سه روش ردیابی گوشی همراه اول

۳ روش ردیابی گوشی همراه اول: راهنمای جامع

فهرست عناوین در این مطلب:

این روزها خبرهای زیادی در مورد به سرقت رفتن گوشی های تلفن همراه می شنویم، ردیابی گوشی سرقتی یا گمشده یکی از دغدغه هایی است که مردم درگیر آن هستند. مخصوصا با توجه به بالا رفتن قیمت گوشی های هوشمند نیاز بیشتری به ردیابی آن پس از گم شدن و یا به سرقت رفتن احساس می شود. اگر برای شما هم پیش آمده که گوشی خود را گم کرده اید و یا آن را از شما دزدیده اند و شما نمی دانید که چگونه آن را ردیابی کنید، با همیاب ۲۴ همراه باشید تا این بار در خصوص ردیابی گوشی همراه اول به شما راه کارهایی ارایه دهیم.

همیاب ۲۴ سامانه اعلام سرقت و ردیابی کالاهای دیجیتال (موبایل، تبلت و لپ تاپ)

برای ردیابی گوشی همراه اول سرقتی یا گمشده، این اپراتور راهکارهایی فراهم کرده است که شما بدون مراجعه حضوری گوشی خود را ردیابی کنید. مدتهاست که اپراتور همراه اول سامانه و راهکاری ساده برای ردیابی گوشی راه اندازی کرده  که به این منظور برای ردیابی گوشی از کدهای USSD و پیامک کمک گرفته است.

در ادامه این مطلب به روش های ردیابی گوشی سرقتی همراه اول می پردازیم.

ردیابی گوشی سرقتی همراه اول

به جهت ردیابی گوشی سرقتی همراه اول، ابتدا شماره IMEI گوشی که بر روی جعبه آن درج شده را از طریق خطوط همراه اول، به یکی از دو روش زیر ارسال کنید.

۱- کد ردیابی گوشی سرقتی همراه اول:

کد #سریال گوشی *۲۱۴۱*۱۱۱* را شماره گیری کنید.

۲- سامانه پیامکی گوشی سرقتی همراه اول:

کد ۲۱۴۱ را به شماره ۱۱۱ ارسال کنید.

حتما بخوانید: ردیابی گوشی ایرانسل چگونه امکان پذیر است؟

بعد از اینکه یکی از مراحل بالا را انجام دادید سرویس مکان یابی سیم کارت همراه اول تا ۱۰ روز گوشی سرقتی شما را ردیابی می کند و در آخر نتیجه را از طریق پیامک به صاحب گوشی ارسال می کند که بعد از آن مشترک سایر مراحل حقوقی را از طریق مراجع قضایی پیگیری می نماید.

در صورت عدم موفقیت مشترک باید دوباره اقدام کند و سرویس را مجددا فعال کند.

کد بالا برای فعال سازی سرویس ردیابی گوشی تلفن همراه است درصورتی که بخواهید آن را غیر فعال کنید کد دستوری #۲۱۴۲*۱۰* را شماره گیری نمایید.

۳- ردیابی گوشی همراه اول در سامانه همیاب ۲۴

سامانه همیاب۲۴ از طریق همکاری با اپراتورها، دادگستری ها، کلانتری ها و اصناف موبایل و کامپیوتر سراسر کشور خدمات ارزشمندی را در جهت تسهیل و تسریع فرآیند ردیابی گوشی های سرقتی/مفقودی فراهم کرده است.

برای فعال شدن فرآیند ردیابی گوشی خود در سامانه کشوری همیاب۲۴ شما می توانید، شماره IMEI گوشی را در این سامانه ثبت نمایید. بعد از ثبت مشخصات دستگاه در سامانه همیاب۲۴، ردیابی گوشی سرقتی شما در اپراتورهای مخابراتی فعال شده و علاوه بر این با اطلاع رسانی کشوری از خرید و فروش و خروج دستگاه از مرزهای کشور جلوگیری می شود و بین تمام کالاهای پیدا شده سراسر کشور، کلانتری ها و بازرسی های مرزی جستجو و نتیجه آن به اطلاع شما می رسد.

جهت اعلام سرقت و ردیابی کالای دیجیتال خود از طریق لینک های زیر به سامانه همیاب ۲۴ مراجعه کنید و یا اپلیکیشن همیاب۲۴ را دانلود نمایید:

سامانه اعلام سرقت و ردیابی کالاهای دیجیتال (موبایل، تبلت و لپ تاپ)

برای نصب اپلیکیشن همیاب ۲۴ کلیک کنید

دیدگاه ها و تجربیات خود را پیرامون این نوشته برای ما بنویسید

منبع: پلیس فتا