ردیابی گوشی ایفون (آموزش کامل ردیابی گوشی اپل)

ردیابی گوشی ایفون (آموزش کامل ردیابی گوشی اپل)

آنچه در این مطلب می خوانید:

آیا تا حالا به این فکر کرده اید که اگر گوشی آیفون شما گم شود یا دزدیده شود چطور برای ردیابی گوشی ایفون خود باید اقدام کنید؟ شما می توانید با استفاده از سرویس اختصاصی به نام Find My iPhone به معنی ” آیفون من را پیدا کن!” گوشی اپل خود را ردیابی کنید.

همیاب ۲۴ سامانه اعلام سرقت و ردیابی کالاهای دیجیتال(موبایل، تبلت و لپ تاپ)

البته از این سرویس زمانی برای ردیابی گوشی اپل خود می توانید استفاده کنید که این قابلیت را در گوشی خود فعال کرده باشید و نیز دستگاه شما به اینترنت وصل باشد. در این مقاله قصد داریم نحوه ردیابی گوشی ایفون با استفاده از Find My iPhone را به شما آموزش دهیم. همچنین این موضوع را عنوان می کنیم که برای پيدا كردن گوشي آيفون خاموش چه کاری باید انجام دهید.

حتما بخوانید: بهترین روش های ردیابی گوشی سرقتی یا گمشده

فعال‌سازی Find My iPhone در گوشی ایفون

برای ردیابی گوشی ایفون، در قدم اول باید وارد قسمت setting گوشی اپل خود شوید و قابلیت Find My iPhone را فعال کنید. دقت کنید که قابلیت و گزینه Find My iPhone در سیستم عامل آی او اس ۵ و نسخه‌های بالاتر آن ارائه شده است.

فعال‌سازی Find My iPhone  در آیفون- ردیابی گوشی ایفون
فعال‌سازی Find My iPhone در آیفون

سپس iCloud را انتخاب نمایید، بعد از وارد کردن مشخصات اپل آیدی و رمز عبور خود. Find My iPhone بصورت خودکار فعال می شود.

با فعال شدن این سرویس، شما می توانید برای ردیابی گوشی ایفون خود از راه دور اقدام کنید، قفل و یا اطلاعات آن را پاک کنید تا از به سرقت رفتن اطلاعات گوشی ایفون خود جلوگیری کنید. دقت داشته باشید برای استفاده از قابلیت Find My iPhone باید یک اپل آیدی در دستگاه شما لاگین شده باشد.

فعال‌سازی Find My iPhone  در آیفون - ردیابی گوشی ایفون
فعال‌سازی Find My iPhone در آیفون – ردیابی گوشی آیفون

بعد از انجام مراحل بالا، صفحه تنظیمات بخش iCloud در گوشی آیفون شما نمایان می شود. در این قسمت اسلایدر موجود در کنار گزینه Find My iPhone را در وضعیت فعال قرار دهید.

اگر می خواهید از موقعیت دقیق دستگاه خود آگاهی پیدا کنید. باید Location Services را فعال کنید که برای فعال سازی می توانید به قسمت: Settings > Privacy > Location Services بروید.

فعال‌سازی Find My iPhone  در آیفون - ردیابی گوشی ایفون
فعال‌سازی Find My iPhone در آیفون – ردیابی گوشی آیفون

دو روش ردیابی گوشی ایفون از طریق Find My iPhone و اپل آی دی

حالا که سرویس Find My iPhone گوشی آیفون خود را فعال کردید باید روش های استفاده از این سرویس را یاد بگیرید. استفاده از این سرویس به سادگی قابل انجام است.

۱- وارد شدن به سایت ICloud از طریق لپ تاپ یا PC

  1. با استفاده از لپ تاپ وارد سایت icloud.com شوید و اطلاعات اپل آیدی خود را وارد کنید و sign in بزنید.
  2. .بعد از وارد شدن آیکون Find My iPhone را انتخاب کنید.
  3. بر روی All Devices کلیک کنید. شما در این قسمت می توانید لیست همه دستگاه هایی که اپل ایدی تان در قسمت آیکلودش وارد شده است را بینید. بر روی دستگاه مورد نظر کلیک نمایید.
ردیابی گوشی ایفون
ردیابی گوشی ایفون

دستگاه هایی که به اینترنت وصل هستند، “روشن” نمایش داده می شوند در غیر اینصورت “خاکستری” نمایش داده می شوند.

۴. در صفحه باز شده می توانید آدرس دقیق دستگاه خود را ببینید.

ردیابی گوشی ایفون
ردیابی گوشی ایفون

همچنین با کلیک بر روی Lost Mode می توانید دستگاه خود را از راه دور قفل کنید و با کلیک بر روی Erase می توانید تمام اطلاعات دستگاه خود را از راه دور پاک نمایید.

۲- وارد شدن به سایت ICloud از طریق گوشی آيفون

  1. با استفاده از گوشی آیفون وارد سایت www.icloud.com شوید و بر روی Open Find My iPhone کلیک کنید.
  2. اطلاعات اپل ایدی خود را وارد و بر روی Sign In کلیک کنید.
  3. بعد از ورود، شما می توانید لیست دستگاه هایی که از این اپل آیدی در آیکلود استفاده می کنند و find my iphone آنها فعال است را ببینید. بر روی دستگاه مورد نظر کلیک کنید.
  4. در صفحه باز شده می توانید آدرس دقیق دستگاه آیفون خود را در صورت اتصال به اینترنت ببینید. همچنین با کلیک بر روی Actions و سپس انتخاب Lost Mode می توانید دستگاه آیفون خود را از راه دور قفل کنید و با کلیک بر روی Erase می توانید تمام اطلاعات دستگاه آیفون خود را از راه دور پاک نمایید.

ردیابی گوشی اپل خاموش یا آفلاین

مراحلی که برای ردیابی گوشی اپل گفته شد مربوط به زمانی است که گوشی دزدیده شده شما روشن و به اینترنت متصل باشد. اما در صورت خاموش بودن یا آفلاین بودن، برای ردیابی گوشی اپل چه باید کرد؟

دو حالت وجود دارد. حالت اول زمانی است که شما قابلیت find my iphone را روی گوشی خود فعال کرده باشید و حالت دوم در صورت غیر فعال بودن این حالت است. در صورت فعال بودن این قابلیت، حتی در صورت خاموش بودن گوشی اپل می توانید آن را در حالت lost mode قرار داده و آن را قفل کنید یا اطلاعات آن را پاک کنید. در این صورت در اولین نوبتی که گوشی شما آنلاین شود این اقدامات روی گوشی شما اعمال خواهد شد. برای لغو کردن حالت Lost mode با وارد کردن Passcode در دستگاه خود می توانید گوشی خود را از حالت Lost mode خارج کنید، شما می توانید از طریق iCloud.com و یا اپلیکیشن Find My iPhone این کارها را انجام دهید.

اگر قابلیت find my iphone در گوشی شما فعال نبود باید چکاری انجام داد؟

در این حالت شما می توانید مراحل زیر را برای حفاظت از گوشی خود انجام دهید:

در قدم اول پسورد اپل ایدی خود را تغییر دهید و به این ترتیب از دسترسی افراد به داده های icloud  و استفاده از کلیه سرویس های اپل جلوگیری کنید.

رمز های عبور کلیه اکانت های خود مثل اینستاگرام، فیس بوک و توییتر خود را عوض کنید.

ردیابی گوشی ایفون سرقتی یا گمشده در سامانه همیاب۲۴

یکی از بهترین روش های ردیابی، ثبت دستگاه گم شده یا دزدیده شده در سامانه همیاب ۲۴ می باشد. اگر گوشی شما گم شده و یا به سرقت رفته است، با همیاب۲۴ دیگر نگران نباشید. این سامانه- از طریق همکاری با اپراتورها، دادگستری‌ها، کلانتری‌ها و اصناف موبایل و کامپیوتر سراسر کشور- به سرعت و از راه قانونی دستگاه گمشده یا سرقت شده شما را ردیابی می کند.

سامانه اعلام سرقت و ردیابی کالاهای دیجیتال (موبایل، تبلت و لپ تاپ)

دانلود اپلیکیشن ردیابی گوشی همیاب ۲۴ از کافه بازار

دیدگاه ها و تجربیات خود را پیرامون این نوشته برای ما بنویسید