• خانه
  • ردیابی
  • ردیابی گوشی سرقتی یا گمشده با همیاب ۲۴ چطور انجام می‌شود؟
ردیابی گوشی سرقتی یا گمشده با همیاب ۲۴ چطور انجام می‌شود؟

ردیابی گوشی سرقتی یا گمشده با همیاب ۲۴ چطور انجام می‌شود؟

همیاب ۲۴ سامانه اعلام سرقت و ردیابی کالاهای دیجیتال (موبایل، تبلت و لپ تاپ)

همیاب ۲۴ چیست؟

همیاب ۲۴ یک راهکار مدرن برای ردیابی کالاهای سرقتی یا گمشده شما است. به لطف این استارت اپ ایرانی که اختصاصا برای استعلام و ردیابی کالاهای سرقتی (موبایل، تبلت و لپ­ تاپ)  راه ­اندازی شده است شما می­ توانید با خیال راحت پیگیری کالای سرقتی یا مفقودی خود را به این سامانه محول کنید. سامانه کشوری همیاب ۲۴ تحت حمایت : معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، کلانتری­ ها، اصناف موبایل و کامپیوتر سراسر کشور و بیش از ۸۵۰۰ دفتر پیشخوان خدمات دولت فعالیت می­ کند. ردیابی گوشی سرقتی در سامانه همیاب24

همیاب ۲۴ چه خدماتی را به مشتریانش ارایه می ­دهد

همیاب ۲۴ با حمایت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه خدمات مهمی را در زمینه ردیابی کالاهای سرقتی فراهم نموده است، در ادامه هر کدام از خدمات سامانه را با هم بررسی می­ کنیم.


چطور و چه زمانی از خدمات سامانه همیاب ۲۴ استفاده کنیم؟

زمانی که کالای دیجیتال (موبایل، تبلت یا لپ تاپ) شما گم شده و یا به سرقت می رود شما می­ توانید مشخصات دستگاه خود را در همیاب ۲۴ ثبت کنید و پیگیری و ردیابی آن را به همیاب ۲۴ محول کنید.

همیاب ۲۴ چه خدماتی را به مشتریانش ارایه می ­دهد

همیاب ۲۴ با حمایت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه خدمات مهمی را در زمینه ردیابی کالاهای سرقتی فراهم نموده است، در ادامه هر کدام از خدمات سامانه را با هم بررسی می­ کنیم.

استعلام همزمان طرح رجیستری و سرقتی بودن موبایل، تبلت و لپ تاپ

یک سرویس مهم و کاربردی که توسط همیاب ۲۴ ارایه شده این است که شما می­توانید از طریق گزینه استعلام کالا با وارد کردن شماره IMEI موبایل/تبلت و یا شماره سریال دیگر کالاهای دیجیتال به طور همزمان از رجیستر بودن و سرقتی نبودن کالا مطلع شوید. این گزینه در واقع به شما کمک می­ کند تا هنگام خرید کالای دست دوم از رجیستر بودن و سرقتی نبودن کالا اطمینان حاصل کنید و خریدی امن را تجربه کنید.

همیاب ۲۴ به شما کمک می کند تا هر زمانی که قصد خرید گوشی، تبلت و یا لپ ­تاپ داشتید، به صورت همزمان از رجیستر بودن و سرقتی نبودن آن در همان لحظه مطلع شوید.

ردیابی گوشی سرقتی در همیاب 24
ردیابی گوشی سرقتی در همیاب ۲۴

ردیابی و اعلام سرقت کالا

شما می ­توانید هنگامی که کالای شما به سرقت می ­رود و یا آن را گم می­ کنید کالای دیجیتال (موبایل، لپ تاپ، تبلت و …) سرقتی یا گم شده خود را ثبت و ردیابی آن را به همیاب ۲۴ محول کنید.

حتما بخوانید: بهترین روش های ردیابی گوشی سرقتی یا گمشده

جلوگیری از خرید و فروش و خروج کالای سرقتی شما از مرزهای کشور

پس از ثبت کالا، همیاب۲۴ کالای سرقتی شما را به تمام فروشگاه‌ها، اصناف کل کشور، کلانتری ها و بازرسی های مرزی به منظور جلوگیری از خرید و فروش و خروج کالا از مرزهای کشور، اعلام می ­کند.

جستجوی کالای سرقتی در بین کالاهای پیدا شده همیاب۲۴

کالای ثبت شده شما در بین تمام کالاهای پیدا شده سراسر کشور، کلانتری­ ها و کالاهای ثبت شده در همیاب ۲۴ جستجو و به شما اطلاع­ رسانی می­ شود.

ثبت کالای پیدا شده

همیاب ۲۴ طی اقدامی این قابلیت خاص را در اختیار شما قرار می ­دهد تا با ثبت شماره سریال کالایی که پیدا می کنید، کمک کنید تا سریع­تر به دست صاحبش برسد و در قبال آن می ­توانید از صاحب کالا مژدگانی نیز دریافت کنید.

بیمه موبایل، تبلت و لپ تاپ

بیمه کالای دیجیتال یک قابلیت مهم برای شما به شمار می ­رود، شما می ­توانید با بیمه کردن موبایل، تبلت و لپ تاپ خود آن را در مقابل آسیب های احتمالی محافظت کنید.

خدمات بیمه موبایل تبلت و لپتاپ
خدمات بیمه موبایل تبلت و لپتاپ

 بیمه موبایل و لپ تاپ همیاب ۲۴ خدمات ویژه­ای را برای شما فراهم کرده است که هیچ گارانتی آن­ها را تحت پوشش قرار نمی دهد.

حتما بخوانید: از ۰ تا ۱۰۰ بیمه موبایل و گوشی ؛ بهترین بیمه، آموزش بیمه، هزینه بیمه

شما می ­توانید کالاهای دیجیتال خود را در قبال هرگونه خرابی، شکستگی یا حتی دزدیده شدن بیمه کنید و در صورت بروز حادثه از بیمه کالای دیجیتال همیاب ۲۴ خسارت دریافت کنید.

چطور و چه زمانی از خدمات سامانه همیاب ۲۴ استفاده کنیم؟

زمانی که کالای دیجیتال (موبایل، تبلت یا لپ تاپ) شما گم شده و یا به سرقت می رود شما می­ توانید مشخصات دستگاه خود را در همیاب ۲۴ ثبت کنید و پیگیری و ردیابی آن را به همیاب ۲۴ محول کنید.

مهمترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید تا پیگیری و ردیابی کالای شما در سریع­ترین زمان انجام شود داشتن شماره IMEI (کدی یکتا که به هر اسلات سیم‌کارت داده می‌شود)  گوشی و تبلت و شماره سریال لپ تاپ یا سایر کالاهای دیجیتال می ­باشد.

 از این‌رو پیشنهاد می‌شود با گرفتن شماره #۰۶#* کد IMEI خود را به دست آورید و یادداشت کنید و همینطور شماره سریال سایر کالاهای دیجیتال خود را نیز یادداشت نمایید.

مراحل اعلام سرقت ردیابی کالای سرقتی شما در همیاب ۲۴:

  • ابتدا کالای(گوشی، تبلت، لپ ­تاپ) سرقتی خود را در سامانه و یا اپلیکیشن همیاب ۲۴ ثبت کنید.
  • سپس با مراجعه به دفاتر پیشخوان یا نمایندگی اپراتورها سیم کارت خود را بسوزانید. 
  • همیاب ۲۴ کالای شما را در ۲۴ ساعت شبانه روز ردیابی می­ کند و طی مدت ۵ یا ۱۰ روزه همانند اپراتورهای مخابراتی نیاز به تمدید ندارد پس خیالتان از این بابت راحت باشد.

در صورتی که سیم کارت جدید روی گوشی و یا تبلت شما قرار بگیرد، همیاب ۲۴ به شما اطلاع داده و کد ردیابی کالا را در اختیار شما قرار می ­دهد، و شما می­ توانید با مـراجعه به دادگستری و اپراتور صادر کننده سیم کارت اسم و آدرس محل کالای خود را دریافت کنید.

اما همان­طور که گفته شد همیاب ۲۴ خدمات دیگری نیز دارد که باعث متمایز شدن این سامانه شده است:

  • همیاب۲۴  به تمام فروشگاه‌ها و اصناف کل کشور به منظور جلوگیری از خرید و فروش، کالای سرقتی شما رو اعلام می­ کند تا از این طریق از وقوع جرم­ های بعدی پیشگیری کرده و کالای شما مورد سوء استفاده قرار نمی ­گیرد.
  • همیاب ۲۴ کالای شما را در بین تمام کالاهای پیدا شده سراسر کشور و کلانتری­ ها جستجو و به شما اطلاع ­رسانی می ­کند تا کالای سرقتی خود را دریافت کنید.

برای استعلام، ردیابی و خرید بیمه کالاهای دیجیتال، شما می ­توانید از طریق سایت همیاب ۲۴ اقدام کنید و یا اپلیکیشن آن را به صورت رایگان دانلود و روی گوشی موبایل خود داشته باشید.

جهت استعلام، ردیابی و خرید بیمه کالاهای دیجیتال (موبایل، تبلت و لپ تاپ) می توانید، به سامانه همیاب ۲۴ مراجعه کنید و یا از طریق لینک های زیر اپلیکیشن همیاب۲۴ را دانلود نمایید:

دانلود نسخه اندروید اپلیکیشن همیاب24 از گوگل پلی
دانلود نسخه اندروید اپلیکیشن همیاب24 از کافه بازار
دانلود نسخه IOS اپلیکیشن همیاب24 سیبچه

دیدگاه ها و تجربیات خود را پیرامون این نوشته با ما در میان بگذارید