سامانه کشوری همیاب 24

ردیابی گوشی سرقتی یا گمشده با همیاب ۲۴ چطور انجام می‌شود؟

در این مقاله می ­خوانید:

همیاب ۲۴ چیست؟

همیاب ۲۴ چه خدماتی را به مشتریانش ارایه می ­دهد؟

چطور و چه زمانی از خدمات سامانه همیاب ۲۴ استفاده کنیم؟

مراحل اعلام سرقت و ردیابی کالای دیجیتال شما در همیاب ۲۴

همیاب ۲۴ سامانه اعلام سرقت و ردیابی کالاهای دیجیتال

همیاب ۲۴ چیست؟

همیاب ۲۴ یک راهکار مدرن برای ردیابی کالاهای سرقتی یا گمشده شما است. به لطف این استارت اپ ایرانی که اختصاصا برای استعلام و ردیابی کالاهای سرقتی (موبایل، تبلت و لپ­ تاپ)  راه ­اندازی شده است شما می­ توانید با خیال راحت پیگیری کالای سرقتی یا مفقودی خود را به این سامانه محول کنید. سامانه کشوری همیاب ۲۴ تحت حمایت : معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، کلانتری­ ها، اصناف موبایل و کامپیوتر سراسر کشور و بیش از ۸۵۰۰ دفتر پیشخوان خدمات دولت فعالیت می­ کند.

ردیابی گوشی سرقتی در همیاب 24
ردیابی گوشی سرقتی در همیاب ۲۴

همیاب ۲۴ چه خدماتی را به مشتریانش ارایه می ­دهد

همیاب ۲۴ با حمایت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه خدمات مهمی را در زمینه ردیابی کالاهای سرقتی فراهم نموده است، در ادامه هر کدام از خدمات سامانه را با هم بررسی می­ کنیم.

استعلام همزمان طرح رجیستری و سرقتی بودن موبایل، تبلت و لپ تاپ

یک سرویس مهم و کاربردی که توسط همیاب ۲۴ ارایه شده این است که شما می­توانید از طریق گزینه استعلام کالا با وارد کردن شماره IMEI موبایل/تبلت و یا شماره سریال دیگر کالاهای دیجیتال به طور همزمان از رجیستر بودن و سرقتی نبودن کالا مطلع شوید. این گزینه در واقع به شما کمک می­ کند تا هنگام خرید کالای دست دوم از رجیستر بودن و سرقتی نبودن کالا اطمینان حاصل کنید و خریدی امن را تجربه کنید.

همیاب ۲۴ به شما کمک می کند تا هر زمانی که قصد خرید گوشی، تبلت و یا لپ ­تاپ داشتید، به صورت همزمان از رجیستر بودن و سرقتی نبودن آن در همان لحظه مطلع شوید

ردیابی گوشی سرقتی در همیاب 24
ردیابی گوشی سرقتی در همیاب ۲۴

ردیابی و اعلام سرقت کالا

شما می ­توانید هنگامی که کالای شما به سرقت می ­رود و یا آن را گم می­ کنید کالای دیجیتال (موبایل، لپ تاپ، تبلت و …) سرقتی یا گم شده خود را ثبت و ردیابی آن را به همیاب ۲۴ محول کنید.

حتما بخوانید: چطور گوشی گم شده را ردیابی کنیم؟

پیگیری کالای سرقتی شما

پس از ثبت کالا، همیاب۲۴ کالای سرقتی شما را به تمام فروشگاه‌ها و اصناف کل کشور به منظور جلوگیری از خرید و فروش آن، اعلام می ­کند.

جستجوی کالای سرقتی در بین کالاهای پیدا شده همیاب۲۴

کالای ثبت شده شما در بین تمام کالاهای پیدا شده سراسر کشور، کلانتری­ ها و کالاهای ثبت شده در همیاب ۲۴ جستجو و به شما اطلاع­ رسانی می­ شود.

ثبت کالای پیدا شده

همیاب ۲۴ طی اقدامی این قابلیت خاص را در اختیار شما قرار می ­دهد تا با ثبت شماره سریال کالایی که پیدا می کنید، کمک کنید تا سریع­تر به دست صاحبش برسد و در قبال آن می ­توانید از صاحب کالا مژدگانی نیز دریافت کنید.

بیمه موبایل، تبلت و لپ تاپ

بیمه کالای دیجیتال یک قابلیت مهم برای شما به شمار می ­رود، شما می ­توانید با بیمه کردن موبایل، تبلت و لپ تاپ خود آن را در مقابل آسیب های احتمالی محافظت کنید.

خدمات بیمه موبایل تبلت و لپتاپ
خدمات بیمه موبایل تبلت و لپتاپ

 بیمه موبایل و لپ تاپ همیاب ۲۴ خدمات ویژه­ای را برای شما فراهم کرده است که هیچ گارانتی آن­ها را تحت پوشش قرار نمی دهد.

حتما بخوانید: از ۰ تا ۱۰۰ بیمه موبایل و گوشی ؛ بهترین بیمه، آموزش بیمه، هزینه بیمه

شما می ­توانید کالاهای دیجیتال خود را در قبال هرگونه خرابی، شکستگی یا حتی دزدیده شدن بیمه کنید و در صورت بروز حادثه از بیمه کالای دیجیتال همیاب ۲۴ خسارت دریافت کنید.

چطور و چه زمانی از خدمات سامانه همیاب ۲۴ استفاده کنیم؟

 زمانی که کالای شما گم شده و یا به سرقت می رود شما می­ توانید کالای خود را در همیاب ۲۴ ثبت کنید و پیگیری و ردیابی کالای خود را به همیاب ۲۴ محول کنید.

مهمترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید تا پیگیری و ردیابی کالای شما در سریع­ترین زمان انجام شود داشتن شماره IMEI (کدی یکتا که به هر اسلات سیم‌کارت داده می‌شود)  گوشی و تبلت و شماره سریال لپ تاپ یا سایر کالاهای دیجیتال می ­باشد.

 از این‌رو پیشنهاد می‌شود با گرفتن شماره #۰۶#* کد IMEI خود را به دست آورید و یادداشت کنید و همینطور شماره سریال سایر کالاهای دیجیتال خود را نیز یادداشت نمایید.

مراحل اعلام سرقت ردیابی کالای سرقتی شما در همیاب ۲۴:

  • ابتدا کالای(گوشی، تبلت، لپ ­تاپ) سرقتی خود را در سامانه و یا اپلیکیشن همیاب ۲۴ ثبت کنید.
  • سپس با مراجعه به دفاتر پیشخوان یا نمایندگی اپراتورها سیم کارت خود را بسوزانید. 
  • همیاب ۲۴ کالای شما را در ۲۴ ساعت شبانه روز ردیابی می­ کند و طی مدت ۵ یا ۱۰ روزه همانند اپراتورهای مخابراتی نیاز به تمدید ندارد پس خیالتان از این بابت راحت باشد.

در صورتی که سیم کارت جدید روی گوشی و یا تبلت شما قرار بگیرد، همیاب ۲۴ به شما اطلاع داده و کد ردیابی کالا را در اختیار شما قرار می ­دهد، و شما می­ توانید با مـراجعه به دادگستری و اپراتور صادر کننده سیم کارت اسم و آدرس محل کالای خود را دریافت کنید.

اما همان­طور که گفته شد همیاب ۲۴ خدمات دیگری نیز دارد که باعث متمایز شدن این سامانه شده است:

  • همیاب۲۴  به تمام فروشگاه‌ها و اصناف کل کشور به منظور جلوگیری از خرید و فروش، کالای سرقتی شما رو اعلام می­ کند تا از این طریق از وقوع جرم­ های بعدی پیشگیری کرده و کالای شما مورد سوء استفاده قرار نمی ­گیرد.
  • همیاب ۲۴ کالای شما را در بین تمام کالاهای پیدا شده سراسر کشور و کلانتری­ ها جستجو و به شما اطلاع ­رسانی می ­کند تا کالای سرقتی خود را دریافت کنید.

برای استعلام، ردیابی و خرید بیمه کالاهای دیجیتال، شما می ­توانید از طریق سایت همیاب ۲۴ اقدام کنید و یا اپلیکیشن آن را به صورت رایگان دانلود و روی گوشی موبایل خود داشته باشید.

دانلود اپلیکیشن ردیابی همیاب ۲۴ از کافه بازار

سامانه اعلام سرقت و ردیابی کالاهای دیجیتال

دیدگاه ها و تجربیات خود را پیرامون این نوشته برای ما بنویسید