top
what-to-do-after-mobile-tracking/

پس از ردیابی مثبت گوشی موبایل، باید چه کاری انجام دهیم؟

زمان مطالعه: 9 دقیقه

62

اگر نتیجه ردیابی گوشی سرقتی یا مفقودی شما مثبت اعلام شده است، باید به شما تبریک بگوییم، چرا که تقریبا نیمی از راه را پیموده‌اید، البته این را فراموش نکنید که هنوز نیم دیگری از این راه مانده تا شما به نتیجه دلخواه‌تان برسید، اما نگران نباشید، ما برای شما تمام مراحل و نکاتی را که باید بدانید، در این مقاله ذکر کرده‌ایم و کافیست که شما این مراحل را تا ‌آخر دنبال کنید.

ثبت گوشی سرقتی و مفقودی در سامانه همیاب 24 یک راهکار عالی برای ردیابی کالاهای سرقتی و گمشده شما است.

گام اول، رهگیری نتیجه مثبت

اولین اقدامی که باید بعد از ردیابی مثبت انجام دهید این است که از نتیجه مثبت ردیابی خود پیرینت بگیرید، این کار را به دو صورت می‌توانید انجام دهید:

1.اولین روش این است که، خودتان از پیامک ردیابی مثبت گوشی موبایلتان پرینت بگیرید و یا اگر به این پیامک دسترسی نداشتید باید از طریق مراحل زیر در سایت همیاب 24 اقدام به چاپ نتیجه مثبت خود کنید.


برای این کار ابتدا باید به سایت همیاب 24 بروید.
و در بالای صفحه در قسمت وضعیت کالای من کلیک کنید و گزینه چاپ نتیجه مثبت ردیابی را انتخاب کنید.

حال در صفحه باز شده، شماره موبایل خود را وارد کنید، و روی آیکون چاپ نتیجه مثبت ردیابی کلیک کنید.

سپس شما می‌توانید از صفحه pdf باز شده، پرینت بگیرید.

2. در روش دوم، شما می‌توانید از طریق دفاتر پیشخوان سطح کشور اقدام کنید و با دادن شماره سریال گوشی سرقتی و شماره موبایلتان، پرینت نتیجه مثبت خود را از آنان تحویل بگیرید.

نکته مهم: اگر شما قبلا شکایت خود را در آگاهی یا کلانتری و… ثبت کرده‌اید، باید روند شکایت خود را از همان مکانی که شکایت کرده‌اید، ادامه دهید.

گام دوم، نوبت‌گیری از مراجع قضایی

قبل از اینکه برای شکایت به دفاتر قضایی مراجعه کنید، باید از سایت نوبت‌دهی الکترونیک قضایی نوبت بگیرید.

1.برای این کار باید به سایت مربوطه به آدرس https://nobat.kdke.ir/ رفته و استان، شهرستان و خدمت <<تنظیم دادخواست/شکواییه>> انتخاب کنید، البته اگر دفتر قضایی خاصی را مورد نظر دارید، می‌توانید کد دفتر و یا مسئول دفتر را وارد کنید.

2.در صفحه بعدی تمامی دفاتر مورد نظر را به شما نشان خواهد داد که شما می‌توانید از بین آن‌ها بر اساس آدرس محل سکونتتان، انتخاب و روی گزینه دریافت نوبت کلیک کنید.

3.در صفحه بعد تاریخ‌های دریافت نوبت مشخص گردیده و باید شما روز مورد نظر خود را انتخاب کنید تا ساعت‌های خالی آن روز به شما نمایش داده شود.

4.پس از انتخاب روز و ساعت، پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که باید نام کاربری یا شماره موبایل خود و رمز عبورتان را در آن وارد کنید، اگر تاکنون در این سیستم ثبت نام نکرده‌اید، می‌توانید از گزینه عضویت پایین استفاده کرده و ثبت نام کنید.

5.پس از آن وارد صفحه جدیدی می‌شوید که باید روی آیکون ثبت نوبت کلیک کنید تا درخواستتان تایید شود.

نکته مهم: حتما شماره پیگیری و آدرس و زمان نوبتتان را تا زمان مراجعه به دفتر، نزد خود نگه دارید.

گام سوم، کد ثنا

اگر تاکنون به دفاتر قضایی و یا دادگستری مراجعه نکرده‌اید و کد ثنا ندارید، باید اول در سامانه ثنا ثبت‌نام کنید. برای این کار می‌توانید به تمامی دفاتر‌قضایی و دادگستری‌های سطح کشور مراجعه کنید.

گام چهارم، امور قضایی

حال باید همراه با جعبه کارتن موبایل، فاکتور خرید، مدارک شناسایی خود و کد پیگیری که از سایت نوبت‌دهی دریافت کرده‌اید، به دفتر قضایی مربوطه مراجعه کنید.
شما باید برای تنظیم داخواست از مسئول مربوطه در دفتر، فرم شکواییه مخصوص کالاهای سرقتی را دریافت کنید.
در مواردی فرم شکایت یک برگه‌ی سفید مهر شده می‌باشد، که می‌بایست توسط خودتان پر شود بنابراین ما تمام مواردی را که باید در این فرم بنویسید را در پاراگراف بعدی ذکر کرده‌ایم:

 • نام و نام‌خانوادگی، نام پدر، سن، شغل، میزان تحصیلات، وضعیت تاهل، تابعیت، مذهب، شماره شناسنامه، شماره ملی، نشانی دقیق و در صورت امکان نشانی پیام نگار (ایمیل)، شماره تلفن ثابت و همراه و کدپستی شاکی.
 • موضوع شکایت، تاریخ و محل وقوع جرم.
 • ضرر و زیان وارده به مدعی و مورد مطالبه وی. ادله وقوع جرم، اسامی، مشخصات و نشانی شهود و مطلعان در صورت امکان.
 • مشخصات و نشانی مشتکی عنه یا مظنون در صورت امکان.
 • توجه کنید که در زمان پرکردن نامه شکواییه حتما به موارد زیر توجه کنید.
  1.سعی کنید تمام اطلاعاتی را که از روز حادثه به یاد دارید، یادداشت کنید؛ به طور مثال رنگ لباس سارق، تعداد سارقین، وسیله نقلیه و یا حتی اگر خالکوبی یا زخمی را روی صورت و بدن سارق مشاهده کرده‌اید، بنویسید تا اگر نیاز به چک‌کردن دوربین‌های مداربسته بود، سارق راحت‌تر شناسایی و ردیابی شود.
  2.حدامکان روز، ساعت و آدرس وقوع حادثه را به طور دقیق مشخص کنید. اگر زمان سرقت به طور دقیق نیز یادتان نمی‌آمد به طور حدودی یاداشت کنید، اما سعی کنید آدرس را کامل و با تمام جزئیات بنویسید و حتی اگر سرقت داخل کوچه بود رنگ نزدیک‌ترین درب و شماره پلاک آن را نیز یادداشت کنید.
  3.به هیچ عنوان در برگه شکایت نامه خود به متهم اهانت نکنید و از الفاظ نامناسب استفاده نکنید.

گام پنجم، نمایندگی اپراتور

بعد از پرکردن فرم شکایت و تحویل و ثبت آن، مسئول دفتر قضایی یک فرم استعلام به شما تحویل می‌دهد که باید آن را با خود به نمایندگی اپراتور حقوقی که ردیابی در آن ثبت شده ببرید و در آنجا تحویل بدهید.
برای ادامه‌ی روند، در اپراتور و تایید آن نیازی به حضور شما نیست و باید مدتی صبر کنید، معمولا زمان طی شدن این روند متغیر است و بین یک هفته تا دو ماه زمان می‌برد! اما اگر این روند بیشتر از این طول کشید، باید به دادگستری برای پیگیری پروندتان مراجعه کنید و نامه‌ی پیرو دریافت کنید.

نامه پیرو

برای گرفتن نامه‌ی پیرو باید به  یکی از شعب دادگستری سطح کشور مراجعه کنید و از مسئول مربوطه بخواهید که یک نامه پیرو برای اپراتور مورد نظر شما تنظیم کند، سپس نامه را به نمایندگی اپراتور مربوطه ببرید. طی آن نامه دادگستری از اپراتور تقاضا می‌کند که جواب ردیابی و تائیدیه آن را حداکثر طی یک هفته آینده به دادگستری تحویل دهد.

گام ششم، احضار متهم

بعد از گذشت روند تایید، اطلاعات فرد مظنون به دادگاه فرستاده می‌شود و برای او احضاریه صادر می‌شود که در دادگاه حاضر شود. ممکن است که بنا به صلاح دید قاضی شما نیز به دادگاه احضار شوید، برای این جلسه دادگاه حتما علاوه بر مدارک شناسایی، تمام مدارکی که اثبات می‌کند که دستگاه از آن شما بوده است مثل جعبه کارتن، فاکتور خرید، اگر عکس یا فیلمی از دستگاه خود دارید و… را با خود ببرید.

گام آخر، حکم دادگاه

در این مرحله نتیجه نهایی پرونده شکایت، مشخص می‌شود و بنا به صلاح دید قاضی محترم پرونده حکم صادر می‌شود، ممکن است که در مواردی فرد مظنون متهم نباشد و در این صورت شما باید دوباره شماره سریال ردیابی خود را ثبت کنید، اما اگر فرد مظنون متهم شناخته شود، از سمت سامانه ثنا پیامکی را دریافت می‌کنید که اصطلاحا به آن پیامک نتیجه می‌گویند. در آن پیامک از شما تقاضا می‌شود که در ساعتی معین در دادگاه حضور یابید تا علاوه بر تحویل موبایل خود خسارات وارده یا تمام هزینه‌هایی که طی روند دادگاهی انجام داده‌اید را از متهم بگیرید.

سخن پایانی…

ما در این مقاله سعی کردیم که به تمام اقداماتی که باید بعد از مثبت شدن نتیجه ردیابیتان انجام دهید، بپردازیم و تمام نکاتی را که باید برای طی‌کردن این روند بدانید را ذکر کنیم، امیدوریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد.
لطفا اگر شما نیز موردی را می‌دانید و یا سوالی در این باره دارید در قسمت کامنت‌ها ما را مطلع سازید تا بتوانیم این مطلب را در آپدیت‌های بعدی بهبود ببخشیم.

روند دادگاهی بعد از شکایت گوشی سرقتی و ارسال مدارک به اپراتور، چقدر طول می‌کشد؟

معمولا روند دادگاهی، بین یک هفته تا دو ماه طول می‌کشد، اما اگر بیشتر از این طول کشید باید شما به دادگستری مراجعه کنید و نامه…☝️🔍

برای پر کردن نامه شکواییه سرقت موبایل باید چه مواردی را بدانیم؟

سعی کنید تمام مواردی را که از روز حادثه به یاد دارید را در قسمت پایینی فرم شکواییه…☝️🔍

چگونه نامه پیرو بگیریم؟

برای گرفتن نامه پیرو باید به دادگستری مراجعه کرده و…☝️🔍

3.6/5 - (34 امتیاز)

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه شما کاربران عزیز

 1. با سلام گوشی من گم شده بود . پاسخ سامانه همیاب مثبت شد و پاسخ را به کلانتری دادیم ولی آدرس شخص اشتباه بود و نتونستند طرف رو پیدا کنند. الان مجددا باید به کجا مراجعه کنم. مشخصات و اسم یابنده رو می دانیم ولی از پس دادن گوشی امتناع میکنه و جواب تلفن را نمیدهد. چیکار باید بکنم؟

  0
 2. سلام وقتتون بخیر برای من پیام ردیابی مثبت روشن شدن تلفن همراهم آمده الان که مراجعه کردم کلانتری فرمودند باید از سامانه همیاب شماره سیم کارتی که روشن شده در تلفن همراه بنده رودریافت کنم بعد مجدد مراجعه کنم لطفا راهنمایی کنیدبه چه صورت میتوانم آن شماره رو دریافت کنم؟

  0
  1. سلام دوست عزیز .خیلی خوشحالیم که ردیابی شما مثبت شده است. لطفا با پشتیبانی همیاب24 به شماره 05141410 تماس بگیرید.

   1
 3. با سلام من گوشیمو چن روز پیش گم کردم و بعد از پنج روز تو سامانه ثبت کردم ایا امکانش هست توی اون پنج روزی که ثبت نکرده بودم سیم کارتی گذاشته شده باشه تو گوشی و ردیابی نشه؟ (چون اون موقع ثبت نکرده بودم ) و اینکه آیا این ردیابی برای تمام اپراتورا هستش؟ و اینکه نیازه تا قبل از مثبت شدن نتیجه شکایت کنم ؟

  0
  1. سلام دوست عزیز. بعد از ثبت در سامانه اگر سیمکارتی روی گوشی شما قرار داشته باشد ردیابی خواهد شد. پس ازثبت ردیابی در سامانه همیاب ۲۴ موارد زیر برای کالای شما اعمال می‌شود
   ردیابی 24 ساعته در اپراتورهای مخابراتی، جستجو در بین کالاهای پیدا شده سراسر کشور در کلانتری‌ها، بازرسی‌های مرزی و …، اطلاع‌رسانی به فروشگاه‌های سراسر کشور جهت جلوگیری از خرید و فروش دستگاه، اطلاع‌رسانی کشوری به کلانتری‌ها و بازرسی‌های مرزی جهت جلوگیری از خارج شدن دستگاه از مرزهای کشور. با این حال که با ثبت در سامانه همیاب اطلاع رسانی در کلانتری ها هم انجام میشود دیگر نیاز به مراجعه به کلانتری به صورت مجزا نمیباشد. اما اگر تمایل دارید که این کار را انجام دهید ایرادی ندارد.

   0
 4. با سلام من گوشیمو چن روز پیش گم کردم و بعد از پنج روز تو سامانه ثبت کردم ایا امکانش هست توی اون پنج روزی که ثبت نکرده بودم سیم کارتی گذاشته شده باشه تو گوشی و ردیابی نشه؟ (چون اون موقع ثبت نکرده بودم ) و اینکه آیا این ردیابی برای تمام اپراتورا هستش؟

  0
  1. سلام دوست عزیز. اگر سیمکارت روی گوشی قرار داشته باشد حتما ردیابی میشود نگران نباشید. بله ردیابی برای تمام اپراتورها صورت میگیرد.

   0
 5. با سلام و وقت به خیر گوشی من ۲۲ مهر ماه امسال سرقت شد و حدود یک ماه بعد ردیابی گوشیم مثبت شد و کارای قضایی مربوطه رو آغاز کردم و الان بعد از ۲ ماه از سرقت،گوشیم از کلانتری تحویل گرفتم میخواستم بهتون بگم که نا امید نباشید مراحل کار رو بصورت کامل انجام بدید و صبور باشیدانشالله که به زودی به مالتون می‌رسید.با تشکر از تیم همیاب ۲۴

  0
  1. سلام متین عزیز.
   خیلی خوشحالیم که تونستیم کمکتون کنیم لطفا از این به بعد بیشتر مراقب خودتون باشید 🌼

   0
 6. سلام، گوشی موبایل من در کشور لتونی به سرقت رفت، آیا می‌شود از طریق شماره سریال گوشی روی جعبه، گوشی موبایل رو در اروپا ردیابی کنم؟ البته بنده الان در ایران هستم و می‌خواهم در ایران درخواست موقعیت یابی و رهگیری گوشی سرقت رفته خودم رو بدم.

  0
 7. سلام، گوشی موبایل من در کشور لتونی به سرقت رفت، آیا می‌شود از طریق شماره سریال گوشی روی جعبه، گوشی موبایل رو در اروپا ردیابی کنم؟

  0
 8. باسلام و خسته نباشید من گوشیم رو گم کردم و کار های سرقتم انجام دادم اعم از ثبت وشکایت میخاستم ببینم اگر سیم کارت های روی گوشی رو سوزوندم مجدد گرفتم اگر گوشی بدون سیمکارت روشن باشد و از وای فای گوشی Gps و…..روشن باشد باز هم گوشی قابل پیدا شدن است و برای پیدا شدن اینگونه اگر استفاده شود ک وای فای و روشن باشد زمان پیدا شدن گوشی چقدر است گوشی رو ۳هفته نبود ک خریدم یا اگر بدون سیم کارت استفاده شود پیدا شدن یا ردیابی ممکن است لطفا خاهشا جواب بدید هرجا در باره این موضوع میزنم چیزی نمیاره و اگ نتونسم وارد سایت بشم جوابشرو ب شمارم میفرسین این هم گوشی مادرم هست گرفتم فق برای ب نتیجه رسیدن

  0
  1. با سلام دوست عزیز باید به شما بگویم که نگران نباشد انشالاه به زودی گوشی شما ردیابی شود، در جواب به سوال هایتان باید بگویم که بلافاصله بعد از قرارگیری سیمکارت در گوشی سرقتی/مفقودی، ردیابی میشود و به شما از طریق شماره ای که در هنگام ثبت نام وارد کردید اعلام میشود.

   0
 9. سلام وقت بخیر
  من یه گوشی فروختم طرف به من چک داده منم جعبه گوشیو نگه داشتم تا موعد چک که متاسفانه 10 روز از موعد میگذره چک پاسنشد منم هرچقد تماس گرفتم گفتم یا چک و پاس کنه یا گوشیمو بده چکشو بدم متاسفانه اصلا همکاری نمیکنه.
  حالا اگه من از طریق اعلام سرقت پیگیری کنم به جایی میرسم؟

  0
 10. سلام وقت به خیر .من تماس گرفتم با اوپراتور ایرانسل، گفتن ما جواب استعلام مشخصات رو فرستادیم کلانتری.میخوام بدونم الان کلانتری خودش جواب استعلام رو به دادسرا میفرسته یا باید خودم حضوری برم کلانتری؟در ضمن من اتباع هستم و سامانه ثنا ندارم و برام پیامکی نمیاد از دادسرا

  1
  1. با سلام دوست عزیز پیشنهاد میکنم که به صورت حضوری به همان کلانتری مراجعه کنید.

   0
 11. سلام وقت بخیر چند روز پیش تبلت دختر من تو عزاداری مفقود شد من داخل سامانه همیاب ثبت کردم امروز تماس گرفتن که یکی برده همونجا تبلتو تحویل داده رفتیم گرفتیم الان دوباره سیم‌کارت بندازم استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد

  0
  1. با سلام دوست عزیز وارد سامانه همیاب24 شوید و تبلت را پیدا شده ثبت کنید

   0
 12. سلام وقت به خیر نتیجه ردیابی گوشی من مثبت شده فکر میکنم همکارم برداشته تو ی انجام مراحل اسم کسی که سیم کارتش توی گوشی انداخته و روشن کرده به من میگن یا نه ؟
  ممنون

  1
  1. سلام وقتتون بخیر
   بعد از این که درخواست شما به دادگاه رفت، بنا به نظر قاضی محترم پرونده اطلاعات در دسترس شما قرار میگیرد.

   2
 13. سلام خسته نباشید میخواستم خیالم راحت بشه که درخواست من برای ردیابی گوشی با موفقیت انجام شده یا خیر
  سیم کارتایی که توی اون گوشی بود یکی دو ساعت پیش با اپراتورهاشون تماس گرفتم و سوزوندم و بعدش عدد ۱ رو به اون سرشماره که گفته بودید پیامک زدم اما هیچ پیامکی از آن سرشماره به من ارسال نشده لطفا بفرمایید مشکلی هست یا نه؟
  بعد از اینکار هم از قسمت رهگیری سایت روی شروع ردیابی کلیک کردم.
  شماره ای که با آن در سایت همیاب برای ردیابی گوشی به سرقت رفته درخواست داده بودم رو در قسمت شماره موبایل همین دیدگاه وارد کردم
  لطفا لطفا با این شماره تماس بگیرید خیال مارو راحت کنید و توضیحات لازمو بدید
  خیلی خیلی ممنون میشم
  یک دنیا سپاس

  0
  1. سلام وقتتون بخیر
   در صورتی که ردیابی شما فعال شود شما پیامکی را از جانب سامانه دریافت میکنید، در صورتی که این پیامک را دریافت نکرده‌اید دوباره تلاش کنید و اگر موفق نشدید با پشتیبانی سامانه تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند.

   0
 14. سلام و خداقوت
  گوشی من در مسافرت سرقت شده. حالا باید حتما در همون شهر شکایت کنم؟ شهر خودم نمیشه؟

  1
  1. با سلام دوست عزیز بابت این اتفاق متاسفیمشما باید در ابتدانئو در لینک زیر اقدام به ثبت مشخصات گوشی سرقتی خود بفرمایید و ردیابی آن را فعال کنید تا هرزمان در گوشی سرقتی شما سیم‌کارتی قرار گرفت ردیابی شده و از طریق پیامک و تماس تلفن گویا به شما اطلاع داده شود

   0
 15. من گوشیمو دوستم که ادعا رفاقت داشت داخل ارایشگاه مردانه که خودم هستم دزدید .رفتم گلانتری شکایت نوشتم بعد رفتم ثنا ثبت نام کردم با همیاب ۲۴با همت تلاش این بزرگان جوا ب ردیابیم مثبت شده وگوشیم با سیم کارت همراه اول در حال استفاده میباشد.جواب بردم گلانتری .گلانتر یه نامه ذکر کرد برایذشرکت همراه اول که همون مشخصات متهم میشه فکرد کنم .حالا حدود ۱۲.۱۳روز میشه فعلا به حرف شما گفتین صبور باشیم صبور منتظرم .توروخدا .یه لطفی کنین زودتر پیدا کنن چون برای دختر بچم خریده بودم یه النگو طلا داشت اونو فروخت تا ون گوشی رو خرید حالا هی دستشو نگاه میکنه میگه نه النگوم هست بابا نه گوشیم هشت سالشه

  1
  1. سلام وقتتون بخیر
   بابت این اتفاق متاسفیم دوست عزیز
   پیگیری قضایی موارد مشابه در سراسر کشور بین یک هفته تا دوماه زمانبر است و باید منتظر باشید تا دادسرا به شما اطلاع دهد.

   0
 16. سلام.یک کارگرافغانی داشتم الان ازکشورخارج شده ۲ماه پیش گوشینوت٨شیامی ٱوردودادبه من ۲ماهی دست من بودازش استفاده میکردم چندروزپیش زدم توهمیاب گفت اعلام سرقت شده البته هرچندروزیک بارجهت پیداشدن صاحبش این کاررومیکردم من هم به سامانه رفتم واعلام یافتن کردم ٱیابرای من مشگلی پیش میادیانه لطفااگرممکنه جواب روبه خطم پیامک کنیدچون من شایددیگه نتونمازسایت شمادیدن کنم سپاس

  1
  1. سلام وقتتون بخیر
   از حسن نیت شما بابت این کار متشکریم، توصیه میکنم هر زمانی که خواستید گوشی را به فرد مالباخته تحویل دهید مکان ملاقات خود را در کلانتری و یا یکی از مراجع قضایی نزدیک قرار دهید

   2
 17. من برج هشت سال نود و نه،با تمام مدارک و شکایت در دادسرا و ثبت شکایت در کلانتری بعد از این مراحل بدلیل بیماری کرونا نتوانستم ادامه روند را بروم و بعد تصور کردم چون نوشته بیست روز فرصت ارایه مدارک و مستدلات هست دیگه نمیشه و نرفتم.چند روز پیش دوستی بهم گفت میشه و هیچ منعی نداره..آیا این صحیح است؟ردیابی شده قبلا در همان تاریخ،آیا باز باید ردیابی شود یا همان قبول است؟و تو رو خدا بگید ایا میتونم فقط بگم گوشی میخوام بگیرین با تمام مدارک تایید شده دادگاه،آیا باز مراحل پیگیری میشود؟؟لطفا اگر جیمیل هم پاسخ دهید علاوه بر سایت خودتان ممنون میشم

  1
  1. سلام وقتتون بخیر
   موارد این چنین را باید با مراجع قضایی یا کلانتری مطرح کنید.

   1
 18. عذر میخوام پیام قبلی دادم.اگر امکان داره پاسخ رو هم اینجا هم به جیمیل ارسال کنید ممنون میشم…با تشکر

  0
 19. با درود.من در حدود شهریور سال ۱۳۹۹ گوشیم سرقت یا گم شد،تمام مدارک لازم دارم،دادگاه رفتم،ثبت‌شکایت کردم،قسمت الکترونیکی ‌رفتم،همه کارا کردم،بعد آمدم کلانتری،آنجا شماره ثبت خورد،اما بعد من بیماری کوبید گرفتم بار اول بود و خیلی سخت.نرفتم و کلا بیست روز فرصت ارائه مدارک داشت.حال دوستی میگویید میتوانم ادامه شکایت را بدهم،آیا ‌باید باز رهگیری شود؟چون جواب ردیابی مثبت بود یک ماه بعد،روی همان عمل کردم،اما حال بعد این مدت آیا باز میشود؟حتی گوشی دوم را هم از من دزدیدند متاسفانه.با کارگری(هرچی سنگ مال پای لنگ)داستان من..لطفا همه مدارک کامل کامل دارم.فقط بگید امکان دوباره پیگیری است با همان ردیابی ؟؟؟ تشکر از شما

  1
  1. سلام وقتتون بخیر
   بله حتما، لطفا دوباره به دادسرا مراجعه کنید و پرونده خود را پیگیری کنید.

   0
 20. با سلام
  چطور میشه گوشی تا دست خودم بود این همتا پیامک داد و به سختی استفاده میکردم از موقعی به سرقت رفته طرف راحت استفاده میکنه و تماس هم گرفتیم گفتش میتونی بیا بگیر
  با سپاس

  0
  1. با سلام دوست عزیز حتما باید سیم‌کارت‌های موجود در گوشی سرقتی خود را بسوزانید در غیر این صورت در روند ردیابی شما اختلال ایجاد شده و ردیابی شما بی‌نتیجه خواهد شد
   و همچنین توجه داشته باشید که مسئولیت هرگونه ارتکاب جرم از جمله کلاهبرداری، مزاحمت، تهدید و… با سیم‌کارت بر عهده صاحب سیم‌کارت است.

   0
  2. سلام شماره ای که تو همیاب ثبت شده مال دوستمه و باهاش قطع رابطه کردم الان فقط شماره اظطراری دست خودمه چطور میتونم با شماره اظطراری پیگیری کالا کنم!؟

   0
   1. با سلام دوست عزیز اگر سیم‌کارت بر روی گوشی سرقتی/گمشده سوزانده نشود ممکن است با فعال شدن سیم‌کارت بر روی گوشی، سیم‌کارت شما ردیابی شود.

    0
 21. با سلام
  گوشی من سرقت شده و مراحل دادگاه طی شده الان ادرس جایی که گوشی انجاست هم مشخصه ولی از مورخ ۹۹/۰۴/۲۰ تا به الان هر دفعه رفتم دادگاه میگه برو پیامک میاد دیگه نمیدونم چی بگم چرا نمیارن
  با سپاس

  0
  1. سلام وقتتون بخیر
   توصیه میکنم که از راهکارهایی که در مقاله گفته شده کمک بگیرید تا هر چه زودتر به نتیجه برسید.

   0
 22. با سلام اگر مطالبات غیر از گوشی اعم از هزینه های دادگاه و همیاب و غیره نیز در شکواییه گنجانیده شود که خود هزینه دادخواست و ددادگاه هم شامل ان است از متهم به سرقت یا زورگیری بخاهیم ایا دادگاه به ان رسیدگی میکند؟؟مانن هزیه از کار افتادگی؟هزینه دادخاست ها و دادگاه و هزینه همیاب::؟؟این هزیه ها تا الان به نصف قیمت گوشی ان زمان رسیده است؟؟

  0
  1. سلام وقتتون بخیر
   توصیه میکنم که در دادگاه این موضوع را مطرح کنید و سپس بنا به نظر قاضی محترم پرونده اقدام کنید

   0
 23. سلام تو متن نوشتید مواردی فرد مظنون متهم نباشد دراین صورت دوباره شماره سریال خود را ثبت کنید یعنی چی ؟ الان گوشی منو از کیفم برداشتن چه جوری می خواد ثابت بشه که اون دزد هستش ؟ اگه بگه مثلا گوشی از کسی خریداری کرده منم تو دادگاه جعبه و فاکتور نشون بدم گوشی بهم برمی گردونن با هزینه هایی که انجام دادم ؟

  0
  1. سلام وقتتون بخیر
   ممکن است که در مواردی فرد مظنون سارق نباشد و ان فرد بتواند در دادگاه بی گناهی خود را با دلیل و مدرک معتبر ثابت کند که در این موارد شما باید دوباره فرایند ردیابی خود را اغاز کنید تا هر چه زودتر به نتیجه برسید.

   0
 24. بعد از ارسال اطلاعات فرد مظنون به دادگاه چند روز طول میکشه براش احضاریه بره الان 10 روز گذشته ولی خبری نشده

  2
  1. با سلام دوست عزیز گاهی اوقات این روند تا نزدیک به 2 ماه هم طول میکشه، اگه بعد از این خبری نشد باید به طور مجدد به دادگاه مراجعه نمایید و روند پرونده را پیگیری کنید.

   2
 25. سلام نتیجه ردیابی گوشیم مثبت شده تو این مطلب نوشتید اگه فرد مظنون متهم نباشد شما باید شماره ردیابی دوباره ثبت کنید یعنی چی ؟ مثلا گوشی منو از کیفم درآوردن از کجا می خوان بفهمن طرف خودشه یا نه ؟ اگه تشخیص بدن متهم نیست چی می شه پول گوشی یا خود گوشی نمی دن؟ آخه یکی بهم گفت وقتی رفتن دادگاه کسی که گوشی دستش بوده یه زن بوده شروع کرده به گریه زاری قاضی هم حق داده به اون نه گوشی نه پولی به شاکی نداده !!! طبق آمار شما من به پول گوشی یا خود گوشی می رسم؟الان نامه قضایی بدم نمایندگی ایرانسل دوباره از کجا باید پیگیر بشم که چی شد؟
  جعبه و فاکتور هم دارم

  0
  1. سلام وقتتون بخیر
   معمولا این موارد بسیار نادر هستند و خیلی کم اتفاق می افتند اما شما باید بعد این اتفاق دوباره فرایند ردیابی خود را اغاز کنید تا هر چه زودتر به نتیجه برسید.

   1
 26. سلام، خسته نباشید.

  من گوشیمو گم کردم و در سامانه همیاب24 هم ردیابیمو ثبت کردم،

  حالا خواستم بدونم ثبت شکایت در کلانتری یا دادسرا هم در این مرحله لازمه یا فقط بعد از مثبت شدن احتمالی نتیجه ردیابی برم سراغش کفایت میکنه؟

  0
  1. با سلام دوست عزیز اصولا نیازی به ثبت شکایت در داسرا در این مرحله نیست اما بهتون پیشنهاد میکنم که برای اثبات مالکیت در دادگاه بعد از مثبت شدن، اکنون در کلانتری ثبت شکایت کنید. موفق باشید

   2
 27. سلام خسته نباشید من یه مدتی گوشی گم شدم رو از طریق همیاب ردیابی میکردم یه مدت نبودم نتونستم ردیابی کنم الان بخوام ادامه ردیابی بدم اگه گوشی روش شده باشه متوجه میشم امکان پیدا شدن گوشی هست یا خیر

  1
  1. با سلام دوست عزیز وارد سامانه همیاب24 شوید و ردیابی را تمدید کنید. بعد از تمدید، ردیابی به طور خودکار برای شما مجدد فعال میشود. موفق باشید
   لینک تمدید ردیابی کالای دیجیتال سرقتی/مفقودی در سامانه همیاب24 : https://hamyab24.ir/l/hm

   0
 28. سلام. چندی پیش دو دستگاه گوشی ایفون بنده اکبند از منزل شخصی خودم به سرقت رفت. به کلانتری محل رجوع کردم گفتند باید ای ام ایی گوشی ها را داشته باشید. من متاسفانه نداشتم. همینطور ماند تا اخیرا دست یکی از اشنایان دور گوشی های خودم را دیدم یکی دست خودش و دیگری دست دحترش . هیچ اعلامی به انها نکردم ولی شماره موبایل هایی که روی ان گوشی ها انداخته و از ان استفاده میکنند را دارم ایا چکار باید برای باز پس گیری انجام دهم.

  1
  1. با سلام دوست عزیز چه مدرکی برای اثبات مالکیت گوشی هایتان دارید؟ کارتن گوشی؟ ریجستری شده به نام گوشی؟ فاکتور خرید؟

   1
 29. سلام و درود جواب مثبت گوشی سرقتی من امده مشگل اینجاست ک بد بسته شدن پرونده قضایی امده و ۵ نفر سیم داخل گوشی انداختن متسفانه متهم معلوم نیست کیه ایا راه حلی وجود داره
  که ردیابی جدید صورت بگیره یعنی سیم کارتی که در حال حاضر تو گوشیه ردیابی بشه

  0
  1. سلام وقتتون بخیر
   بله حتما، لطفا دوباره در سامانه همیاب 24 ثبت ردیابی کنید تا هر چه زودتر به نتیجه برسید.

   0
 30. سلام خسته نباشید ببخشید الان من گوشیم گم شد بعد بعدا یک شخصی پیدا کرد و روشن کرد ردیابی هم شد و پبامک برام اومد الان داخل دادگاه با ارائه مدارک گوشی مانند کارتن و.. اینا میشه گوشی رو پس گرفت!؟

  1
  1. با سلام دوست عزیز خوشحالیم از ردیابی گوشی شما، بله شما مدارک کافی به دادگاه برای اثبات مالکیت ارائه کنید تا به زودی بتوانید گوشی تان را پس بگیرید. موفق باشید
   همیاب24 سامانه استعلام و ردیابی کالاهای دیجیتال سرقتی/مفقودی.

   0
  1. با سلام دوست عزیز بابت این اتفاق متاسفیم در لینک زیر اقدام به ثبت مشخصات گوشی سرقتی خود بفرمایید و ردیابی آن را فعال کنید تا هرزمان در گوشی سرقتی شما سیم‌کارتی قرار گرفت ردیابی شده و از طریق پیامک و تماس تلفن گویا به شما اطلاع داده شود
   لینک ثبت کالای دیجیتال سرقتی در سامانه همیاب24 : https://hamyab24.ir/l/eg

   4