پیدا کردن کد IMEI گوشی از طریق گوگل

چطور IMEI گوشی دزدیده شده اندروید را توسط گوگل پیدا کنم؟

فهرست عناوین در این مطلب:

پیدا کردن IMEI گوشی اندروید از طریق گوگل

نحوه ردیابی گوشی سرقتی اندروید


زمانی که گوشی شما گم شده یا دزدیده می شود، داشتن شماره IMEI یک فاکتور اصلی و مهم برای ردیابی و پیدا کردن گوشی می باشد. با استفاده از این شماره این قابلیت وجود دارد که بتوانید گوشی خود را ردیابی کنید. اگر نمی دانید IMEI چیست و مشتاقید تا اطلاعات بیشتری داشته باشید کافی است مطلب کد IMEI چیست و چه کاربردی دارد؟ را بخوانید.

 IMEI در واقع بر‌گرفته از عبارت “International Mobile Equipment Identity” یا «شناسه بین المللی تجهیزات موبایل» است.
 IMEI استاندارد، معمولا یک کد ۱۵ رقمی به همراهی ۱ یا ۲ رقم کد “SV” ‌یا “Software Version” که بیشتر در دستگاه‌های جدید دیده می‌شود. هدف استفاده از IMEI، برای شناسایی تلفن‌های همراه و همچنین مسدود کردن آن‌ها از طریق شبکه است. زمانی که گوشی‌ شما گم شده و یا به سرقت می رود، می‌توانید با داشتن این کد، موبایل خود را ردیابی کنید. پلیس هم معمولاً گوشی‌های دزدیده شده را با IMEI آن‌ها طبقه‌بندی و ردیابی می‌کند.
برای بسیاری از مدل‌های تلفن همراه با شماره‌گیری #۰۶#* کد IMEI را خواهید دید هم چنین این کد روی کارتن دستگاه شما نیز نوشته شده است. برای اطلاع از سایر روش ها پیشنهاد می شود مطلب، روش های بدست آوردن شماره IMEI را بخوانید.

اما در زمانی که گوشی اندرویدی شما دزدیده شده است و از قضا شما جعبه گوشی را نیز دور انداخته اید! و به آن دسترسی ندارید راه حل چیست؟

همیاب ۲۴ سامانه اعلام سرقت و ردیابی کالاهای دیجیتال (موبایل، تبلت و لپ تاپ)

پیدا کردن IMEI گوشی اندروید از طریق گوگل

پیدا کردن کد IMEI گوشی از طریق گوگل
پیدا کردن کد IMEI گوشی از طریق گوگل

شما می توانید توسط گوگل به صورت آنلاین IMEI گوشی گم شده یا دزدیده شده خود را پیدا کنید. این کار را می توانید توسط Google Dashboard انجام دهید.
فقط کافی است وارد Google Dashboard شوید و در قسمت Android و کلیک روی آن مشخصات گوشی هایتان را که به حساب گوگل خود متصل کرده اید ببینید.

داشبورد گوگل
داشبورد گوگل
Find My Devices
Find Your Devices

سپس در این قسمت گزینه Find Your Devices و یا دستگاهم را پیدا کن را انتخاب نمایید. در صفحه باز شده برای نمایش شماره IMEI دستگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید و سپس روی گزینه مشخص شده در تصویر کلیک نمایید. همان طور که مشاهده می کنید در کارد باز شده شماره IMEI گوشی شما را نمایش می دهد.

حتما بخوانید: چطور کد IMEI گوشی آیفون دزدیده شده را پیدا کنم؟

اطلاع از IMEI گوشی از طریق اکانت گوگل
اطلاع از IMEI گوشی از طریق اکانت گوگل

نحوه ردیابی گوشی سرقتی اندروید

بعد از به دست آوردن شماره IMEI گوشی، این شماره را در سامانه کشوری همیاب۲۴ ثبت نمایید تا ردیابی گوشی گمشده یا سرقتی شما در اپراتورهای مخابراتی فعال گردد. از این طریق علاوه بر ردیابی، با اطلاع رسانی کشوری از خرید و فروش دستگاه شما جلوگیری می شود، بین تمام کالاهای پیدا شده سراسر کشور، کلانتری ها و بازرسی های مرزی جستجو شده و به اطلاع شما می رسد.

جهت اعلام سرقت و ردیابی کالا از طریق لینک های زیر به سامانه همیاب ۲۴ مراجعه کنید و یا اپلیکیشن همیاب۲۴ را دانلود نمایید:

دانلود اپلیکیشن ردیابی همیاب ۲۴ از کافه بازار

سامانه اعلام سرقت و ردیابی کالاهای دیجیتال

دیدگاه ها و تجربیات خود را پیرامون این نوشته با ما در میان بگذارید