشی سرقتی یا گمشده در کشور می‌باشد. جهت فعال شدن فرآیند ردیابی، شماره IMEI گوشی را در سامانه کشوری همیاب۲۴ ثبت نمایید تا ردیابی گوشی گمشده یا سرقتی شما فعال گردد. از این طریق علاوه بر ردیابی گوشی سرقتی شما در اپراتورهای مخابراتی، با اطلاع رسانی کشوری از خرید و فروش و خروج گوشی از مرزهای کشور جلوگیری می شود، بین تمام کالاهای پیدا شده سراسر کشور، کلانتری ها و بازرسی های مرزی جستجو شده و به شما اطلاع داده می شود. برای اطلاع از نحوه ردیابی گوشی در سامانه همیاب24 مطلب ردیابی گوشی سرقتی یا گمشده با همیاب ۲۴ چطور انجام می‌شود؟ را بخوانید.

ویژگی دیگر همیاب۲۴ امکان استعلام رجیستری گوشی و استعلام سرقتی گوشی می باشد. در هنگام خرید کالای دیجیتال، تنها با یک استعلام شما می توانید علاوه بر اطلاع از سرقتی نبودن گوشی، از رجیستر بودن آن نیز اطمینان حاصل کنید و ناخواسته مرتکب جرم خرید یک گوشی سرقتی نشوید.

اگر گوشی شما گم شده و یا به تازگی به سرقت رفته، دیگر نگران نباشید. سامانه همیاب24 از طریق همکاری با اپراتورها، دادگستری ها، کلانتری ها و اصناف موبایل و کامپیوتر سراسر کشور به سرعت و از راه قانونی گوشی گمشده یا سرقت شده شما را ردیابی می کند!

نحوه پيدا كردن گوشي گم شده خاموش

پيدا كردن گوشي همراه گم شده و خاموش ممكن است به اين موارد وابسته باشد كه آيا تنظيمات مخصوصي براي مواجهه با چنين موقعيتي انجام داده‌ايد يا نه. اگر تنظيمات مخصوصي ديگري انجام نداده‌ايد، بهترين گزينه اين است كه از مزايايي استفاده كنيد كه توسط توليدكننده گوشي فراهم شده است. در غير اين صورت، مي‌توانيد اقدامات زير را انجام دهيد:

 1. استفاده از سيستم‌هاي رديابي: برخي گوشي‌ها و سيستم‌ها امكان استفاده از سيستم‌هاي رديابي را فراهم مي‌كنند. مثلاً، اگر از سامسونگ استفاده مي‌كنيد، مي‌توانيد از “Find My Mobile” استفاده كنيد. اگر از آيفون استفاده مي‌كنيد، مي‌توانيد از “Find My iPhone” استفاده كنيد. با ورود به حساب كاربري خود مي‌توانيد مكان گوشي را پيدا كنيد و دسترسي به امكاناتي مثل قفل كردن يا پاك كردن اطلاعات داشته باشيد.
 2. تماس با مخاطبي كه ممكن است گوشي را پيدا كرده باشد: ممكن است كسي گوشي شما را پيدا كرده و تماس گرفته باشد. بنابراين، اگر گوشي خاموش است، بسيار مهم است تا شما اطلاعات تماس خود را به دقت نگه داريد.
 3. گزارش به مراجع محلي: اگر احتمال مي‌دهيد گوشيتان سرقت شده است، مي‌توانيد به پليس محلي گزارش دهيد تا آنها به پيگيري اين موضوع بپردازند.
 4. تماس با اپراتور مخابراتي: اگر گوشي شما داراي SIM card است، مي‌توانيد با اپراتور مخابراتي تماس بگيريد و آنها را از سرقت گوشي مطلع كنيد. آنها ممكن است بتوانند SIM card را غيرفعال كنند يا اطلاعات بيشتري ارائه دهند.

لطفاً به یاد داشته باشید که پیروی از قوانین و مقررات محلی برای پیدا کردن یا پیگیری گوشی گم شده الزامی است. همچنین مهم است که از اطلاعات شخصی خود محافظت کنید و از روش‌هایی که قانونی نیستند استفاده نکنید.

درنهایت

با کمک اپلیکیشن همیاب24 به راحتی می‌توانید جلوی سرقت گوشی خود را بگیرید زیرا این برنامه با امکانات منحصر به فردش شما را از سرقت گوشی مطلع می‌کند. همچنین اگر سرقتی صورت گیرد با کمک این برنامه به راحتی می‌توانید گوشی خود را ردیابی نمایید. دیدگاه ها و تجربیات خود را پیرامون این نوشته با ما در میان بگذارید…

4.1/5 - (456 امتیاز)

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفا کد را در کادر وارد کنید

دیدگاه شما کاربران عزیز

 1. من گوشیمو دزدیدن ۱ ماه و نیم شده هیچ خبری نیست .گوشیم جیمل داشتم بازهم هیچ کاری نمیشه کرد.دزد عوضی راحت میبره ریجستر میکنه ازش استفاده میکنه ماهم اینجا منتظریم وهی پول میدیم به دفتر پیشخوان که ردیابی کنه.بقران من گوشیو نمیخوام من فقط عکسا وفیلمای داخلشو میخوام…عکس‌ و فیلم پدر خدابیامرزم داخلش بود یک روز قبل از وفاتش ازش گرفته بودم..جیگرم داره میسوزه

  2
  1. سلام دوست عزیز. لطفا نگران نباشید بسیاری از ردیابی ها بعد از ماه ها مثبت میشود.

   1
 2. گوشیم خاموش است از خط امارات استفاده میکردم الان پیداش نمیکنم

  0
 3. سلام گوشی من داخل خانه گم شده رجسترنشده خاموش است چطورپیدا کنم

  2
 4. جالب بودبرام که من نظرم رودادم وگفتم بیخودمنتظرگوشی به سرقت رفته نباشن ومثل من فریب تبلیغات رونخورن چون دروغه وهیچکس نمیگه که براحتی گوشی دزدیده شده رومیبرن ریجسترمیکنن واستفاده میکنن وحالشومیبرن اونوقت منه مال باخته رواحمق فرض میکنن ومیگن توپول بده پیداش میکنیم وماپول دادیم وخبری نشد که هیچ الان اومدم نظرم روبگم تا یکی مثل من که به هزاجون کندن پول بدست میاره گناه داره پولش روبه زخمه دیگه اش بزنه والکی زرربیشترنکنه جالب میشه برام که ۳باره دارم نظرم رومیگم ولی ثبت نمیکنن ای بابا توثبت واقعیت هم سانسورمیکنین بابا دمتون گرم خوب فقط بگید نظرند ن مردم فقط چرند بگن ودروغ به همدیگه بگن ودلخوش ودزدمحترم هم حالشوببره جالبه اگه این پولا خوردن داره گوارای وجود همکاران محترم

  0
  1. سلام مهرداد عزیز.
   تعدادنظرات بسیار زیاد است به تمامی نظرات پاسخ داده خواهد شد اما با توجه حجم زیاد پیامها ممکن است طول بکشد. از صبوری شما متشکریم.🌼
   بابت این اتفاق متاسفیم. از زمان ردیابی گوشی شما چه مدت میگذرد؟ آیا سیمکارت های داخل گوشی مفقودی یا سرقتی خود را سوزانده‌اید؟ و بعد از ثبت نام عدد یک را ارسال نموده اید؟

   لطفا شکیبا باشید بسیاری از ردیابی‌هایی مثبت در سامانه همیاب ۲۴ پس از ماه‌ها ردیابی متعدد است. در جواب نظر شما که فرمودید: (براحتی گوشی دزدیده شده رومیبرن ریجسترمیکنن واستفاده میکنن وحالشومیبرن) باید بگوییم طبق آمار ردیابی مثبت در سامانه همیاب24 که از هر سه گوشی یک گوشی به مالبلاخته بازگردانده میشود احتمال این کار بسیار پایین است. امیدواریم هر چه سریعتر گوشیتان ردیابی شود. چنانچه سوالی داشتید با شماره 05141410 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی سامانه راهنماییتان کنند. موفق باشید🌻

   0
 5. سلام من الان ساعت 12 یکم مهرماهذگوشیمو گم کردم اول در دسترس نبود الان خاموشه من چه کنم پیداش کنم ضروری لازمش دارم

  1
  1. سلام دوست عزیز.
   سیمکارتهای خود را بسوزانید و در سامانه همیاب۲۴ ثبت نمایید. چنانچه سوالی داشتید با شماره ۰۵۱۴۱۴۱۰ تماس بگیرید.

   3
 6. سلام گوشی من رو پریروز دزدیدن و تا چند ساعت زنگ میزدیم زنگ می‌خورد یعنی خاموش نبود اما الان دیگه زنگ میزنیم هی اشغال میزنه و به دلیل اینکه به تعطیل رسمی خوردیم نشد سیمکارت رو مسدود کنیم،اگه سیمکارت رو مسدود قابل ردیابی هست؟
  و اینکه تا کی جستجو میکنن؟.

  1