ردیابی گوشی سرقتی | مفقودی- رایتل

ردیابی گوشی سرقتی | مفقودی- رایتل

نحوه ردیابی گوشی در اپراتور رایتل

مشترکین رایتل جهت ردیابی گوشی سرقتی یا مفقودی خود می توانند از سرویسی که این اپراتور ارائه داده است استفاده نمایند. برای ردیابی گوشی از طریق اپراتور رایتل مراحل زیر را دنبال نمایید:

همیاب۲۴ سامانه اعلام سرقت و ردیابی گوشی، تبلت و لپ تاپ

۱- جهت جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی ابتدا سیم کارت فعال روی گوشی سرقتی خود را مسدود نمایید. برای آموزش نحوه سوزاندن سیم کارت، با توجه به نوع سیم کارت خود به یکی از لینک های زیر بروید:

۲- سپس شماره IMEI گوشی ( کد ۱۵ رقمی که بر روی جعبه گوشی مندرج شده) را  را به سرشماره ۶۱۰۱ پیامک کنید.(در صورتی که به جعبه گوشی دسترسی ندارید مطلب آموزش تمام روش های پیدا کردن کد IMEI گوشی موبایل را بخوانید).

۳- پس از ثبت موفق شماره IMEI از شما درخواست می‌شود تا در صورتیکه در زمان مفقودی یا سرقت گوشی از سیم‌کارت رایتل استفاده می‌کردید شماره‌ آن را ارسال و در غیر اینصورت، عدد ۰ را ارسال نمایید.

۴- سپس باید یکی از بازه‌های زمانی زیر را جهت ردیابی گوشی خود انتخاب کنید:

  • عدد ۱: از ۱۰ روز گذشته تا ابتدای روز جاری  (هزینه ۱۰۰۰ ریال)
  • عدد ۲: از ابتدای روز جاری تا ۱۰ روز آینده  (هزینه ۱۰،۰۰۰ریال)
  • عدد ۳: از ۱۰ روز گذشته تا ۱۰ روز آینده  (هزینه ۱۱،۰۰۰ ریال)

نکته:
با ارسال عدد ۱ نتیجه ردیابی بعد از ۲۴ ساعت برای شما ارسال خواهد شد. در صورتی‌که عدد ۲ یا ۳ را انتخاب کنید در هر زمان که نتیجه ردیابی مثبت شود، به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد و در صورت منفی بودن حداکثر بعد از ۱۰ روز پاسخ اعلام می‌شود.

۵- بعد از کسر هزینه، درخواست شما جهت ردیابی گوشی در سیستم ثبت خواهد شد.

در رابطه با ردیابی گوشی از طریق اپراتور رایتل به نکات زیر توجه نمایید:

  • هزینه پیامک‌های ارسالی به سرشماره ۶۱۰۱ مطابق تعرفه عادی محاسبه خواهد شد.
  • در صورت مثبت بودن نتیجه ردیابی در اسرع وقت برای طی مراحل قانونی و تهیه دستور قضایی اقدام کنید. در نظر داشته باشید، کد پیگیری که در پیامک ردیابی برای شما ارسال شده، باید در دستور قضایی درج شود.
  • در صورت منفی بودن نتیجه ردیابی، می‌توانید درخواست ردیابی گوشی خود را مجددا ثبت نمایید.
  • برای مشاهده سوابق درخواست‌های خود می توانید عدد ۹ را به سرشماره ۶۱۰۱ ارسال کنید.
  • این سرویس فقط مثبت یا منفی بودن نتیجه ردیابی را مشخص می‌کند و ارائه اطلاعات هویتی مربوط به فرد استفاده کننده از گوشی مستلزم دستور قضایی می باشد.

ردیابی گوشی در سامانه کشوری همیاب۲۴

سامانه همیاب ۲۴ با حمایت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و با همکاری اپراتورها، اصناف و کلانتری های سراسر کشور، در خصوص تسهیل و تسریع فرآیند ردیابی، بستری مناسب فراهم کرده است.

یکی از بهترین روش های ردیابی، ثبت دستگاه گم شده یا دزدیده شده در سامانه همیاب۲۴ می باشد. از این طریق علاوه بر ردیابی گوشی سرقتی شما در اپراتورهای مخابراتی، با اطلاع رسانی کشوری از خرید و فروش و خروج گوشی از مرزهای کشور جلوگیری می شود، بین تمام کالاهای پیدا شده سراسر کشور، کلانتری ها و بازرسی های مرزی جستجو شده و به شما اطلاع داده می شود.

جهت اعلام سرقت و ردیابی گوشی، تبلت و لپ تاپ می توانید، به سامانه همیاب ۲۴ مراجعه کنید و یا از طریق لینک های زیر اپلیکیشن همیاب۲۴ را دانلود نمایید:

دانلود نسخه اندروید اپلیکیشن همیاب24 از گوگل پلی
دانلود نسخه اندروید اپلیکیشن همیاب24 از کافه بازار
دانلود نسخه IOS اپلیکیشن همیاب24 سیبچه


دیدگاه ها و تجربیات خود، پیرامون این نوشته را با ما در میان بگذارید