top
ways-of-finding-lost-or-stolen-phone

روش‌های پیدا کردن گوشی گم شده یا سرقتی

زمان مطالعه: 8 دقیقه

40

زمانیکه گوشی موبایل یا تبلت شما گم شده و یا به سرقت می رود، اولین سوالی که احتمالا به ذهن شما می رسد نحوه پیدا کردن گوشی است. برای پیدا کردن گوشی گم شده یا سرقتی چه کاری باید انجام داد؟ چه روش هایی برای پیدا کردن گوشی وجود دارد؟ کدام روش بهتر و سریعتر به نتیجه می رسد؟

همیاب ۲۴ سامانه ردیابی گوشی، تبلت و لپ تاپ

در این مقاله تمام روش های پیدا کردن گوشی که در هنگام بروز حادثه سرقت و یا گم شدن گوشی می توانند کمک کننده باشند را آورده ایم. هر کدام از این روش ها بسته به موقعیت، می توانند عملکردی مثبت برای شما داشته باشند.

نکته حائز اهمیت در تمام این روش ها این است که، در صورت استفاده از هر روش، شما می توانید، مشخصات دستگاه را برای جلوگیری از سوءاستفاده ها و اتفاقات بعدی در سامانه کشوری همیاب 24 ثبت نمایید. از طریق ثبت در این سامانه، علاوه بر فعال شدن ردیابی گوشی شما در اپراتورهای مخابراتی، با اطلاع رسانی کشوری به اصناف سراسر کشور، کلانتری ها و بازرسی های مرزی از خرید و فروش و خروج دستگاه شما از مرزهای کشور جلوگیری می شود و همینطور کالای شما در بین کالاهای پیدا شده سراسر کشور و کلانتری ها جستجو شده و به اطلاع شما می رسد.

پیدا کردن گوشی اندروید

در پیدا کردن گوشی اندروید رایج ترین روش، ردیابی گوشی اندروید از طریق جیمیل و قابلیت “دستگاهم را پیدا کن” می باشد. برای پیدا کردن گوشی با جیمیل شرایطی را باید از قبل پیش بینی کرده باشید. این شرایط شامل: فعال کردن جیمیل روی گوشی اندرویدی، فعال کردن دسترسی به اینترنت و فعال کردن مکان یابی گوشی می‌باشد. حال برای آموزش کامل این روش، مطلب ردیابی گوشی اندروید با ویژگی “دستگاهم را پیدا کن” | Find My Device را بخوانید. اگر قصد دارید اختصاصا با ردیابی گوشی سامسونگ نیز آشنا شوید، مطلب 4 روش ردیابی گوشی سامسونگ را بخوانید.

پیدا کردن گوشی اپل

برای پیدا کردن گوشی آیفون می توانید از قابلیت مهمی که این پلتفرم در اختیار شما قرار داده است بهره مند شوید. از طریق قابلیت Find My iPhone به معنی ” آیفون من را پیدا کن!” شما می توانید گوشی آیفون خود را پیدا کنید. در کنار این قابلیت کاربردی می توانید در صورتیکه گوشی شما هنوز به اینترنت متصل باشد، برای گوشی خود پیام ارسال کنید و یا اطلاعات خود را جهت جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی از راه دور پاک نمایید. برای آموزش کامل این روش مطلب ردیابی گوشی آیفون با ویژگی “آیفون مرا پیدا کن” | Find My iPhone را بخوانید.

پیدا کردن گوشی خاموش

شاید شما هم یکی از مالباختگان گوشی های هوشمند باشید که به تازگی سارقین آن را دزدیده اند، و حتما این سوال برای شما هم پیش آمده که با توجه به این مساله که سارقین بعد از سرقت گوشی را خاموش می کنند، آیا پیدا کردن و ردیابی گوشی خاموش امکان پذیر است؟ برای دریافت پاسخ این سوال مطلب آیا ردیابی گوشی و سیم کارت خاموش امکان پذیر است را بخوانید.

حتما بخوانید: چگونه به گوشی خاموش زنگ بزنیم؟

روش‌های “پیدا کردن گوشی” از طریق IMEI:

روش هایی که در ادامه ذکر می شوند، روش هایی هستند که برای پیدا کردن گوشی از شماره IMEI آن استفاده می کنند:

1- پیدا کردن گوشی همراه اول

جهت پیدا کردن گوشی مفقودی یا دزدیده شده خود از طریق اپرتور همراه اول می توانید، از سرویس هایی که این اپراتور بدین منظور ارایه داده است استفاده نمایید. برای استفاده از این سرویس ابتدا باید برای سوازاندن سیم کارت فعال روی گوشی اقدام نمایید. سپس شماره IMEI گوشی که بر روی جعبه گوشی مندرج شده را از طریق خطوط همراه اول، با یکی از روش های زیر ارسال و سرویس ردیابی گوشی همراه اول را فعال نمایید.

 1. ارسال شماره IMEI گوشی از طریق شماره گیری کد # شماره سریال *۲۱۴۱* ۱۱۱*
 2. از طریق سامانه جامع پیامکی خدمات همراه اول با ارسال ۲۱۴۱ به شماره ۱۱۱

سامانه ردیابی گوشی همراه اول تا ۱۰ روز پس از دریافت شماره سریال، به جستجوی گوشی مفقود شده می پردازد و در پایان نتیجه را به اطلاع مشترک می رساند. در صورت عدم موفقیت، مشترک باید برای ردیابی مجدد گوشی خود اقدام کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید مطلب ۳ روش ردیابی گوشی همراه اول: راهنمای جامع را مطالعه کنید.

برای مسدود کردن و یا سوزاندن سیم کارت با توجه به نوع سیم کارت خود به یکی از لینک های زیر بروید:

2- پیدا کردن گوشی ایرانسل

اپراتور ایرانسل سامانه پیامکی #۶۱۰۱* را جهت ردیابی گوشی های مفقودی/ سرقتی در اختیار مشترکان قرار داده است.
جهت پیدا کردن گوشی مفقودی/مسروقه خود از طریق این سامانه باید مراحل زیر را انجام دهید:

۱- ابتدا درخواست مسدودی یا سوزاندن سیم کارت فعال روی گوشی گمشده یا دزدیده شده را به اپراتور خود بدهید.

۲- ۵ روز پس از مسدود شدن خط، کد #۶۱۰۱* را از یک خط ایرانسلی شماره‌گیری نمایید. نتیجه ردیابی پس از ۴۸ ساعت برای شما ارسال خواهد شد.

۳- در صورت مثبت بودن نتیجه ردیابی، شما می توانید سایر مراحل را از طریق مراجع قانونی پیگیری کنید و در صورتی که نتیجه ردیابی شما منفی بود، باید حداقل ۵ روز پس از دریافت پیامک اول مجدداً درخواست ردیابی خود را ثبت کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید مطلب نحوه ردیابی گوشی سرقتی توسط اپراتور ایرانسل را مطالعه کنید.

3- پیدا کردن گوشی رایتل

برای پیدا کردن گوشی ­های سرقتی یا گمشده از طریق اپراتور رایتل، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- جهت جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی ابتدا نسبت به مسدود کردن سیم‌کارت اقدام نمایید.
۲- شماره IMEI دستگاه خود را به سرشماره ۶۱۰۱ پیامک کنید.

پس از ثبت موفق شماره سریال از شما درخواست می‌شود تا در صورتی‌که در زمان مفقودی دستگاه از سیم‌کارت رایتل استفاده می‌کردید شماره‌ آن را ارسال و در غیر اینصورت، عدد ۰ را ارسال فرمایید.

سپس باید یکی از بازه‌های زمانی اشاره شده در زیر را جهت ردیابی دستگاه خود انتخاب کنید:

عدد ۱: از ۱۰ روز گذشته تا ابتدای روز جاری (هزینه ۱۰۰۰ ریال)
عدد ۲: از ابتدای روز جاری تا ۱۰ روز آینده (هزینه ۱۰،۰۰۰ریال)
عدد ۳: از ۱۰ روز گذشته تا ۱۰ روز آینده (هزینه ۱۱،۰۰۰ ریال)

توجه با ارسال عدد ۱ نتیجه ردیابی بعد از ۲۴ ساعت برای شما ارسال خواهد شد. در صورتی‌که عدد ۲ یا ۳ را انتخاب کنید در هر زمان که نتیجه ردیابی مثبت باشد، به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد و در صورت منفی بودن حداکثر بعد از ۱۰ روز پاسخ اعلام می‌شود.

۵- بعد از کسر هزینه، درخواست شما جهت ردیابی در سیستم ثبت خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید مطلب ردیابی گوشی سرقتی | مفقودی- رایتل را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید…
اگر می‌خواهید که شکایت سرقت را به طور اینترنتی ثبت کنید مقاله ثبت شکایت کیفری سرقت به صورت اینترنتی را مطالعه نمایید.

4- پیدا کردن گوشی سرقتی در سامانه کشوری همیاب 24

سامانه همیاب ۲۴ با حمایت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و با همکاری اصناف و کلانتری های سراسر کشور، در خصوص تسهیل و تسریع فرآیند ردیابی، بستری مناسب فراهم کرده است.

شما می توانید گوشی گم شده یا به سرقت رفته خود را در سامانه همیاب۲۴ ثبت نمایید تا مراحل ردیابی آن با سرعت بیشتری صورت بگیرد. جهت فعال شدن فرآیند ردیابی، شماره IMEI گوشی را در سامانه کشوری همیاب۲۴ ثبت نمایید تا ردیابی گوشی گمشده یا سرقتی شما فعال گردد. از این طریق علاوه بر ردیابی گوشی شما در اپراتورهای مخابراتی، با اطلاع رسانی کشوری از خرید و فروش و خارج شدن گوشی از مرزهای کشور جلوگیری می شود، بین تمام کالاهای پیدا شده سراسر کشور، کلانتری ها و بازرسی های مرزی جستجو شده و به شما اطلاع داده می شود.

دیدگاه ها و تجربیات خود را پیرامون این نوشته با ما در میان بگذارید

4.3/5 - (39 امتیاز)

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه شما کاربران عزیز

 1. سلام من از کربلا برگشتم یک روز مونده به اربعین مرز مهران داخل مسجد استراحت کردم شب که خواب بودم یکی گوشیمو برده بود ا24 ثبت کردم خدا کنه پیداشه گوشی مال برادرم بود قرض گرفتم که عکس و فیلم بگیرم یا امام حسین ابرو نبر

   1
   1. با سلام دوست عزیز بابت این اتفاق متاسفیم، انشاالاه به زودی گوشی شما پیدا شود.

     0
    1. با سلام دوست عزیز بابت این اتفاق متاسفیم در لینک زیر اقدام به ثبت مشخصات گوشی سرقتی خود بفرمایید و ردیابی آن را فعال کنید تا هرزمان در گوشی سرقتی شما سیم‌کارتی قرار گرفت ردیابی شده و از طریق پیامک و تماس تلفن گویا به شما اطلاع داده شود
     همیاب24 سامانه استعلام و ردیابی کالاهای دیجیتال سرقتی/مفقودی. https://hamyab24.ir/l/eg

      0
    2. سلام وقت بخیر من گوشی مو تو تاکسی گم کردم و هنوز روشنه ولی هر چی زنگ میزنم کسی جواب نمیده
     میشه برام ردیابیش کنید
     تروخدا ممنون میشم و اینکه چ جوری ردیابیش کنم
     کمکم کنید

      0
      1. با سلام دوست عزیز بابت این اتفاق متاسفیم در لینک زیر اقدام به ثبت مشخصات گوشی سرقتی خود بفرمایید و ردیابی آن را فعال کنید تا هرزمان در گوشی سرقتی شما سیم‌کارتی قرار گرفت ردیابی شده و از طریق پیامک و تماس تلفن گویا به شما اطلاع داده شود
       https://hamyab24.ir/l/xp
       صفحه اصلی برای کاربران آنلاین

        0
      2. سلام و درود من یک گوشی هوشمند پیدا کردم باید چیکار کنم که بتونم اون رو به صاحبش برگردانم

        0
       • سلام گوشی من دیروز به سرقت رفته می خاستم ببینم برای ثبت نام تو همیاب حتما باید برم کلانتری یا خودمم میتونم ثبت نام کنم؟؟؟

         0
         1. با سلام دوست عزیز بابت این اتفاق متاسفیم در لینک زیر اقدام به ثبت مشخصات گوشی سرقتی خود بفرمایید و ردیابی آن را فعال کنید تا هرزمان در گوشی سرقتی شما سیم‌کارتی قرار گرفت ردیابی شده و از طریق پیامک و تماس تلفن گویا به شما اطلاع داده شود
          لینک تمدید ردیابی کالای دیجیتال سرقتی/مفقودی در سامانه همیاب24 : https://hamyab24.ir/l/hm

           1
         2. پریشب تو مشهد گوشی منو سرقت کردند اگر گوشی رو از مرز خارج کنند و به کشور دیگری ارسال کنند در آن صورت هم پیگیری میشود

          • شماره موبایل: 09361660401
          0
          1. سلام وقتتون بخير
           بابت این اتفاق متاسفیم دوست عزیز
           پس ازثبت ردیابی در سامانه همیاب ۲۴ موارد زیر برای کالای شما اعمال می‌شود
           ردیابی 24 ساعته در اپراتورهای مخابراتی، جستجو در بین کالاهای پیدا شده سراسر کشور در کلانتری‌ها، بازرسی‌های مرزی و …، اطلاع‌رسانی به فروشگاه‌های سراسر کشور جهت جلوگیری از خرید و فروش دستگاه، اطلاع‌رسانی کشوری به کلانتری‌ها و بازرسی‌های مرزی جهت جلوگیری از خارج شدن دستگاه از مرزهای کشور.

            0
           1. با سلام دوست عزیز پیشنهاد میکنم در لینک زیر اقدام به ثبت مشخصات گوشی سرقتی خود بفرمایید و ردیابی آن را فعال کنید تا هرزمان در گوشی مفقودی شما سیم‌کارتی قرار گرفت ردیابی شده و از طریق پیامک و تماس تلفن گویا به شما اطلاع داده شود
            لینک ثبت کالای دیجیتال سرقتی در سامانه همیاب24 : https://hamyab24.ir/l/eg

             8
           2. باسلام گوشی من تقریبا ۲ سال پیش سرقت شد و رد یابی زدم که بی فایده بود الان میخام دوباره رد یابی بزنم

            • شماره موبایل: 09369130692
            0
            1. با سلام دوست عزیز برای ثبت ردیابی در سامانه همیاب24 کافی است وارد لینک زیر شوید و اطلاعاتتون را ثبت کنید. موفق باشید
             لینک ثبت کالای دیجیتال سرقتی در سامانه همیاب24 : https://hamyab24.ir/l/eg

              2
            2. سلام اگه تو گوشی گم شده سیمکارت نباشد هم ردیابی میشه یا نه تشکر

              2
              1. با سلام دوست عزیز بله، بلافاصله که در گوشی سرقتی شما سیمکارتی قرار بگیرد ردیابی شما مثبت میشود و میتوانید روند پیگیری را ادامه دهید.

                1
              2. سلام گوشی من گم شده و توی سامانه هم ثبت نام کردم میگن اگه فلش بزنن به گوشی از طریق ایمیل نمیشه رد یابی کرد میخاستم بدونم اگه به وای فای اینتر نت دار وصل کنن گوشی رو میشه ردیابی کرد بعد فلش زدن …..گوشی من یک ماهه گم شده

               • شماره موبایل: 09224421036
               5
               1. با سلام دوست عزیز،
                ردیابی سامانه همیاب24 از نوع ردیابی اپراتوری‌است و با فعال شدن سیم‌کارت برروی گوشی شما فعال و ردیابی خواهد شد.هرزمان در گوشی سرقتی شما سیم‌کارتی قرار بگیرد ردیابی شده و از طریق پیامک تماس تلفن گویا به شما اطلاع داده خواهد شد. در لینک زیر نیز می‌‌توانید وضعیت ردیابی کالای سرقتی/مفقودی خود را بررسی کنید. لینک رهگیری کالای دیجیتال سرقتی/مفقودی در سامانه همیاب24 : https://hamyab24.ir/l/ol

                 0
               2. سلام
                گوشی همسرم چندماه پیش گم شد و دیگه خبری ازش نشد کارتنشو نداشیم کد رو به کلانتری بدیم اونام گفتن بدون کارتن ما هیچ کاری نمیتونیم بکنیم الان راهی هست که پیداش کنیم؟

                 0
                 1. با سلام دوست عزیز بله مطلب زیر را به طور کامل مطالعه بفرمایید و در صورتی که کد imei خود را پیدا کردید به لینک زیر رفته و در سامانه همیاب24 ثبت بفرمایید.
                  لینک ثبت کالای سرقتی دیجیتال: https://hamyab24.ir/l/eg
                  لینک مطلب آموزشی پیدا کردن کد imei گوشی سرقتی : https://hamyab24.ir/blog/how-to-find-imei-phon/

                   0
                 2. با عرض سلام و وقت بخیر.دخترم گوشیش رو گم کرده و سیم کارت داخل اون ایرانسل بود و چون گوشی برای سال ۹۶ بوده و کد ìmeì رو ندارم چطور میتونم اونو پیدا کنم؟

                   0
                  • با عرض سلام و وقت بخیر.دخترم گوشیش رو گم کرده و سیم کارت داخل اون ایرانسل بود و چون گوشی برای سال ۹۶ بوده و کد ìmeì رو ندارم چطور میتونم اونو پیدا کنم؟

                   • شماره موبایل: 09127618491
                   4
                  • گوشیم ا سال پیش سرقت شد دو بار به فاصله 6 ماه در سایت شما ردیابی کردم ولی بی اثر بود آیا امیدی هست؟؟؟

                    6
                    1. با سلام دوست عزیز تیم همیاب۲۴ تمام تلاش خود را جهت پیدا کردن گوشی سرقتی شما میکند ولی تا زمانی که گوشی با سیم‌کارتی‌ فعال نشده و توسط کلانتری ها ثبت و ضبط نشده است قابل ردیابی نیست.

                      2
                    2. با سلام گوشی من حدودا دوماهه به سرقت رفته و در سامانه همیاب اعلام سرقت کردم و متاسفانه تا حالا هیچ اطلاعی از پیدا شدن ان به دست ما نرسیده ایا امیدوار به پیدا شدن باشیم یا نه؟

                     • شماره موبایل: 09054750395
                     4
                     1. با سلام دوست عزیز با توجه به آمار ردیابی مثبت سامانه در طول روز احتمال پیدا شدن گوشی شما هم زیاد است.
                      در بعضی موارد سارقان تا مدتی از تلفن همراه سرقت شده استفاده نمی‌کنند که مالباخته از پیگیری و ردیابی آن منصرف شوند.

                       4
                     2. سلام
                      خلاصه که دزدها حرفه‌ای اند ‌و خیلی مردم عادی
                      یه آمار بدید چقدر امید به پیدا شدن گوشی داشته باشیم
                      چند درصد از سرقتی ها به دست صاحبش برمیگرده
                      و روند بدست آوردنش متوسط چند ساله!!!!

                       6
                       1. با سلام حسین عزیز آمار ردیابی موفق در سال 98 بیش از 35 درصد کالا ها بوده است.

                         4
                       2. سلام خسته نباشید گوشی من ۱۰ روز پیش به سرقت رفته من سیمکارتو همون روز سوزوندم.میخاستم بپرسم مشکلی نداره گوشی خاموش باشه یا سیمکارت نداشته باشه

                        • شماره موبایل: 09031349423
                        4
                        1. با سلام جواد عزیز بابت اتفاقی که برای شما افتاده است متاسفیم کار درستی انجام داده اید که سیمکارت موجود در گوشی را سوزانده اید میتوانید مشخصات گوشی خود را در سامانه همیاب ثبت نمایید تا ردیابی گوشی شما آغاز شود.

                          5
                        2. سلام گوشی من رو متاسفانه دزدیدن سوالی که دارم اینه برای رد یابی از طریق اپراتور باید کد همه اپراتور ها رو زد یا فقط اپراتوری که گوشی از طریق اون ریجیستر شده است ممنون میشوم کمک کنید

                         • شماره موبایل: 09158012330
                         4
                         1. با سلام بابت اتفاقی که برای شما افتاده است متاسفیم برای ردیابی ارتباطی ندارد چه سیم کارتی در گوشی شما بوده است مهم سیم کارتی است که در گوشی شما پس از سرقت قرار میگیرد و میتوانید مشخصات گوشی خود را در سامانه همیاب ثبت نمایید تا ردیابی گوشی شما آغاز شود.

                           3
                         2. سلام گوشی من رو دزدین بعد داخل سامانه ثبتش کردیم الان نتیجه مثبت اومده اما گوشی به نام برادرمه و اینجا نیست چطور باید پیگیری کنم لطفا جواب بدین متشکرم

                          • شماره موبایل: +989053605728
                          6
                          1. با سلام احمد عزیز خوشحالیم که گوشی شما ردیابی شده است با پشتیبانی تماس بگیرید راهنماییتون میکنند.
                           ۴۱۴۱۰ – ۵۱ (۹۸+)

                            13
                            1. سلام ر وشی هست که موقت بشه غیر فعال کرد البته فقط کارتن دستمه وشماره شخصی که استفاده میکنه رو دارم ممنون

                              1
                             • سلام وقتتون بخیر
                              شما میتوانید با مراجعه به سایت اصلی در قسمت کالای خود را پیدا کرده‌ام کالای خود را پیگیری کنید.

                               0