ردیابی گوشی آیفون

راهنمای کامل ردیابی گوشی آیفون

آیا تا حالا به این فکر کرد ه اید که اگر گوشی آیفون شما گم شود یا دزدیده شود چطوری آن را ردیابی کنید؟ اصلا نگران نشوید شما می توانید با استفاده از سرویس اختصاصی به نام Find My iPhone به معنی ” آیفون من را پیدا کن!” گوشی آیفونتان را ردیابی کنید.

همیاب ۲۴ سامانه اعلام سرقت و ردیابی کالاهای دیجیتال

البته به شرطی که این قابلیت را در گوشی خود فعال کرده باشید و سیستم شما به اینترنت وصل شده باشد در این مقاله  تیم تحریریه همیاب ۲۴ قصد داریم نحوه ردیابی گوشی آیفون با استفاده از Find My iPhone     را به شما آموزش دهیم. همچنین این موضوع را عنوان می کنیم که اگر گوشی آیفون شما خاموش یا آفلاین باشد چه کاری باید انجام دهید.

حتما بخوانید: چطور گوشی گم شده را ردیابی کنیم؟

قدم اول: فعال‌سازی Find My iPhone  در آیفون

بدین منظور شما در قدم اول باید وارد قسمت setting  گوشی آیفونتان شوید . دقت کنید که قابلیت و گزینهFind My iPhone

در سیستم عامل آی او اس ۵ و نسخه‌های بالاتر آن ارائه شده است.

فعال‌سازی Find My iPhone  در آیفون
فعال‌سازی Find My iPhone  در آیفون

و سپس iCloud را انتخاب بکنید و بعد از وارد کردن مشخصات اپل آیدی و رمز عبورتان. Find My iPhone بصورت خودکار فعال میشود.

با فعال شدن این سرویس شما میتوانید گوشی خود را از راه دور ردیابی کنید یا آن را قفل و اطلاعات آن را پاک کنید تا از به سرقت رفتن اطلاعات گوشیتان جلوگیری کنید. دقت داشته باشید برای استفاده از قابلیت Find My iPhone      باید یک اپل آیدی در دیوایس شما لاگین شده باشد .

فعال‌سازی Find My iPhone  در آیفون - ردیابی گوشی آیفون
فعال‌سازی Find My iPhone

بعد از انجام مراحل بالا. صفحه تنظیمات بخش  iCloud  آیفونتان نمایان میشود. در این قسمت اسلایدر موجود در کنار  گزینه Find My iPhone را در وضعیت فعال قرار دهید.

اگر میخواهید از موقعیت دقیق دستگاه خود آگاهی پیدا کنید . بایدLocation Services  را فعال کنید که برای فعال سازی

Location Services به Settings > Privacy > Location Services بروید.

فعال‌سازی Find My iPhone  در آیفون - ردیابی گوشی آیفون
فعال‌سازی Find My iPhone

قدم دوم: استفاده از سرویس Find My iPhone

حالا که سرویس Find My iPhone  آیفونتان را فعال کردید باید روشهای استفاده از این سرویس را یاد بگیرید. استفاده از این سرویس به سادگی قابل انجام است

وارد شدن به سایت آیکلود از طریق لپ تاپ یا PC

  1. بااستفاده از لپ تاپ وارد سایت icloud.com شوید و اطلاعات اپل آیدی خودتان را وارد کنید sign in بزنید.
  2. .بعد از وارد شدن آیکون Find My iPhone را انتخاب کنید.
  3. بر روی All Devices کلیک کنید . شما در این قسمت می توانید لیست همه دستگاههایی که اپل ایدی تان در قسمت آیکلودش وارد شده است بینید. بر روی دستگاه مورد نظر کلیک نمایید.

دستگاهایی که به اینترنت وصل هستند روشن نمایش داده می شوند در غیر اینصورت خاکستری نمایش داده می شوند.

۴. در صفحه باز شده می توانید آدرس دقیق دستگاه خود را ببینید. همچنین با کلیک بر روی Lock می توانید دستگاه خود را از راه دور قفل کنید و با کلیک بر روی Erase می توانید تمام اطلاعات دستگاه خود را از راه دور پاک نمایید.

حتما بخوانید: ۴ روش عالی برای ردیابی گوشی سامسونگ

وارد شدن به سایت آیکلود از طریق گوشی آيفون

  1. با استفاده از گوشی آیفون وارد سایت www.icloud.com شوید و بر روری Open Find My iPhone کلیک کنید.
  2. اطلاعات اپل ایدی خود را وارد و بر روی Sign In کلیک کنید.
  3. بعد از ورود شما می توانید لیست دستگاههایی که از این اپل آیدی در آیکلود استفاده می کنند و find my iphone آنها فعال است را ببینید. بر روی دستگاه مورد نظر کلیک کنید.
  4. در صفحه باز شده می توانید آدرس دقیق دستگاه آیفون خود را در صورت اتصال به اینترنت ببینید. همچنین با کلیک بر روی Actions و سپس انتخاب Lost Mode می توانید دستگاه آیفون خود را از راه دور قفل کنید و با کلیک بر روی Erase می توانید تمام اطلاعات دستگاه آیفون خود را از راه دور پاک نمایید.

ردیابی گوشی آیفون خاموش یا آفلاین

این مراحلی که گفته شد مربوط به زمانی است که گوشی دزدیده شده شما روشن و به اینترنت متصل باشد. اما در صورت خاموش بودن یا آفلاین بودن گوشی چه باید کرد؟

دو حالت وجود دارد. حالت اول زمانی است که شما قابلیت find my iphone را روی گوشی خود فعال کرده باشید و حالت دوم در صورت غیر فعال بودن این حالت است. در صورت فعال بودن این قابلیت، حتی در صورت خاموش بودن یا آفلاین بودن گوشی می توانید آن را در حالت lost mode قرار داده و آن را قفل کنید یا اطلاعات آن را پاک کنید. در اولین نوبتی که گوشی شما آنلاین شود این اقدامات روی گوشی شما اعمال خواهد شد . برای لغو کردن حالت Lost mode با وارد کردن Passcode در دیوایس خود می توانید گوشی خود را از حالت Lost mode خارج کنید ، همچنین می توانید از طریق iCloud.com و یا اپلیکیشن Find My iPhone  این کار را انجام دهید .

حالا اگر قابلیت find my iphone در گوشی شما فعال نبود باید چکاری انجام داد؟

در این حالت شما میتوانید مراحل زیر را برای حفاظت از گوشی خود انجام دهید:

در قدم اول پسورد اپل ایدی خود را تغییر دهید و به این ترتیب از دسترسی افراد به داده های icloud  و استفاده از کلیه سرویس های اپل جلوگیری کنید.

رمز های عبور کلیه اکانت های خود مثل اینستاگرام، فیس بوک و توییتر خود را عوض کنید.

یکی از بهترین روش های ردیابی، ثبت دستگاه گم شده یا دزدیده شده در سامانه همیاب ۲۴ می باشد. اگر گوشی شما گم شده و یا به تازگی به سرقت رفته، با همیاب۲۴ دیگر نگران نباشید.این سامانه- طرف قرارداد با دادگستری و اصناف موبایل فروشی در کل کشور- به سرعت و از راه قانونی گوشی گمشده یا سرقت شده شما را ردیابی می کند!

دانلود اپلیکیشن ردیابی همیاب ۲۴ از کافه بازار

سامانه اعلام سرقت و ردیابی کالاهای دیجیتال

دیدگاه ها و تجربیات خود را پیرامون این نوشته برای ما بنویسید