top
Location-tracking-via-google-maps

ردیابی موقعیت مکانی گوشی از طریق google maps

زمان مطالعه: 2 دقیقه

0


با روشن کردن «تاریخچه مکان»، زمانی که گوشی شما گم شده یا به سرقت می رود از طریق مکان های ذخیره شده در این قسمت می توانید موقعیت مکانی گوشی خود را ببینید. همچنین می توانید موقعیت مکانی افراد و دوستان خود را ردیابی کنید.

همیاب ۲۴ سامانه اعلام سرقت و ردیابی کالاهای دیجیتال (موبایل، تبلت و لپ تاپ)

ردیابی “موقعیت مکانی” گوشی از طریق google maps (حتی در صورت خاموش بودن گوشی)

برای ردیابی گوشی از طریق قابلیت موقعیت مکانی google maps باید شرایطی زیر برقرار باشد تا بتوانید از این روش استفاده کنید:
1- دستگاهتان به اکانت گوگل متصل شده باشد.
2- دستگاهتان به اینترنت دسترسی داشته باشد.
3- گزارش موقعیت و تاریخچه مکان‌ها روی دستگاهتان فعال شده باشد.

برای فعال کردن تاریخچه موقعیت مکانی مسیر زیر را دنبال کنید:
setting>google>manage your google acount>data & personalization>manage your activity controls>location history=On

ردیابی موقعیت مکانی گوشی به کمک google maps

برای ردیابی موقعیت مکانی گوشی خود به Google Maps بروید و طبق تصویر زیر از منوی بالا سمت راست گزینه “خط زمان شما (Timeline)” را انتخاب نمایید.
ردیابی موقعیت مکانی گوشی به کمک google maps

سپس بازه زمانی مورد نظر را برای دیدن تاریخچه موقعیت مکانی انتخاب کنید.
ردیابی موقعیت مکانی گوشی به کمک google maps

با استفاده از این روش حتی اگر گوشیتان خاموش باشد نیز می توانید موقعیت مکانی آن را ردیابی کنید، زیرا قبل از اینکه گوشی شما خاموش شود گوگل موقعیت مکانی جاری را ذخیره می کند.

ردیابی “موقعیت مکانی” اشخاص با google maps

نقشه گوگل (Google Maps) قابلیتی دارد که از طریق آن می توانید موقعیت مکانی افراد و دوستان خود را ردیابی کنید. جهت ردیابی موقعیت مکانی یک شخص از طریق نقشه گوگل، باید قابلیت مکانیابی در گوشی فرد مورد نظر فعال باشد.

حتما بخوانید: ردیابی لحظه ای موقعیت مکانی افراد در نقشه گوگل (Google Map)

google maps را باز کرده مکان فعلی خود را مشخص کنید و گزینه Share location را انتخاب و پس از پذیرفتن قوانین، مدت‌زمان به اشتراک گذاری موقعیت مکانی را انتخاب کنید. این میزان می‌تواند بین 15 دقیقه تا 3 روز، و یا تا زمان خاموش کردن این ویژگی (Until your turn this off) تنظیم شود.

پس از انجام این کار، لینک مربوط به ردیابی موقعیت مکانی تحت بازه زمانی انتخاب‌شده، ایجاد خواهد شد. شما می‌توانید این لینک را از طریق SMS، ایمیل و یا شبکه‌های اجتماعی با شخص مورد نظرتان به اشتراک بگذارید. این افراد قادر خواهند بود تا در زمان تعیین‌شده، موقعیت مکانی شما را از طریق گوگل مپ مشاهده کنند.

حتما بخوانید: ۵ روش برای ردیابی موقعیت مکانی اعضای خانواده از طریق گوشی های هوشمند و تلگرام

نکته: در صورتی که زمان دسترسی به موقعیت مکانی خود را بر روی Until you turn this off تنظیم کرده باشید، افرادی می‌توانند شما را ردیابی کنند که با حساب کاربری گوگل وارد اپلیکیشن شده باشند. این گزینه جهت ردیابی موقعیت مکانی افراد سالمند و یا کودکان بسیار مفید خواهد بود.

ردیابی گوشی در سامانه همیاب ۲۴

سامانه همیاب ۲۴ با حمایت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و با همکاری اصناف و کلانتری های سراسر کشور، در خصوص تسهیل و تسریع فرآیند ردیابی، بستری مناسب فراهم کرده است.

شما می توانید گوشی گم شده یا به سرقت رفته خود را در سامانه همیاب۲۴ ثبت نمایید تا مراحل ردیابی آن با سرعت بیشتری صورت بگیرد. جهت فعال شدن فرآیند ردیابی، شماره IMEI گوشی را در سامانه کشوری همیاب۲۴ ثبت نمایید تا ردیابی گوشی گمشده یا سرقتی شما فعال گردد. از این طریق علاوه بر ردیابی گوشی شما در اپراتورهای مخابراتی، با اطلاع رسانی کشوری از خرید و فروش و خارج شدن گوشی از مرزهای کشور جلوگیری می شود، بین تمام کالاهای پیدا شده سراسر کشور، کلانتری ها و بازرسی های مرزی جستجو شده و به شما اطلاع داده می شود.

دیدگاه ها و تجربیات خود را پیرامون این نوشته با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را ارسال کنید