برای ردیابی گوشی سرقتی خود چه اقداماتی لازم است؟

اولین سوالی که پس از سرقت گوشی به ذهن ما می رسد این است که برای ردیابی و یافتن گوشی سرقتی خود در ایران چه اقدامی بایستی صورت گیرد؟ در ایران به دلیل اینکه دو اپراتور ایرانسل و همراه اول کاربران زیادی را در اختیار دارند، برای ردیابی سیم کارت های خود روش هایی را در نظر گرفتند.با یک سرچ ساده در سایت همراه اول و ایرانسل این روش ها را مشاهده خواهید کرد.برای مثال برای ردیابی سیم کارت همراه اول گوشی مفقود شده یا به سرقت رفته خود می توانید شماره سریال گوشی مفقود شده یا دزدیده شده (مندرج بر روی جعبه گوشی) را از طریق خطوط دائمی همراه اول، به یکی از طرق ذیل ارسال و سرویس ردیابی گوشی را فعال نمایند:

  •   از طریق شماره گیری کد:   #سریال گوشی*۲۱۴۱*۱۰*
  •  ارسال کد ۲۱۴۱ به شماره ۱۰ ( سامانه جامع پیامکی خدمات همراه اول)

سرویس ردیابی گوشی تا ۱۰ روز پس ازدریافت شماره سریال، به جستجوی گوشی مفقود شده می پردازد و در صورت موفقیت در ردیابی گوشی، نتیجه را از طریق پیامک به اطلاع مشترک می رساند.درصورت عدم موفقیت در ردیابی، مشترک می تواند برای ردیابی مجدد گوشی خود اقدام و سرویس را مجددا فعال نماید.

در صورتی که سیم کارت مفقودی شما ایرانسل می باشد، ابتدا از طریق شماره ۷۰۰ یا ۷۰۳۳ از خطوط ایرانسل و ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ یا ۰۹۳۷۷۰۳۳۰۰۰ که از سایر خطوط نیز امکان پذیر است) نسبت به مسدود کردن سیم کارت خود برای جلوگیری از سوء استفاده اقدام کنید.پس از مسدود کردن سیم کارت ۵ روز منتظر مانده و سپس کد #۶۱۰۱*را از یک خط ایرانسل شماره گیری کنید، در غیر این صورت ممکن است شماره خود شما در سیستم ردیابی ثبت شده و به مراجع قضایی اعلام شود.
ظرف مدت ۴۸  ساعت پس از ثبت درخواست، نتیجه ردیابی به خط ایرانسلی که از طریق آن با سامانه پیامکی تماس گرفته‌اید ارسال خواهد شد. در صورت منفی بودن پاسخ می‌توانید پس از گذشت ۵ روز مجددا نسبت به درخواست ردیابی اقدام کنید.هر بار ثبت درخواست پیگیری، تنها ۱۰۰ تومان هزینه دارد.در صورت خوش شانس بودن پس از مثبت بودن نتیجه ردیابی با در دست داشتن کد پیگیری  ارسال شده به مراجع قضایی برای سایر اقدامات قانونی مراجعه خواهید کرد.

ردیابی گوشی سرقتی یا گمشده با همیاب ۲۴ چطور انجام می‌شود؟

همانطور که مشاهده کردید در صورت ناموفق بودن نتیجه ردیابی در هر یک از اپراتور بایستی مجددا نسبت به فعالسازی سرویس ردیابی اقدام کنید! اما برای اولین بار در ایران سامانه همیاب۲۴ با همکاری اپراتورهای همراه اول و ایرانسل توانسته است مراحل ردیابی را سریع تر و راحت تر برای مشترکان انجام دهد!

سامانه همیاب۲۴  چگونه به ردیابی گوشی، لپ تاپ و تبلت سرقتی شما می پردازد؟

سامانه همیاب۲۴ در مدت زمان دو ماه با همکاری اپراتورهای ایرانسل و همراه اول اقدام به ردیابی گوشی سرقتی شما می کند و نتیجه ردیابی را در صورت مثبت یا منفی بودن هر ۵ روز به شماره دلخواه شما پیامک می کند.همچنین با کمک سامانه استعلام همیاب۲۴ -طرف قرارداد با اصناف موبایل فروشی در سراسر کشور- می توانید مانع خرید و فروش گوشی سرقتی خود شوید!

سامانه ردیابی و اعلام سرقت کالای دیجیتال