top
Electronic-catalog-4

کالابرگ الکترونیکی چیست؟ | کالا برگ یارانه

زمان مطالعه: 4 دقیقه

2

این روزها خیلی از ما اسم کالابرگ یا کالا برگ الکترونیکی را شنیده‌ایم و یا حتی از آن استفاده کرده‌ایم؛ اما آیا می‌دانید که کالا برگ چیست و چه مزایایی دارد؟ اصلا چرا باید از کالابرگ استفاده کنیم؟ با همیاب24 همراه باشید تا با کالا برگ آشنا شوید.

راستی قبل از هر چیز یه سوال!! گوشیت اصلیه؟ مطمئنی تقلبی نیست؟!! اگر می‌خواهی از تقلبی، مفقودی یا سرقتی نبودن گوشیت مطمئن بشی فقط کافیه روی لینک زیر کلیک کنی. در چند ثانیه استعلام کامل گوشی‌ت در اختیارت قرار می‌گیره
همیاب ۲۴ سامانه دانش بنیان استعلام و ردیابی کالای دیجیتال تحت حمایت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه

کالابرگ الکترونیکی چیست؟

دولت طرح جدیدی ارائه کرده است با نام کالا برگ الکترونیکی که بعضی از افراد این طرح را با نام کالابرگ یارانه نیز می‌شناسند. در این طرح، سرپرست خانوار می‌تواند کالاهای اساسی که در ادامه آن‌ها را معرفی کردیم را با استفاده از کارت یارانه خود به قیمت مصوب دولت تهیه کند.

از کالا برگ الکترونیکی چطور استفاده می‌شود؟

این طرح بر اساس اعتبار واریزی یارانه ماه بعد برنامه‌ریزی شده‌است. یعنی شما در صورتی که از کالا برگ استفاده نمایید از یارانه ماه آینده شما کم خواهد شد.

در صورتی که مردم ۵۰ درصد یارانه ۴۰۰ هزار تومانی خود را برای خرید ۱۱ کالای اساسی در این طرح اختصاص دهند، ماهانه به ازای هر نفر ۱۲۰ هزار تومان یارانه تشویقی به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.

کالا برگ به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

تمامی سرپرستان خانواری که در فاصله دهک ۱ تا ۹ معیشتی بوده و ماهانه یارانه نقدی دریافت می‌کنند، شامل این طرح خواهند بود.

برای آگاهی شدن از دهک خود میتوانید روی لینک مقابل کلیک نمایید. (سامانه حمایت معیشتی)

کالابرگ شامل چه گروه‌ کالا می‌شود؟

طرح کالابرگ الکترونیکی ۱۱ گروه کالایی می‌شود:

  • شیر، پنیر، ماست
  • روغن
  • برنج
  • مرغ، تخم‌مرغ
  • ماکارونی
  • قند و شکر
  • گوشت گوساله

شما می‌توانید این کالاها را از میان کالاهای متفاوت با برندهای مختلف انتخاب نمایید.

توجه داشته باشید که که اختلاف میان قیمت کالاهای انتخابی با قیمت کالاهای مرجع و یا تفاوت در وزن کالای انتخابی و میزان تحت پوشش، توسط خود شما پرداخت می‌شود.

دوست عزیز قبل از خواندن ادامه متن حتما اپلیکیشن ضد سرقت و ردیاب گوشی را نصب نمایید. زیرا با نصب این برنامه کمک زیادی به امنیت خود کرده‌اید. با نصب برنامه ضد سرقت و ردیاب گوشی دیگر نگران سرقت و مفقود شدن گوشی خود نخواهید بود. و به راحتی می‌توانید گوشی خود را از لحاظ سلامت، تست نمایید و به کدهای ussd پرکاربرد گوشی‌تان دسترسی خواهید داشت و ….
همیاب ۲۴ سامانه دانش بنیان استعلام و ردیابی کالای دیجیتال تحت حمایت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه

چطور برای کالا برگ ثبت نام کنیم؟

برای استفاده از کالا برگ نیازی به ثبت نام ندارید. ۳۵ روز پیش از واریز رایانه کارت سرپرست خانوار، به صورت خودکار و بدون نیاز به ثبت نام کالابرگ، شارژ شده و قابل استفاده است.

مزایا کالابرگ چیست؟

مهم‌ترین و اصلی ترین مزیت اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی سراسری این است که با اجرا این طرح سهم پرداختی مردم ثابت است. به بیانی دیگر اگر تغییر قیمتی اتفاق بیافتد، سهم پرداختی مردم ثابت خواهد ماند.

درنهایت

بنابراین برای استفاده از کالابرگ الکترونیک نیاز به ثبت نام ندارید و هر ماه می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر سوال یا نظری در این مورد دارید با ما به اشتراک بگذارید.

3.6/5 - (8 امتیاز)

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفا کد را در کادر وارد کنید

دیدگاه شما کاربران عزیز

  1. کالا برگ جز سرگردانی چیزی ندارد چون عنوان میشود هر چه شارژ شود در ماه بعدی از حساب شما کسر خواهد شدمن ماه قبل رید با کالا برگ را انجام دادم هر ماه ۱۱۷۰۰۰۰تومان به حسابم می‌آمد اما آبان ماه مبلغ ۵۷۰۰۰۰تومان به حسابم آمده از خودت میگیرد واز خودت کم می‌کند پس مقدار ۱۲۰هزار تومان اضافه شارژ در کجا جای دارد.همان نقدی راحت و مشخص است ما فرزند معلول داریم وتحت پوشش بهزیستی می‌باشد جزو دهک۶قرار داریم اما یکی دارای دو حقوق هستندو خانه دارند ماشین هم دارندجزو دهک۴ قرار دارد ما که نه خانه داریم نه ماشین ونه کار ثابت و فرزند معلول جزو دهک۶ هستیم نمیدانم چگونه محاسبه میشودحساب وکتابی نداردتمام.

    3