پیدا کردن کد IMEI گوشی آیفون دزدیده شده

چطور کد IMEI گوشی آیفون دزدیده شده را پیدا کنم؟

زمانی که گوشی موبایل شما گم شده و یا به سرقت می رود، مهمترین عامل برای ردیابی و پیدا کردن آن، داشتن کد IMEI گوشی می باشد. شما تنها با داشتن شماره IMEI، می توانید برای ردیابی گوشی موبایل خود اقدام کنید.

همیاب ۲۴، سامانه اعلام سرقت و ردیابی گوشی، تبلت و لپ تاپ

IMEI در واقع بر‌گرفته از عبارت “International Mobile Equipment Identity” یا «شناسه بین المللی تجهیزات موبایل» است.
 IMEI استاندارد، معمولا یک کد ۱۵ رقمی به همراهی ۱ یا ۲ رقم کد “SV” ‌یا “Software Version” که بیشتر در دستگاه‌های جدید دیده می‌شود. هدف استفاده از IMEI، برای شناسایی تلفن‌های همراه و همچنین مسدود کردن آن‌ها از طریق شبکه است. زمانی که گوشی‌ شما گم شده و یا به سرقت می رود، می‌توانید با داشتن این کد، موبایل خود را ردیابی کنید. پلیس هم معمولاً گوشی‌های دزدیده شده را با IMEI آن‌ها طبقه‌بندی و ردیابی می‌کند.

اگر مشتاقید تا اطلاعات بیشتری درباره کد IMEI داشته باشید، پیشنهاد می شود مطلب کد IMEI چیست و چه کاربردی دارد؟ را بخوانید.

روش های بدست آوردن کد IMEI گوشی آیفون

روش های مختلفی برای اطلاع از شماره IMEI گوشی آیفون وجود دارد. پیدا کردن این کد از طریق: تنظیمات گوشی، پشت گوشی، کارتن دستگاه، شماره گیری کد #۰۶#* و از طریق اپل آی دی امکان پذیر می باشد.

شماره گیری کد #۰۶#*

با شماره گیری کد #۰۶#* حتی بدون زدن کلید تماس هم می توان کد IMEI و شماره سریال گوشی را دریافت نمود. این روش متداول ترین و ساده ترین روش پیدا کردن کد IMEI گوشی است. هم چنین این کد روی کارتن دستگاه شما نیز نوشته شده است.

برای اطلاع از سایر روش ها پیشنهاد می شود مطلب، روش های بدست آوردن شماره IMEI را بخوانید.

حتما بخوانید: چطور IMEI گوشی دزدیده شده اندروید را توسط گوگل پیدا کنم؟

پیدا کردن کد IMEI گوشی آیفون از طریق اپل آی دی

اما در زمانی که گوشی آیفون شما دزدیده شده است و به آن دسترسی ندارید و همیچنین کارتن دستگاه را هم ندارید، در این وضعیت راه حل چیست؟

زمانی که به گوشی خود دسترسی ندارید برای اطلاع از کد IMEI گوشی Iphone خود مراحل زیر طی کنید:

  1. در مرورگر خود به آدرس appleid.apple.com بروید.
  2. اپل ای دی که بر روی دستگاه خود فعال کرده بودید را وارد نمایید.

پیدا کردن شماره IMEI گوشی آیفون از طریق اپل آی دی
پیدا کردن شماره IMEI گوشی آیفون از طریق اپل آی دی

بعد از وارد شدن به اکانت خود، اسکرول کنید و به بخش Devices بروید، در این قسمت لیست دستگاه های اپل خود را مشاهده می کنید، دستگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. بعد از کلیک بر روی دستگاه مورد نظر، مشخصات آن از جمله شماره سیم کارت فعال روی گوشی و شماره IMEI نمایش داده خواهد شد.

پیدا کردن شماره IMEI گوشی آیفون از طریق اپل آی دی
پیدا کردن شماره IMEI گوشی آیفون از طریق اپل آی دی
نحوه ردیابی گوشی اپل از طریق IMEI

بعد از به دست آوردن شماره IMEI گوشی برای ردیابی گوشی آیفون خود از طریق IMEI، این شماره را در سامانه کشوری همیاب۲۴ ثبت نمایید تا ردیابی گوشی گمشده یا سرقتی شما فعال گردد. از این طریق علاوه بر ردیابی گوشی سرقتی شما در اپراتورهای مخابراتی، با اطلاع رسانی کشوری از خرید و فروش و خروج گوشی از مرزهای کشور جلوگیری می شود، بین تمام کالاهای پیدا شده سراسر کشور، کلانتری ها و بازرسی های مرزی جستجو شده و به شما اطلاع داده می شود.

جهت اعلام سرقت و ردیابی گوشی، تبلت و لپ تاپ می توانید، به سامانه همیاب ۲۴ مراجعه کنید و یا از طریق لینک های زیر اپلیکیشن همیاب۲۴ را دانلود نمایید:

دانلود نسخه اندروید اپلیکیشن همیاب24 از گوگل پلی
دانلود نسخه اندروید اپلیکیشن همیاب24 از کافه بازار
دانلود نسخه IOS اپلیکیشن همیاب24 سیبچه

دیدگاه ها و تجربیات خود را پیرامون این نوشته با ما در میان بگذارید