زنگ زدن به گوشی خاموش

چگونه به گوشی خاموش زنگ بزنیم؟


اگر گوشی موبایلتان را گم کرده اید و از قضا گوشی شما خاموش یا سایلنت است، برای پیدا کردن آن کافیست صدای آن را بشنوید، اما آیا امکان زنگ زدن به گوشی خاموش، سایلنت یا بی صدا وجود دارد؟ آیا می توان موقعیت گوشی گمشده را روی نقشه پیدا کرد؟ اگر گوشی شما را فرد دیگری پیدا کرده باشد و مورد سوء استفاده قرار دهد، چه اقداماتی برای ردیابی و جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی انجام می دهید؟

در این مطلب روش های به صدا درآوردن و پیدا کردن گوشی سایلنت اندروید و گوشی آیفون، و همینطور روش های پیدا کردن موقعیت گوشی و ردیابی آن را به طور کامل آموزش می دهیم. با ما در همیاب 24 همراه باشید.

هر دو پلت فرم اندروید (Android) و آی او اس (IOS) روش هایی را برای زنگ زدن به گوشی سایلنت و ردیابی آن ارایه داده اند. اما قبل از هر چیزی ذکر این دو نکته ضروری است که برای استفاده از این روش ها در مرحله اول باید گوشی شما به اینترنت متصل باشد و دستگاه شما نیز خاموش نباشد، زیرا تماس و ردیابی گوشی خاموش از این طریق امکان پذیر نیست اما اگر گوشی شما سایلنت و یا بی صدا باشد می توانید برای پیدا کردن گوشی اندروید یا اپل خود از این روش ها استفاده کنید.

همیاب ۲۴ سامانه اعلام سرقت و ردیابی کالاهای دیجیتال (موبایل، تبلت و لپ تاپ)

زنگ زدن به گوشی اندروید گمشده

برای زنگ زدن و پیدا کردن گوشی اندرویدی که آن را در اطراف خود گم کرده اید، می توانید از راهکاری که این پلت فرم به این منظور ارایه داده است استفاده نمایید، کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

1- به آدرس ttps://www.google.com/android/find بروید.

پس از اعتبار سنجی و وارد شدن به اکانت جیمیلی که از قبل روی گوشی خود فعال کرده اید، صفحه زیر به شما نمایش داده می شود و در آن لیست دستگاه های اندرویدی خود را مشاهده خواهید کرد.

زنگ زدن به گوشی خاموش اندروید
زنگ زدن به گوشی اندروید

2- دستگاه اندرویدی مورد نظر خود را انتخاب نمایید

3- گزینه پخش صدا یا Ring را انتخاب کنید

حالا اگر حتی گوشی شما سایلنت یا در واقع بی صدا باشد، صدای زنگ آن را می شنوید. سایر گزینه هایی که در این قسمت مشاهده می کنید شامل: مکان یابی، ایمن کردن دستگاه و پاک کردن داده های دستگاه می باشد که توضیح هر کدام به طور خلاصه در ادامه آمده است:

مکان یابی گوشی اندروید (Locate):

اگر مکان یابی و اینترنت دستگاه شما روشن باشد در این بخش، مکان تقریبی دستگاه را مشاهده خواهید کرد.
توجه داشته باشید که استفاده از روش های ردیابی و پیگیری موقعیت مکانی گوشی، تقریبی و صرفا جهت اطلاع خودتان می باشد و از این طریق در مراجع قضایی نمی توانید اقدامی انجام دهید.

ایمن کردن گوشی اندروید (Secure Device):
ایمن کردن دستگاه اندرویدی

اگر با به صدا درآوردن دستگاه، صدایی در اطراف خود نشنیدید و احتمال می دهید کسی آن را پیدا کرده است، از طریق گزینه “ایمن کردن دستگاه” می توانید برای افرادی که دستگاهتان را پیدا می‌کنند، پیام یا شماره تلفنی که بتوان از طریق آن با شما تماس گرفت اضافه کنید. این پیام روی گوشی گمشده شما به نمایش در خواهد آمد.

پاك كردن اطلاعات گوشي اندروید از راه دور (Erase Device):

اگر احتمال می دهید که ممکن است از اطلاعات شما سوءاستفاده ای شود، می توانید از طریق گزینه “پاک کردن داده ها”، اطلاعات روی دستگاه خود را پاک نمایید.

نکته:
در این صورت همه داده‌های دستگاه برای همیشه پاک خواهند شد و بعد از اینکه داده‌های دستگاهتان پاک شد، دیگر نمی‌توانید موقعیت مکانی آن را پیدا کنید. اگر دستگاهتان آفلاین باشد، دفعه بعد که دوباره آنلاین شد پاک کردن داده‌ها شروع می‌شود.

زنگ زدن به گوشی آیفون گمشده

برای زنگ زدن و پیدا کردن گوشی اپل خود که آن را در اطرافتان گم کرده اید مراحل زیر را دنبال کنید:

1- وارد سایت iCloud شوید.

2- سپس اپل‌آیدی و پسورد خود را وارد نمایید.

زنگ زدن به گوشی خاموش IOS
زنگ زدن به گوشی IOS

بعد از وارد شدن به اکانتتان، آیکن تعدادی از برنامه های فعال روی دستگاه خود را مشاهده می کنید، لطفا آیکن برنامه Find Iphone را انتخاب نمایید:

زنگ زدن به گوشی خاموش اپل
زنگ زدن به گوشی اپل

بعد از انتخاب Find Iphone ممکن است مجددا از شما رمز عبورتان را درخواست کند. پس وارد نمودن مجدد رمز عبور خود، طبق تصویر زیر از بین دستگاه های اپل خود دستگاه مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

 زنگ زدن به گوشی اپل
زنگ زدن به گوشی اپل

سپس گزینه Play Sound را در صفحه باز شده انتخاب نمایید

 زنگ زدن به گوشی خاموش اپل
زنگ زدن به گوشی اپل

با انتخاب گزینه Play Sound، گوشی شما حتی اگر روی حالت بی صدا یا سایلنت باشد هم به صدا در خواهد آمد. اما برای استفاده از این قابلیت همان طور که در بخش زنگ زدن به گوشی اندروید آورده شد، گوشی شما باید به اینترنت متصل باشد و همینطور خاموش نباشد. در این صفحه در صورتی که مکان یابی دستگاه هم روشن باشد، مکان تقریبی آن روی نقشه به شما نمایش داده خواهد شد. توجه داشته باشید که استفاده از روش های ردیابی و پیگیری موقعیت مکانی گوشی، تقریبی بوده و صرفا جهت اطلاع خودتان می باشد و از این طریق در مراجع قضایی نمی توانید اقدامی انجام دهید.

سایر گزینه هایی که در تصویر مشاهده می کنید شامل: Lost Mode و Erase Iphone می شود که در ادامه توضیحات آن ها آورده شده است:

گزینه Lost Mode:

درصورتی که احتمال می دهید شخص دیگری به دستگاه شما ممکن است دسترسی پیدا کند، با استفاده از این گزینه می توانید یک پیغام و شماره تماس تنظیم کنید که روی صفحه گوشی شما نمایش داده شود.

Iphone lost mode
Iphone Lost Mode

پاك كردن اطلاعات گوشي آیفون از راه دور (Erase Iphone):

در صورتی که احتمال می دهید از اطلاعات ذخیره شده شما بر روی دستگاهتان ممکن سوءاستفاده ای شود، با استفاده از این گزینه اطلاعات روی دستگاهتان را پاک نمایید.

Erase Iphone
Erase Iphone

نکته:
در صورت انتخاب این گزینه اطلاعات روی دستگاه شما پاک خواهد شد و دیگر قادر به مکانیابی هم نخواهید بود. اگر گوشی شما آنلاین نباشد، بعد از اینکه مجددا آنلاین شود داده های دستگاه پاک خواهند شد.

ردیابی گوشی اندروید و آیفون سرقتی یا گمشده

اگر احتمال می دهید گوشی موبایل خود را در اطرافتان گم کرده اید، هر کدام از روش هایی که در بالا ذکر شد می تواند در یافتن دستگاهتان به شما کمک کند. اما اگر احتمال می دهید گوشی که گم کرده اید ممکن است به سرقت رفته باشد، برای ردیابی آن می بایست از طریق سامانه کشوری همیاب24 اقدام شود.

جهت فعال شدن فرآیند ردیابی، شماره IMEI گوشی را در سامانه کشوری همیاب۲۴ ثبت نمایید تا ردیابی گوشی گمشده یا سرقتی شما فعال گردد. از این طریق علاوه بر ردیابی گوشی شما در اپراتورهای مخابراتی، با اطلاع رسانی کشوری از خرید و فروش و خارج شدن گوشی از مرزهای کشور جلوگیری می شود، بین تمام کالاهای پیدا شده سراسر کشور، کلانتری ها و بازرسی های مرزی جستجو شده و به شما اطلاع داده می شود. برای اطلاع از فرآیند ردیابی در سامانه همیاب 24 مطلب ردیابی گوشی سرقتی یا گمشده با همیاب ۲۴ چطور انجام می‌شود؟ را مطالعه کنید.

ویژگی دیگر همیاب۲۴ امکان استعلام طرح رجیستری و سرقتی گوشی می باشد. در هنگام خرید کالای دیجیتال، تنها با یک استعلام شما می توانید علاوه بر اطلاع از سرقتی نبودن گوشی، از رجیستر بودن آن نیز اطمینان حاصل کنید و ناخواسته مرتکب جرم خرید یک گوشی سرقتی نشوید.

جهت اعلام سرقت و ردیابی گوشی، تبلت و لپ تاپ می توانید، به سامانه همیاب ۲۴ مراجعه کنید و یا از طریق لینک های زیر اپلیکیشن همیاب۲۴ را دانلود نمایید:

دانلود نسخه اندروید اپلیکیشن همیاب24 از گوگل پلی
دانلود نسخه اندروید اپلیکیشن همیاب24 از کافه بازار
دانلود نسخه IOS اپلیکیشن همیاب24 سیبچه

دیدگاه ها و تجربیات خود را پیرامون این نوشته با ما در میان بگذارید

13
13
تیم تحریریه همیاب ۲۴

این مقاله به کوشش زهره عدالتی و دیگر اعضای تیم همیاب 24 تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. مجید ربیعی گفت:

  سلام در بخش های بالا گفته شده در گوگل دستگاهم را پیدا کن برای اینکه مکان یا لوکیشنشو پیدا کنه باید هم اینترنت هم مکان/لوکیشنش روشن باشه ولی گوشی ما شارژ باتری نداره و خاموشه و نه اینترنت روشنه نه لوکیشن باید چیکار کنم؟!

  2
  0
  1. همیاب 24 گفت:

   با سلام دوست عزیز متاسفانه روش‌های ردیابی مکانی تنهای برای اطلاع شخصی خودتان است و امکان پیگیری‌های قضایی وجود ندارد.
   در لینک زیر مشخصات گوشی سرقتی خود را وارد کرده و ردیابی را فعال کنید تا هرزمان در گوشی سرقتی شما سیم‌کارتی قرار بگیرد ردیابی شده و از طریق پیامک و تماس تلفن گویا به شما اطلاع داده شود.
   لینک ثبت کالای سرقتی در سامانه همیاب24 : https://hamyab24.ir/l/eg

   0
   1
 2. احمد ذاکرمقدم گفت:

  سلام،گوشیمودزدیدن و شیائومی نوت۸ بود،پیغام اضطراریشو فعال کرده بودم،آیا میشه کاری انجام داد که پیغام اضطراری واسم بفرسته؟چون آدرس دقیق رو میفرسته

  0
  1
  1. همیاب 24 گفت:

   با سلام دوست عزیز متاسفانه برای ردیابی مکانی پیگیری قضایی انجام نمی‌شود؛ می‌توانید جهت ثبت کالای سرقتی خود در سامانه همیاب24 در لینک زیر اقدام کنید.
   هرزمان در گوشی سرقتی شما سیم‌کارتی قرار بگیرد ردیابی شما مثبت شده و از طریق پیامک و تماس تلفن گویا به شما اطلاع داده می‌شود.
   لینک ثبت کالای سرقتی در سامانه همیاب24 : https://hamyab24.ir/l/eg

   0
   1
 3. مصطفی شفقی گفت:

  با سلام ، مصطفی هستم – روز شنبه چهارم بهمن ماه در خیابان مطهری تهران ( نبش خیابان اورمان ) گوشی بنده توسط یک موتور سوار به سرقت رفت و پس از تماس با پلیس 110 و تهیه گزارش ، مأمورین اطلاع دادند که در سایت همیاب 24 میتوانم ثبت نام نمایم ، بنده هم همین کار را کردم و تا اردیبهشت سال بعد حساب را شارژ کردم ، فقط خواستم مطمئن بشم که آیا واقعا سیستم همیاب درست کار میکند و گوشی در حالت خاموش هم رهگیری میشود و متأسفانه شنیدم دزدان گوشی ها را به کشور افغانستان ارسال میکنند ، برای بنده بیشتر اطلاعات گوشی مهم است و البته هزینه گوشی که امروزه 23 میلیون تومان شده. سپاس از زحمات شما

  0
  1
  1. Hamyab گفت:

   با سلام دوست عزیز تشکر از لطف شما، بله سامانه کشوری همیاب24 سامانه اعلام سرقتی و ردیابی کالاهای سرقتی همواره در تلاش است که کمک حال همه مالباختگان و هموطنان عزیزمان در زمان سرقت و پس از سرقت باشد.
   درسته احتمال خارج شدن دستگاه از مرز وجود دارد اما کالاهای پیدا شده توسط کلانتری‌ها و پاسگاه‌های مرزی در سامانه همیاب24 استعلام گرفته و ثبت می‌شوند و آمار ردیابی مثبت سامانه در طول روز نشانگر احتمال ضعیف این رویداد است.
   توجه داشته باشید سیم‌کارت‌های موجود در گوشی سرقتی را حتما با مراجعه حضوری یا غیرحضوری به نمایندگی اپراتور موردنظر بسوزانید تا از ایجاد اختلال در ردیابی اپراتوری جلوگیری شود.

   0
   1
 4. محمد جواد گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دیروز گوشی ما گم کردم و از بی شارژی خاموش شده بود الان من چگونه گوشیم راپیدا کنم

  0
  0
  1. Hamyab گفت:

   با سلام محمدجواد عزیز بابت اتفاقی که افتاده است متاسفیم میتوانید مشخصات گوشی خود را در سامانه همیاب ثبت نمایید زمانی که گوشی شما را کسی پیدا کرد ما به شما اطلاع میدهیم.

   0
   0
 5. امید گفت:

  سلام.درسامانه همیاب ۲۴ تفاوت بین سرقت و گمشدن چیه؟مثلا من گوشیم گمشده تو سامانه اعلام سرقت کنم.چه فرقی داره الان ؟

  0
  1
  1. Hamyab گفت:

   با سلام امید عزیز روند ردیابی هر دو به یک حالت می باشد و فقط برای اطلاع قاضی می باشد.

   1
   1
 6. Ali akbar گفت:

  با سلام گوشی من رو حدود دوماه هست ازماشین دزدیدند من در نمایندگی همراه اول ودفاتر پیشخوان ایرانسل ردیابی رو زدم ولی هنوز خبری نشده
  ایا فردی که گوشی رو برداشته می تونه تغییر سریال بده گوشی رو
  ایا اگ تغییر سریال بده کسی می تونه پیدا ش کنه به حساب خودش کاربلد ماهر باشه
  لطفا راهنمایی کنین مارو

  0
  1
  1. Hamyab گفت:

   با سلام کاربر گرامی بابت اتفاقی که برای گوشی شما افتاده است متاسفیم شما میتوانید مشخصات گوشی خود را در سامانه همیاب ثبت نمایید تا ردیابی گوشی شما آغاز شود تغییر سریال گوشی نیازمند تخصص بالایی می باشد و اگر این اقدام صورت بگیرد در قسمت سامانه همتا و طرح رجیستری به مشکل میخورند.

   0
   0
 7. Amir گفت:

  سلام دوست عزیز گوشی من حدود یک هفته ای هست ک گمشده و از قضا خاموشه نه سریالشو دارم نه کد imei ایا راه دیگه ای هست ک از طریق اکانت گوگل یا شماره ردیابی بشه…

  0
  0
  1. Hamyab گفت:

   با سلام امیر عزیز چون گوشی شما خاموش می باشد نمیتوانید از روش های ردیابی گوگل استفاده نمایید میتوانید مشخصات گوشی خود را در سامانه همیاب ثبت نمایید زمانی که کسی گوشی شما را پیدا کرد ما به شما اطلاع دهیم، برای پیدا کردن کد IMEI گوشی مطلب زیر را مطالعه نمایید.
   https://hamyab24.ir/blog/how-to-find-imei-phon

   0
   0
 8. م گفت:

  سلام وقت بخیر گوشی من گم شده هر چقدر از اکانت گوگل ردیابی میکنم میگه به اینترنت وصل نیست.سیمکارت هم داخلش انداخته نمیشه که ردیابی کنند.ممکنه که با فلش کردن اکانت گوگل هم پاک بشه و دیگه از طریق گوگل اکانت نشه پیدا کنم

  0
  0
  1. Hamyab گفت:

   با سلام دوست عزیز اگر گوشی شما را فلش کنند دیگر نمیتوانید از طریق گوگل ردیابی کنید پیشنهاد می شود مشخصات خود را در سامانه همیاب ثبت نمایید زمانی که کسی گوشی شما را پیدا کرد به اطلاع شما میرسانیم.

   0
   0
 9. سحر گفت:

  سلام خسته نباشید گوشی همسرم به همراه سیمکارت و ماشین جا مونده و گمشده از شانس بد ما خاموش هست ما هر روز داریم زنگ میزنیم میگه در دسترس نمیباشد حدود ۱ هفته هست این مشکل رو داریم من شماره IMEI رو نداریم آیا امکانش هست از یه راه دیگه اقدام به پیدا کردنش باشیم
  ممنون از پاسخگویتون

  0
  0
  1. Hamyab گفت:

   با سلام سحر عزیز این مطلب را مطالعه نمایید و شماره سریال گوشی را بدست آورید و در سامانه همیاب24 ثبت نمایید تا ردیابی گوشی شما آغاز شود.
   https://hamyab24.ir/blog/how-to-find-imei-phon

   0
   0
 10. عرفان گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من دقیق متوجه نشدم.الان گوشی اگه خاموش باشه هم سامانه میتونه ردیابی کنه؟ یا فقط در صورتی که سیم کارت جدید وارد گوشی بشه و گوشی روشن بشه امکان ردیابی هست؟

  1
  0
  1. Hamyab گفت:

   با سلام عرفان عزیز هنگامی که در گوشی سیم کارت گذاشته شود ردیابی می شود اما در سامانه همیاب24 از روش های دیگری نیز برای پیدا شدن گوشی شما استفاده می شود.

   1
   0
 11. محسن گفت:

  سلام
  من دیشب گوشیم سرقت شد ولی الان خاموشه
  آیا روشی برای ردیابی گوشی خاموش وجود داره؟

  1
  0
  1. Hamyab گفت:

   با سلام محسن عزیز بابت این اتفاق متاسفیم روش های ردیابی گوشی خاموش در مطلب گفته شده است ولی میتوانید مشخصات گوشی خود را در سامانه همیاب24 ثبت نمایید تا در زمانی که گوشی شما روشن شد ردیابی شود.

   0
   0
 12. جواد گفت:

  سلام من دیشب شماره سریال گوشی رو در سامانه همیاب ثبت کردم و امروز صبح سیم کارت رو سوزاندم، الان یعنی 12ساعت بعد از سرقت و یک ساعت بعد حرف سیمکارت عدد یک رو به همیاب ارسال کردم حالا چه مدت و در چه شرایطی گوشی من احتمال پیداشدن و ردیابی دارد؟با تشکر

  0
  0
  1. Hamyab گفت:

   با سلام جواد عزیز هنگامی که در گوشی شما سیم کارتی گذاشته شود ردیابی می شود و برای شما پیامک ردیابی مثبت ارسال می شود و نمیتوان زمان مشخصی را اعلام کرد ولی با توجه به آمار، ردیابی در مدت زمان کوتاه انجام می شود.

   0
   0
 13. الهه گفت:

  سلام امروزه با وجود کد زدن وسریال زدن جدید ب گوشی توسط سارقین چقدر یا چند درصد احتمال داره گوشی پیدا شه؟؟؟

  0
  0
  1. Hamyab گفت:

   با سلام دوست عزیز با توجه به آمار احتمال این کار بسیار کم است و نیاز به تخصص بالایی دارد و اگر این کار رو انجام دهند در قسمت رجیستری و همتا به مشکل می‌خورند.

   0
   0
 14. مهسا گفت:

  سلام امکان ردیابی گوشی خاموش و بدون سیم کارت هم وجود داره؟

  0
  0
  1. زهره عدالتی راد گفت:

   سلام، مهسا عزیز، برای ردیابی باید گوشی شما با یک سیم کارت روشن و فعال شود، اما سامانه همیاب24 از طریق همکاری با کلانتری ها، دادگستری ها و اصناف سراسر کشور امکانات دیگری را هم برای ردیابی گوشی فراهم کرده است.

   0
   1
 15. امین گفت:

  سلام من نمی خوام گوشیم ریکاوری بزنم ولی پیداش کنم چیکار کنم؟

  0
  1
  1. زهره عدالتی راد گفت:

   کاربر عزیز و گرامی می توانید برای فعال شدن فرآیند ردیابی در سامانه همیاب24 مشخصات دستگاه را ثبت نمایید.

   0
   0
 16. Soheila گفت:

  ممنون مطلبتون کامل بود

  0
  0
  1. زهره عدالتی راد گفت:

   خواهش میکنم، خوشحالیم که مطلب برای شما مفید واقع شده

   0
   0
32