۴ روش عالی برای ردیابی گوشی سامسونگ

۴ روش عالی برای ردیابی گوشی سامسونگ

حتما برای شما هم پیش آمده که گوشی خود را در مکانی جا بگذارید یا هنگامی که مشغول صحبت هستید آن را از شما بربایند. در اینگونه مواقع شما به فکر راه حلی برای ردیابی گوشی خود هستید، البته همیشه ردیابی برای گوشی سرقت شده صورت نمی گیرد، گاهی شما برای اینکه از موقعیت مکانی کودک خود باخبر شوید هم نیاز به ردیابی دارید.

این بار در همیاب۲۴ سعی می کنیم به ردیابی گوشی سامسونگ بپردازیم چرا که سامسونگ در بین مردم محبوبیت بالایی دارد. در مطلبی نیز به طور کامل بهترین روش های ردیابی گوشی را شرح داده ایم، برای آموزش کلیک کنید.

همیاب ۲۴ سامانه اعلام سرقت و ردیابی کالاهای دیجیتال (موبایل، تبلت و لپ تاپ)

در این مقاله دو حالت را برای ردیابی گوشی سامسونگ نظر می گیریم: حالت اول زمانی است که شما روی گوشی سامسونگ خود برنامه ای نصب نکرده باشید، ما به شما آموزش می دهیم که چگونه آن را ردیابی کنید و حالت دوم زمانی است که شما از قبل پیش بینی این روز را کرده بودید و با نصب برنامه های ردیاب گوشی در گوشی خود، کار را برای خودتان آسان کرده اید.

حتما بخوانید: ۳ اپلیکیشن برتر ردیاب گوشی موبایل و تبلت

ردیابی گوشی سامسونگ بدون نصب برنامه

در صورتی که روی گوشی خود برنامه ای نصب نکرده باشید روش هایی وجود دارد که می توانید به کمک آن ها گوشی سامسونگ گم شده یا سرقتی خود را ردیابی کنید.

۱. ردیابی گوشی سامسونگ به کمک “دستگاهم را پیدا کن” (Find My Device)

در چه صورتی می توانید از این روش برای ردیابی گوشی سامسونگ استفاده کنید؟ در صورتی که شرایط زیر برقرار باشد:

  • دستگاه شما به اکانت گوگل‌تان متصل شده باشد.
  • دستگاهتان به اینترنت وصل باشد.
  • قابلیت مکان یابی دستگاه روشن باشد و اکانت گوگل شما اجازه دسترسی به مکان را داشته باشد (به طور پیش فرض on است) تغییر این گزینه در قسمت تنظیمات برنامه گوگل است.

Find My Device یا (دستگاهم را پیدا کن) ابزار رسمی و ساده گوگل برای ردیابی گوشی یا تبلت اندرویدی می باشد. این بهترین روشی است که شما بدون نصب اپلیکیشن می توانید دستگاه اندرویدی خود را ردیابی کنید. برای ردیابی از این طریق، گوشی شما باید به حساب کاربری گوگل وصل باشد و به اینترنت نیز متصل باشید، پس از آن سایت Android Device Manager را باز کرده، وارد اکانت گوگل خود شده و منتظر می مانید تا صفحه لود شود. اکنون به صورت خودکار گوشی شما ردیابی می شود.

ردیابی گوشی سامسونگ
ردیابی گوشی سامسونگ

این مراحل را به کمک یک گوشی اندرویدی نیز می توانید انجام دهید. برای این کار برنامه Find My Device را دانلود کنید.

حتما بخوانید: ردیابی گوشی از طریق جیمیل | دستگاهم را پیدا کن

۲. ردیابی گوشی سامسونگ به کمک google maps (حتی در صورت خاموش بودن گوشی)

شرایطی که باید برقرار باشد تا بتوانید از این روش استفاده کنید:

  • دستگاهتان به اکانت گوگل متصل شده باشد.
  • دستگاهتان به اینترنت دسترسی داشته باشد.
  • گزارش موقعیت و تاریخچه مکان‌ها روی دستگاه‌تان فعال شده باشد.

می‌توانید این گزینه را در قسمت تنظیمات برنامه گوگل دستگاهتان تنظیم کنید:

setting>google>manage your google acount>data & personalization>manage your activity controls>location history=On

ردیابی گوشی سامسونگ به کمک google maps
ردیابی گوشی سامسونگ به کمک google maps

برای ردیابی گوشی خود به Google Maps بروید و طبق تصویر زیر از منوی بالا سمت راست گزینه “خط زمان شما (Timeline)” را انتخاب نمایید.

 ردیابی گوشی سامسونگ به کمک google maps
ردیابی گوشی سامسونگ به کمک google maps

سپس بازه زمانی مورد نظر را برای دیدن تاریخچه مکانی انتخاب کنید.

 ردیابی گوشی سامسونگ به کمک google maps
ردیابی گوشی سامسونگ به کمک google maps

با استفاده از این روش حتی اگر گوشیتان خاموش باشد نیز می توانید آن را ردیابی کنید، زیرا قبل از اینکه گوشی شما خاموش شود گوگل موقعیت جاری را ذخیره می کند.

ردیابی گوشی سامسونگ با استفاده از اپلیکیشن “یافتن تلفن من”

ردیابی گوشی سامسونگ با ویژگی منحصر به فرد “یافتن تلفن من” (Find My Mobile)

شما می توانید با استفاده از سرویس ردیابی سامسونگ “یافتن تلفن من (Find My Mobile) گوشی خود را ردیابی کنید. البته باید حساب کاربری سامسونگ داشته باشید و قبل از آنکه گوشی خود را از دست بدهید دستگاه را با آن رجیستر کنید.

شرایط استفاده از قابلیت “یافتن تلفن من”:

۱- دستگاه به اینترنت وصل باشد.
۲- باید اکانت (حساب کاربری) سامسونگ داشته باشید و دستگاه شما در حساب کاربری سامسونگ‌ ثبت شده باشد.
۳- ویژگی “یافتن تلفن من” یا Find My Mobile باید در گوشی سامسونگ‌ شما تنظیم شده باشد (کنترل از راه دور فعال شده باشد).

وارد سایت Find My Mobile Samsung  شوید از قسمت سمت چپ بررسی کنید که دستگاه به اکانت سامسونگ وصل است. حالا گزینه ‘Locate my device’ را انتخاب و روی دکمه locate کلیک کنید. اگر دستگاه شما آنلاین (به اینترنت وصل باشد) و کنترل از راه دور آن فعال باشد می‌توانید مکان تقریبی آن را ببینید.

ردیابی گوشی سامسونگ با ویژگی منحصر به فرد Find My Mobile
ردیابی گوشی سامسونگ با ویژگی منحصر به فرد Find My Mobile

سایر ویژگی های برنامه “یافتن تلفن من” شامل  قفل کردن دستگاه، به صدا درآوردن آن به همراه ارسال پیغام و پاک کردن اطلاعات می باشد.

برای مطالعه آموزش کامل ردیابی گوشی سامسونگ با ویژگی یافتن تلفن من | find my mobile کلیک کنید.

ردیابی گوشی سامسونگ به کمک Dropbox

شرایطی که باید برقرار باشد تا بتوانید از این روش استفاده کنید:

  • دستگاهتان به اینترنت وصل باشد.
  • در برنامه Dropbox (دراپ باکس) گزینه try را فعال کرده باشید.
  • شخصی باید با گوشی مفقودی‌تان عکس بیندازد.

در صورتی که از سایر راه حل ها نتیجه ای نگرفتید این روش می تواند اخرین روش باشد. البته در این روش نیز شما باید قبل از گم شدن گوشی این برنامه را  نصب و گزینه “Camera Upload”  را روی آن فعال کرده باشید. حال اگر شخص سارق با گوشی شما عکس بگیرد این عکس به پوشه  “Camera Uploads”  دراپ باکس تان منتقل می شود که شما می توانید از طریق این عکس موقعیت سارق و یا چهره او را شناسایی کنید.

توجه
تمام روش های ردیابی و پیگیری موقعیت مکانی گوشی که پیشتر ذکر کردیم، تقریبی و صرفا جهت اطلاع خودتان می باشد و از این طریق در مراجع قضایی نمی توانید اقدامی انجام دهید.

ردیابی گوشی سرقتی یا گم شده به کمک سامانه همیاب ۲۴

سامانه همیاب ۲۴ با حمایت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و با همکاری اصناف و کلانتری های سراسر کشور، در خصوص تسهیل و تسریع فرآیند ردیابی، بستری مناسب فراهم کرده است.

شما می توانید گوشی سامسونگ گم شده یا به سرقت رفته خود را در سامانه همیاب ۲۴ ثبت نمایید تا مراحل ردیابی آن با سرعت بیشتری صورت بگیرد. جهت فعال شدن فرآیند ردیابی گوشی، شماره IMEI گوشی را در سامانه کشوری همیاب۲۴ ثبت نمایید تا ردیابی گوشی گمشده یا سرقتی شما فعال گردد. از این طریق علاوه بر ردیابی گوشی شما در اپراتورهای مخابراتی، با اطلاع رسانی کشوری از خرید و فروش و خارج شدن گوشی از مرزهای کشور جلوگیری می شود، بین تمام کالاهای پیدا شده سراسر کشور، کلانتری ها و بازرسی های مرزی جستجو شده و به شما اطلاع داده می شود.

جهت اعلام سرقت و ردیابی کالای دیجیتال (موبایل، تبلت، لپ تاپ) می توانید از طریق لینک های زیر به سامانه همیاب ۲۴ مراجعه کنید و یا اپلیکیشن همیاب۲۴ را دانلود نمایید:

دیدگاه ها و تجربیات خود، پیرامون این نوشته را با ما در میان بگذارید