• خانه
  • ردیابی
  • چطور IMEI گوشی دزدیده شده اندروید را توسط گوگل پیدا کنم؟
پیدا کردن کد IMEI گوشی از طریق گوگل

چطور IMEI گوشی دزدیده شده اندروید را توسط گوگل پیدا کنم؟

زمانی که گوشی شما گم شده یا دزدیده می شود، داشتن شماره IMEI یک فاکتور اصلی و مهم برای ردیابی و پیدا کردن گوشی می‌باشد. با استفاده از این شماره این قابلیت وجود دارد که بتوانید گوشی خود را ردیابی کنید. اگر نمی دانید IMEI چیست و مشتاقید تا اطلاعات بیشتری داشته باشید کافی است مطلب کد IMEI چیست و چه کاربردی دارد؟ را بخوانید.

کد IMEI یک شناسه منحصر به فرد ۱۵ رقمی برای گوشی موبایل شما است. هدف استفاده از شماره IMEI، برای شناسایی تلفن‌های همراه و همچنین مسدود کردن آن‌ها از طریق شبکه است. برای بسیاری از مدل‌های تلفن همراه با شماره‌گیری #۰۶#* کد IMEI را خواهید دید هم چنین این کد روی کارتن دستگاه شما نیز نوشته شده است. برای اطلاع از سایر روش ها پیشنهاد می شود مطلب، روش های بدست آوردن شماره IMEI را بخوانید.

اما در زمانی که گوشی اندرویدی شما دزدیده شده است و از قضا شما جعبه گوشی را نیز دور انداخته اید! و به آن دسترسی ندارید راه حل چیست؟

همیاب ۲۴ سامانه اعلام سرقت و ردیابی کالاهای دیجیتال (موبایل، تبلت و لپ تاپ)

پیدا کردن IMEI گوشی اندروید از طریق گوگل

پیدا کردن کد IMEI گوشی از طریق گوگل
پیدا کردن کد IMEI گوشی از طریق گوگل

شما می توانید توسط گوگل به صورت آنلاین، IMEI گوشی گم شده یا دزدیده شده خود را پیدا کنید. این کار را می توانید توسط Google Dashboard انجام دهید. برای پیدا کردن شماره IMEI توسط گوگل مراحل زیر را دنبال کنید:
۱- وارد Google Dashboard شوید و قسمت Android را کلیک کنید.
در این قسمت می توانید مشخصات دستگاهی که به حساب گوگل خود متصل کرده اید را ببینید. ( شما باید از قبل حساب کاربری گوگل (Gmail) را به دستگاه خود اضافه کرده باشید).

داشبورد گوگل
داشبورد گوگل

۲- سپس در این قسمت گزینه Find Your Devices و یا دستگاهم را پیدا کن را انتخاب نمایید. در صفحه باز شده برای نمایش شماره IMEI دستگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید و سپس روی گزینه مشخص شده در تصویر کلیک نمایید. همان طور که مشاهده می کنید در کارد باز شده شماره IMEI گوشی شما را نمایش می دهد.

اطلاع از IMEI گوشی از طریق اکانت گوگل
اطلاع از IMEI گوشی از طریق اکانت گوگل

حتما بخوانید: چطور کد IMEI گوشی آیفون دزدیده شده را پیدا کنم؟

علاوه بر این، شما می توانید دستگاه اندرویدی خود را از طریق جیمیل ردیابی کنید. برای آموزش می توانید مطلب ردیابی گوشی از طریق جیمیل | دستگاهم را پیدا کن را بخوانید.

نحوه ردیابی گوشی از طریق IMEI

بعد از به دست آوردن شماره IMEI گوشی، این شماره را در سامانه کشوری همیاب۲۴ ثبت نمایید تا ردیابی گوشی گمشده یا سرقتی شما در اپراتورهای مخابراتی فعال گردد. در واقع اگر گوشی شما گم شده و یا به سرقت برود، می توانید از طریق این کد برای ردیابی گوشی خود در سامانه همیاب۲۴ اقدام نمایید. از این طریق علاوه بر ردیابی گوشی سرقتی شما در اپراتورهای مخابراتی، با اطلاع رسانی کشوری از خرید و فروش و خروج گوشی از مرزهای کشور جلوگیری می شود، بین تمام کالاهای پیدا شده سراسر کشور، کلانتری ها و بازرسی های مرزی جستجو شده و به شما اطلاع داده می‌شود.

جهت اعلام سرقت و ردیابی گوشی، تبلت و لپ تاپ می توانید، به سامانه همیاب ۲۴ مراجعه کنید و یا از طریق لینک های زیر اپلیکیشن همیاب۲۴ را دانلود نمایید:

دانلود نسخه اندروید اپلیکیشن همیاب24 از گوگل پلی
دانلود نسخه اندروید اپلیکیشن همیاب24 از کافه بازار
دانلود نسخه IOS اپلیکیشن همیاب24 سیبچه


دیدگاه ها و تجربیات خود پیرامون این نوشته را با ما در میان بگذارید