top
Livelihood support system (3)

ورود به سامانه حمایت معیشتی | نمایش دهک بندی خانوار

زمان مطالعه: 7 دقیقه

160

سامانه حمایت معیشتی چیست؟

سرپرست هر خانوار می‌تواند دهک اقتصادی خانوار و توضیحات در خصوص علت دریافت یا عدم دریافت یارانه را به همراه اسامی اعضای خانوار خود مشاهده کند. تا انتها با همیاب۲۴ همراه باشید تا با ورود به سامانه حمایت معیشتی و نمایش دهک بندی خانوار آشنا شوید.

آیا می‌دانید با کلیک بر روی لینک زیر علاوه بر استعلام گارانتی گوشی خود، سرقتی یا مفقودی نبودن آن، اصالت گوشی، از مشخصات کامل گوشی خود نیز مطلع می‌شوید؟

آدرس سامانه جدید حمایت

سرپرست هر خانوار می‌تواند در آدرس hemayat.mcls.gov.ir دهک اقتصادی خانوار و توضیحات در خصوص علت دریافت یا عدم دریافت یارانه را به همراه اسامی اعضای خانوار خود ببیند. با کمک این سامانه اطلاعات زیادی درباره رایانه دریافتی بدست خواهید آورد. این سامانه به منظور سر و سامان دادن به وضعیت متقاضیان دریافت یارانه  و جاماندگان حمایت معیشتی راه اندازی شده است.

امکان مراجعه به سامانه حمایت معیشتی و انجام اعتراض از این طریق برای همه کسانی که تصور می‌کنند به اشتباه از طرح هدفمندی یارانه‌ها حذف شده و یا در واجدین شرایط یارانه معیشتی قرار نگرفته‌اند، وجود دارد.

دوست عزیز قبل از خواندن ادامه متن حتما اپلیکیشن ضد سرقت و ردیاب گوشی را نصب نمایید. زیرا با نصب این برنامه کمک زیادی به امنیت خود کرده‌اید. با نصب برنامه ضد سرقت و ردیاب گوشی دیگر نگران سرقت و مفقود شدن گوشی خود نخواهید بود. و به راحتی می‌توانید گوشی خود را از لحاظ سلامت، تست نمایید و به کدهای ussd پرکاربرد گوشی‌تان دسترسی خواهید داشت و ….
همیاب ۲۴ سامانه دانش بنیان استعلام و ردیابی کالای دیجیتال تحت حمایت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه

آموزش ورود به سامانه حمایت معیشتی

 • ابتدا باید به نشانی اینترنتی این سایت hemayat.mcls.gov.ir وارد شوید.
  (بهتر است اگر قصد انجام ثبت نام در این سامانه را دارید،از رایانه یا لپ تاپ برای ورود استفاده کرده تا در حین ثبت نام با مشکلی رو به رو نشوید.)
 • حالا عنوان «معیشتی – وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» را انتخاب نمایید.
 • هم اکنون سایت مورد نظر برای‌تان نمایش داده می‌شود. امکان ورود به بخش مربوط به ثبت نام جاماندگان طرح حمایت معیشتی از این طریق برای شما فراهم شده است.

ثبت نام سایت حمایت معیشتی جاماندگان

1. ابتدا وارد سامانه حمایت معیشتی hemayat.mcls.gov.ir شوید.

2. بعد از ورود اطلاعاتی را مشاهده می‌کنید. این اطلاعات شامل نکاتی هستند که شما را برای وارد شدن و ثبت نام در این سامانه راهنمایی می‌کنند. در انتهای صفحه روی گزینه «ورود به سامانه» کلیک نمایید.

3. حالا پنجره ورودی سایت حمایت معیشتی برای شما در همان صفحه نشان داده خواهد شد.

4. اطلاعات لازم در این بخش را به طور کامل و با دقت بالا تکمیل نمایید.

 • کادر اول: کد ملی سرپرست خانواده
 • بخش بعدی: شماره حساب واریز یارانه

**توجه داشته باشید که اگر در حال دریافت یارانه اصلی هستید، اما موفق به ثبت نام یارانه معیشتی نشده‌اید، شماره حساب یارانه‌ای خود را در این بخش وارد نمایید. اما اگر حتی یارانه شما هم از چند سال قبل قطع شده، شماره حسابی که در سال‌های قبل یارانه به آن واریز می شد را قرار دهید. زمانی که اطلاعات را تکمیل کردید شما در وضعیت «خانواده تک نفره» یا «خانواده چند نفره» قرار می‌گیرید.

**در صورتی که تنها یک عضو مستقل هستید و کسی دیگر از اعضای خانواده باشما زندگی نمی‌کند و به طور کلی سرپرستی با خودتان باشد، باید تیک مربوط به گزینه خانواده تک نفره را بزنید.

5. حالا برای ثبت نام سامانه حمایت معیشتی، تصویر امنیتی را قرار دهید و گزینه ورود را بزنید.

6. حالا به مرحله بعدی ثبت نام خواهید رسید. در این مرحله باید رضایت نامه‌ای را جهت دسترسی به اطلاعات دارایی و مالی خانواده‌تان تکمیل کنید.

توجه داشته باشید که پر کردن فرم رضایت نامه در این بخش شرط لازم برای ثبت نام شما در طرح یارانه معیشتی است. اگر مشکلی برای ارائه دسترسی به اطلاعات مالی و دارایی خود و خانواده ندارید، اطلاعات رضایت نامه را تکمیل نموده و آن را ثبت نمایید.

7. ثبت نام شما در سایت حمایت معیشتی با موفقیت انجام می گیرد. حالا اطلاعات دارایی و مالی خود و خانواده‌تان بررسی می‌شود و در صورتی که پس از پردازش این اطلاعات واجد شرایط دریافت یارانه معیشتی شناخته شوید، این یارانه به شما تعلق خواهد گرفت.

بیشتربخوانید: آموزش و آشنایی کامل با پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

پیگیری یارانه معیشتی با کد ملی

1. ابتدا وارد سامانه حمایت معیشتی شوید.

2. پس از وارد شدن به صفحه اصلی سایت طرح حمایت معیشتی، گزینه «ورود به سامانه» را در انتهای این صفحه بزنید تا پنجره ورودی برای تان نمایش داده شود.

3. حالا با توجه به این که خانواده تان تک نفره یا چند نفره است، گزینه مربوطه را انتخاب کرده و اطلاعات لازم را وارد نمایید. کد ملی سرپرست و شماره حساب یارانه برای هر دو نوع خانواده الزامی است. اما خانواده‌های چند نفره باید در این بخش شمار ملی یک عضو دیگر را هم وارد کنند.

4. هم اکنون کد امنیتی موجود را هم قرار داده و گزینه «ورود» را بزنید.

5. حالا به حساب کاربری خود در این سامانه وارد می شوید. در صورتی که نتیجه ثبت نام سامانه حمایت معیشتی شما مشخص شده باشد، می توانید شناسنامه اقتصادی و اجتماعی خانواده را در این سایت مشاهده کنید. هم چنین وضعیت قبولی یا رد درخواست هم تعیین گردیده و قابل مشاهده است. اما در صورتی که هنوز شناسنامه اقتصادی قرار نگرفته و نتیجه مشخص نشده یعنی بررسی های اطلاعاتی تان تکمیل نشده است.

توجه داشته باشید که اگر بعد از یک سال از ثبت نام تان هنوز وضعیت مشخص نشده، باید به صورت حضوری به نهادهای مربوطه مراجعه کنید.

اگر نتیجه ثبت نام شما در سایت حمایت معیشتی مشخص شده اما در وضعیت رد شده قرار گرفته بود باید مجددا با تکمیل یک رضایت نامه، درخواست بازبینی بدهید و منتظر باشید تا نتیجه نهایی اعلام شود.

مشاهده نتایج بازبینی دهک بندی خانوارها در سامانه حمایت معیشتی

اگر میخواهید نتایج بررسی‌ها را بر اساس اطلاعات به‌روزرسانی شده شناسنامه اقتصادی خانوار مشاهده کنید باید به نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه نمایید.

نکته: بهتر است برای خدمت‌رسانی بهتر، سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آن‌ها عدد زوج است در روزهای زوج و سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آن‌ها عدد فرد است، در روزهای فرد به این وبگاه مراجعه کنند.

بیشتربخوانید: آموزش دریافت کد پستی با چند روش

اعتراض به بررسی های دهک‌ها

در سامانه‌ی جدید حمایت افراد می‌توانند اعتراض خود را به تک‌تک بخش‌های داده‌ای مانند اطلاعات خودرو، اطلاعات تراکنش‌های بانکی و … به‌صورت مجزا ثبت نمایند و درخواست بازبینی دهند.

دانلود اپلیکیشن سامانه حمایت

به زودی از طریق اپلیکیشن اندرویدی و IOS هم به سامانه حمایت وزارت کار و رفاه اجتماعی دسترسی خواهید داشت. با استفاده از برنامه اطلاعات درآمدی، نتیجه اعتراض به دهک بندی و حذف یارانه خانوار و همچنین علت عدم دریافت یارانه را مشاهده و پیگیری نمایند.

بیشتر بخوانید:آموزش مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کدملی

درنهایت

در این بخش به صورت کامل نحوه ورود به سایت حمایت معیشتی و اعتراض به بررسی های دهک‌ها را مورد بررسی قرار دادیم. اگر سوال یا نظری دارید با ما به اشتراک بگذارید.

3.4/5 - (127 امتیاز)

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفا کد را در کادر وارد کنید

دیدگاه شما کاربران عزیز

 1. سلام وعلیکم اینجانب شصدوچهارسالمه و مدت پانزده سال است خادم مسجدم وساکن مسجد هیچگونه اموال منقول و غیرمنقول ندارم سواری پیکان داشتم تصادف کردم و چند سال پیش در اطراف اراک دادم صافکار که صافکار ناپدید شد و پیکان رابرد هیچی ندارم سال نودو هشت در حین کار مسجددچار شکستگی لگن پا شدم وهم اکنون پلاتین گذاشتند و معیوب است و اکنون ساکن مسجدم درآمد اندکزیر یک تومان کهماهیانهسیصدتومان.داروهزینهپام.میشه.چرا.دهک.سوم.هستم.بابا.به.والاه.دراین.دنیا.هیچی.ندارمفقط.همسرم.که.پدرش.فوت.کرد.مبلغی.ارث.پدریکه.بادوتاخواهرانششریکند.حدودصدتتومان.کهنزدیک.سی.تومانش..ازخودشه.من.خودم.هیچی.ندارمچرا.دهک.سوم.شدم.شما.را.به.خدا.برای.رضای.خدا.اقدامات.لازم.را.انجام.دهی.عاقبت.بخیر.شوید

  0
  1. سلام ابوالفضل عزیز. اعتراض خود را ثبت نمایید تا بررسی های لازم انجام شود. همچنین میتوانید به پلیس بعلاوه ده مراجعه نمایید تا راهنماییتان کنند و اعتراضتان را ثبت کنند

   0
 2. با عرض سلام لطفا اعلام فرمائید که در کادر اطلاعات درآمد خانوار مبلغی که در آن قید شده مربوط به کدامیک از اعضای خانواده است و سود بانکی مربوطه به کدام شعبه بانک واریز می‌ گردد من که در این زمینه بی اطلاعم از لطف شما کمال تشکر و امتنان را دارم .

  0
 3. سلام دهک 7چه کار کنم دهک پایین بیادکارگرم وسیله نقلیه ندارم امتیاز ماشین پارس 2سال پیش فروختم

  0
 4. بنده یک ایثار گر و جانبازهستم دهک ده و ثروتمند شدم اعتراض هم بیفیایده است بیش از یکسال خط مقدم جبهه خدمت کردم حقوق بازنشستگی زیر سه میلیون دارم هیچ ملکی ندارم ……………………………………………

  1
 5. باسلام ودردود من رفتم توسایت ازدهک سه به دهک چهارامدم علتش راجویاشدم نوشته چون که درمدت شش ماه سال شماهفده میلیون وپانصدوبیست هزارگردش حساب داشتی خداوکیل حساب کنیدببین هفده میلیون همین یارانه ومستمری کمیته امدادنیست؟ من یه خانواده سه نفره بودیم ودخترم شکرخدابه خانه بخت رفته حالامن وهمسرم هستیم نه خانه دارم نه زمین کشاورزی ونه بیمه ای نه حقوقی چرابایددهکم تغیرکنه اونم ازچهارصدهزارتومان به دویست هشتادهزارتغیرکرده حداقل یاچهارصدتومان بدیدیاسیصدهزارمنکه تاالان دویست وهشتادندیدم

  0
  1. سلام اعتزاض خود را ثبت کنید دوست عزیز. گاهی اشتباهی رخ میدهد

   0
 6. سلام بنده معلم بازنشسته هستم که به علت بیماری از کار افتاده شدم درامدی غیر از حقوق ندارم چرا باید باوجود پیگیری و اعتراض بنده را جز دهک ۱۰ بیاورندویارانه ام قطع شود وبعضی با داشتن املاک فراوان یارانه بگیرند معنی عدالت این است!!

  1
  1. سلام دوست عزیز.
   گاهی اشتباهی رخ می‌دهد لطفا اعتراض خود را ثبت نمایید

   0
 7. بنده یک ایثار گر و جانبازهستم دهک ده و ثروتمند شدم اعتراض هم بیفیایده است بیش از یکسال خط مقدم جبهه خدمت کردم حقوق بازنشستگی زیر سه میلیون دارم هیچ ملکی ندارم …………..

  0
 8. باسلام، خواستم بگم من که شخصی بیماروبیکاروتحت پوشش کمیته امدادامام خمینی هستم چرایارانه بنده ازچهارصدتومان به دویست وهشتادهزارتغیرکرده است خداشاهده تنهادرامدبنده همین یارانه ومستمری کمیته امدادوکمک بعضی ازبستگان میباشدودیگردرامدی ندارم وحاضرم به حساب های بنده مراجعه کنیدوچرامن بایدتوی دهک چهارباشم

  0
  1. سلام دوست عزیز. لطفا اعتراض خود را ثبت نمایید. گاهی اشتباهی رخ میدهد

   0
 9. سلام .بنده متاهل هستم و ی دختر هم دارم آخه من چرا باید دهک ۶ باشم من نه کار دارم و نه درآمدی دارم و نه بیمه هستم
  من سال ۸۶ استخدام شرکت کشتی سازی ایران صدرا در استان بوشهر شدم و سال ۹۳ به دلیل تحریم و توقف کشتی اخراج شدم و بخدا جان دخترم از همان سال ۹۳ تا حالا دنبال ی کار ثابت هستم گیرم نمیاد . برای سازمان‌های دولتی میگن سنت بالاست .۴۲ ساله هستم
  فوق دیپلم عمران دارم و ی آدم فنی هستم تو کار پایپینگ استادم . تو کار مونتاژ سخت‌ترین نقشه های مونتاژ رو از بر هستم . توی QC یا کنترول و کیفیت ناظر جوش و مونتاژ بوده ام و با این همه شرکت توی بوشهر و عسلویه برای من کار نیست چون بی کسم . پارتی ندارم هر جا میرم میگن نیرو نمیخوایم آخه چرا چرا باور کنید چند بار ….. ولی ……آخه چرا برای کار اینهمه بدشانس هستم اینها را نوشتم شاید ی انسان خیرخواهی پیدا شد کمک کرد منو برد سر کار این هم شماره موبایلم………..

  1
  1. سلام دوست عزیز.لطفا اعتراض خود را از طریق روش‌های گفته شده ثبت نمایید.

   0
 10. با سلام و احترام. بنده ۳۷ سالمه. و هنوز مجردم و خونه از خودمم ندارم تنها چیزی که من دارم یه ماشین و در دهک بندی هم جز دهک 10 هستم. میشه بفرمایید چرا؟

  0
  1. سلام عباس عزیز. باید از طریق سامانه حمایت با توجه به توضیحات بالا دهک خود را پیدا نمایید

   1
  2. باسلام.خدمت شما مسئولین مربوطه ،بنده درسال ۱۴۰۰در یک شرکت ساختمانی مشغول کاربودم وسمت کارپرداز بودم وخریدای کارگاه روانجام میدادم استعلام بگیریدپولی که اومده به حسابم چند دقیقه طول کشیده که دوباره ازحسابم خارج شده وبرای خریدکارگاه مصرف شده.حالا شماچطور و
   رو چه حسابی این مبلغ رو جزء درامدوگردش حسابم محاسبه کردین ودهک ۶ زدین .ببینین من اصلا درامد وخونه وبیمه من به چه شکلی هست بعد بیایین تصمیم بگیرین،من چندماه کارگیرم میاد وچندین ماه بیکارهستم.تورو به مقدساتتون دقت کنین وفشار رو برماکارگران بیشتر نکنین.اجرتون باخدا.

   1
   1. سلام دوست عزیز. لطفا اعتراض خود را ثبت نمایید و یا به صورت حضوری به پلیس بعلاوه ده مراجعه نمایید

    1
   1. سلام آرمین عزیز. لطفا با کمک متن بالا دهک خود را پیدا نمایید

    0
 11. با عرص سلام من اعتراض دارم به اینکه برای ۴ نفر کلا ۷۰۰ واریز می‌شود من اعتراض دارم که چرا هرماه رایانه ما اینقدر کم واریز می‌شود لطفا رسیدگی کنیدنه خونه دارم نه ماشین دارم وکلی قست وام وبدهکاری ودهک ۶ هستیم چرا رایانه ماباید اینقدر کم باشد

  0
  1. سلام حمیدرضا عزیز. لطفا اعتراض خود را با کمک متن بالا ثبت نمایید

   0
  1. سلام دوست عزیز متوانید از طریق متن بالا و با ورود به سامانه حمایت معیشتی از دهک خود آگاه شوید

   0
 12. سلام و خسته نباشید .در مورد تعیین دهک باید گفت که واقعا اشتباه است هر پولی که بحساب میاد و خرج میشه منفعت و شخصی نیست .اینجانت استاد کار کاغذ دیواری و دکوراسیون هستم .مشتری پولی که به من پرداخت میکند بابت خرید کاغذ و اقلام مصرفی در منزلش که باید براشون از شرکتها خریداری کنم و در منزلشان مصرف کنم برای من و خانواده ام نیست بخدا .مثلا از بیست ملیون پولی که برای یک کار یا پروژه گرفته میشود بخدا سه تا چهار ملیون از آن پول برای خودم و شریکم و شاگردم میماند چرا این پولها هم به عنوان درآمد و خرجی حساب میشود خواهشن به این موضوع حتما رسیدگی بفرمایید .حق نیست بخدا .

  0
  1. سلام دوست عزیز. میتوانید حساب شخصی خود را از حساب تجاری جدا نمایید.

   0
 13. باسلام منو دهک ۸ زدین ی مغازه کفاشی دارم ۶۰ سالمه مغازه مستاجرم خودم ب قلبم فنر زدم هر دوماه میرم دکتر ی پسر دارم روده اش زخم داره هر دو ماه میبرم دکتر از هیچ جایی هم بیمه نیستم از کمیته اما ۳۰ میلیون وام گرفتم ۳۰ میلیون وام ازدواج برا دخترم گرفتم ماهی ۳ میلیون اجاره مغازه میدم چطوری باید خرج خودمو دربیارم سهام عدالت هم ندارم ۲۴ ماه هم توی جبهه جنگیدم چطوری منو دهک ۸ زدین لطفا دوباره بررسی کنین

  0
  1. باعرض سلام
   بنده کارگرهستم باحقوقم کم مستاجرهستم کرایه خونه میدم نه خونه دارم نه ماشین چرابایدتودهک ۶ قراربگیرم صاحب کارم که خونه ومغازه داره تودهک ۳قرارداره

   1
 14. باسلام منو دهک ۸ زدین ی مغازه کفاشی دارم ۶۰ سالمه مغازه مستاجرم خودم ب قلبم فنر زدم هر دوماه میرم دکتر ی پسر دارم روده اش زخم داره هر دو ماه میبرم دکتر از هیچ جایی هم بیمه نیستم از کمیته اما ۳۰ میلیون وام گرفتم ۳۰ میلیون وام ازدواج برا دخترم گرفتم ماهی ۳ میلیون اجاره مغازه میدم چطوری باید خرج خودمو دربیارم سهام عدالت هم ندارم ۲۴ ماه هم توی جبهه جنگیدم چطوری منو دهک ۸ زدین لطفا دوباره بررسی کنین

  0
  1. سلام علی عزیز. میتوانید از روش گفته شده اعتراض خود را ثبت نمایید و یا به صورت حضوری به
   پلیس بعلاوه ده مراجعه نمایید

   0
 15. کلا دهک بندی خانواربرمبنای کارت بانکی اشتباه هست هستن کسانی که پول به کارتشان واریز میکنن جهت خرید ومایحتاج سایرخانوارها یاطرف سرکارگرهست پول سایرکارگران به حساب سرکارگرواریزمیشود خودتان بهتر میدانیدولی خودمانیم سرهمه کلاه می گذارن
  مثلا من یک پرایدمدل۸۷داشته باشم چه مزیتی داردآخه پرایدشدسرمایه ،کل خانواردرخطرمرگ میفتن

  0
 16. با سلام.تو رو خدا من ی کارگر ساختمانی ام.با بیمه تامین اجتماعی.ب قرآن حتی ماشین هم نداریم.خونه هم نداریم مستاجریم.با کلی وام عقب افتاده.ک هر از گاهی چند قسطشو با هم میدم.چطور من توی دهک ۷ هستم در حالی ک دیگران چند تا ماشین و خونه میلیاردی دارن بعد دهکش ون از من پایین تره.چطوری حساب کردن. فقط چون بعضی وقتها پول دو ماهم با هم میریزن یا میرم برا خرید ساختمونه ‌…مگه شغل و خونه و ماشین و حساب بانکی ملاک نیست.تورو خدا جواب بدی. سهام عدالت هم نداریم.کی انصاف

  1
  1. سلام بهروز عزیز. لطفا اعتراض خود را ثبت نمایید. متوانید به صورت حضوری به پلیس بعلاوه ده مراجعه نمایید

   0
   1. باسلام آزادگان هستم شوهرم به خاطر معلولیت زیرپوشش بهزیستیه نه خونه داریم نه ماشین نه پول بانکی چطور دهک ما شده دهک ۶من تعجبم بعضی‌ها رو دیدم خونه دارن ماشین دارن دهک پایینن چطور میشه لطفاپاسخ بدید

    0
   2. سلام دوست عزیز. بله متاسفانه از این مشکلات پیش میآید . میتوانید اعتراض خود را ثبت نمایید

    0
 17. سلام علیکم
  اینجانب روتودهکبندی۶زدیداعتراض دارم بندمجردهستم نه خونه دارم نه ماشین مستاجرهستم وکرایه خونه میدم کارگرساده هستم باحقوق کم بیمه هم نیستم

  0
 18. با سلام واحترام : چرا اینجانب را از یارانه حذف کرده اید ؟ و دهک 10داده اید ؟ لطفا جوابگو و پاسخ گو باشید !اینجانب حقوق 14م توما ن می گیرم و نزدیک به 12م تومان وام های پرداختی ام است ؟ به چه نحو زندگی خود و فرزندانم را بگردانم ؟////؟لطفا بررسی فرمایید . با تشکر از شما

  0
 19. با سلام خانمی ۵۵ ساله خود سرپرست میباشم مستاجرم و خانه و ماشین ندارم در آمدی هم ندارم دختر مریضی هم دارم که باید ماهیانه تو خرید داروهاش بهش کمک‌کنم کارت عابر بان کم دست کسی بوده واریز و برداشت کردن و الان من تو دهک بندی جر دهک نهم قرار گرفتم که اصلا منصفانه نیست لذا از شما عاجزانه و خداپسندانه تقاضا مندم که برسی نمایید که مورد تشکر وامتنان خواهد بود اجرکم عندالله

  0
 20. سلام وقت بخیر
  اینجانب رو توی دهکبندی ۱۰ زده چند بار هم اعتراض داشتم جوابی نگرفتم خودم یک کارمند ساده هستم وهمسرش آموز گار هست ویک مغازه شراکتی که کرایه هست فعالیت میکنم مگر ما چی داریم یک ماشین ویک خونه اون هم مال ما نیست که شدیم سرمایه دار درجه یک کشور واقعا در حق ما ظلم نشده قبلا من میگرفتم اما الان نه خواهشمند است رسیدگی کنید تا ما هم صاحب یارانه بشیم مگر ما مردم این کشور نیستیم

  2
  1. سلام میتوانید به پلیس بعلاوه ده مراجعه نمایید تا راهنماییتان کنند.
   همچنین شماره تلفن ۰۲۱۶۳۶۹ و شماره گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ مربوط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پاسخگویی به سوالات در این زمینه در اختیار مردم گذاشته می‌شود.

   1
 21. سلام هرچی سایت میزنم میگه خصوصی نیست قصد دزدیدن اطلاعات شمارادارن من بازنشسته ام با۵سرعایله یارانه ۴۵تومنی میگرفتم اما بعدتغیرات همه راقطع کردن واقعا تاپنجم برج حقوقم کفاف نمیده ایا این عدالته ازکجاپیگیربشم ۱۰۰بار باسامانه اعتراض کردم کسی توجه نکرده

  1
  1. سلام رضا عزیز. شماره تلفن ۰۲۱۶۳۶۹ و شماره گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ مربوط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پاسخگویی به سوالات در این زمینه در اختیار مردم گذاشته می‌شود.

   0
 22. سلام اینجانب 56ساله 33ماه درجنگ تحمیلی ازناحیه انگشت پا ان زمان توپ 130 افتاد الان هرروز یک جفت جوراب پاره میشه دوم 3تا دختر بزرگ کردم یکی رفته الحمدولاه زندگی یک دانش جو یکی هم درس تمام معماری همه دم بخت من فقط یارانه میگیرم معیشتی نمیدانستم لطفا چکار باید بکنم کجابرم راهنمایی کنید بازنشسته هم نیستم بیمه تامین اجتمایی ازاد وارد میکنم بخدا نمیتوانم هربرج1800واریز کنم لطفا به دادمنم برسید

  2
  1. سلام علی عزیز. از طریق سایت گفته شده در متن میتوانید اقدام نمایید

   1
 23. سلام من مستاجر هستم نه بیمه دارم نه حقوق ثابتی یارانه ام ۴۰۰ بود الان دوماهه شده ۳۰۰ بر چه مبنایی کم شده لطفا بررسی کنید

  1
 24. سلام من نه خونه دارم نه ماشین مستاجر هستم 5نفر هستیم یارانه 300 تومانی دریافت میکنم لطفا بررسی کنید

  0
   1. ببخشید من الان دو ماهه اعتراض زدم منو و مادرم تحت پوشش بهزیستی بودیم آلان زده دهک ۷ هستیم نه خونه نه کار نه ماشین هیچی نداریم مددکار حقوقمون‌ رو قطع کرد دوماهه اعتراض زدم کد رهگیری هم فرستادن اما از کجا بفهمم بررسی شده اعتراضشان وارد سایت ک میشم جای درخواست بررسی یه تیک مشکی زده فقط

    0
 25. سلام میخواستم درمورد دهک بندی خودم اعتراض بزنم من کارگرفصلی ام یه روز کار هست ۲روز کار نیست من با چه مبنایی دهک پنجم قرار گرفتم پنجاه وخورده ای سالم ونمینونم زیاد کار کنم خواهش مندم بررسی شود

  0
 26. باسلام بدینوسیله به استحضار میرساند بنده با چه مبنایی دهک ششم قرار گرفتم درحالی که یک واحد آپارتمان 75متری فرسوده دارم ویک ماشین پراید مدل پایین دارم لذا خواهشمندم دوباره دهک بندی اینجانب موردبرسی قرار گیرد با تشکر

  1
  1. سلام دوست عزیز.
   میتوانید از طریق روش داخل مقاله اعتراض خود را ثبت نمایید

   0
 27. با سلام
  چجوری میتونم اعتراضی که نسبت به دهک یندی گداشتم رو حذف کنم؟
  البته کد رهگیری هم ارسال شده برام
  اما میخوام اعتراض خودم حذف کنم.
  ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

  1
  1. سلام حسین عزیز. تدر بالا توضیح دادیم.
   ابتدا باید به نشانی اینترنتی این سایت hemayat.mcls.gov.ir وارد شوید.
   (بهتر است اگر قصد انجام ثبت نام در این سامانه را دارید،از رایانه یا لپ تاپ برای ورود استفاده کرده تا در حین ثبت نام با مشکلی رو به رو نشوید.)

   0
 28. سلام
  بنده دارای دو فرزند ویک همسر که جمعا 4 نفر هستیم ولی برای یک نفر یارانه واریز می‌شود لطفا علت را توضیح دهید
  با تشکر

  2
  1. باسلام بدینوسیله به استحضار میرساند بنده با چه مبنایی دهک ششم قرار گرفتم درحالی که یک واحد آپارتمان 75متری فرسوده دارم ویک ماشین پراید مدل پایین دارم لذا خواهشمندم دوباره دهک بندی اینجانب موردبرسی قرار گیرد با تشکر

   2
 29. سلام..ولی اله هستم چطور میتوانم حساب تجاری که برای خرید وفروش مغازه داری را جدا کنم که جزو تراکنش های خرید خانوار به حساب نیاد

  0
 30. من با همین روش میرم ولی چیزی رو که نوشته و توضیح دادید نمیاد فقط طرض استفاده رو مینویسه که اجرا میکنم بازم موفق نمیشم ممنون میشم راهنمایی بیشتری کنید

  0
  1. سلام حسن عزیز. در متن مقاله توضیح داده ایم که میتوانید لیست مدارک و شواهدی که باعث شده دهک شما مشخص شود را مشاهده نمایید. اگر مغایرتی وجود دارد میتوانید اعتراض خود را ثبت نمایید.

   0
 31. باسلام، با داشتن ۳فرزند پسری بیکار و عدم حمایت‌های مالی و بیماری سرطان مثانه طبق مستندات موجود در بیمارستان شهدای تجریش و همسری بیمار کبد چرب و عدم حمایت‌های مالی از هیچ سازمانی،و ناکارآمدی در تأمین خانواده دهک ۹ام‌ چرا؟؟؟!! لطفاً با بازبینی مجدد خواهشمند است جهت تغییر دهک تا زمان سلامتی اقدام فرمایند ……….

  سازمانی و

  0
 32. درود.
  میخاستم بدونم دهک چندم هستم
  .
  .
  مرسی از لطفتون.

  1
  1. سلام دوست عزیز.
   از طریق روش داخل متن میتوانید دهک خود را مشاهده نمایید

   1
 33. سلام می‌خوام ثبت نام کنم حروف امنیتی که وارد کنم نمایش داده نمیشه

  2
 34. سلام من تحت پوشش بهزیستی هستم دارای دو فرزند نه شغل دارم نه خانه نه چیز دیگ بازم ماله سه نفر واریز میشه چرا ماله پسرم واریز نمیشه ۱۳۰۰واریز میشه لطفآ پیگیری کنید

  0
  1. سلام یعقوب عزیز. باید از طریق روش بالا دهک خود را پیدا نمایید. در متن بالا کامل توضیح داده ایم

   0
 35. سلام بازنشسته آموزش وپرورش هستم دوفرزندتحصیل کرده بیکار یک فرزندمحصل ومستأجرم وتمامی حقوقم صرف اجاره منزل می شود لطفا دربرقراری یارانه بنده تجدیدنظر شود

  2
  1. سلام علی عزیز. لطفا اعتراض خود را از طریق روش بالا ثبت نمایید

   1
  1. سلام دوست عزیز. لطفا از طریق روش گفته شده در متن دهک خود را پیدا کنید

   0
 36. چجوری میتونم سهام عدالت ثبت نام کنم آخه من دهک پنجم آیا شامل من میشه لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  0
   1. سلام دوست عزیز‌. رضایت شما باعث افتخار ما است

    0
   2. سلام خسته نباشین
    ببخشید چرا موقع ثبت نام عبارت امنیتی نمایش داده نمیشه؟؟؟؟؟

    0
 37. سلام اینجانب نویدجعفری دارای دو فرزند تهدپوشش بهزیستی و معلول جسمی حرکتی هستم و کارگر ساختمانی هستم ونصبت به دهک بندی عتراز دارم نه خانه ای دارم نه شغل دانمی دارم و آمد پایین باتشکور رسیدگی کنید پسر دانشجو دارم ممنون

  0
  1. سلام نوید عزیز. لطفا از طریق روش گفته شده در متن مقاله اعتراض خود را ثبت نمایید

   0
  1. سلام دوست عزیز. اگر اطلاعاتتان مغایرت دارد لطفا اعتراض خود را ثبت نمایید.

   1
   1. با سلام من از خانواده خودم جدا هستم تک نفره. دهک۲ هستم مدرک کارشناسی دارمو بیکارم. آیا به من تعلق میگیرد وام ۱۵۰میلیونی؟و اینکه لطفا راهنمایی کنید دقیقا کجا باید مراجعه کنم؟خواهشا راهنمایی کنید از لحاظ اقتصادی اصلا شرایط مناسبی ندارم من زیر دهک یک باید کیبودم ولی ۲ زدن برام

    1
 38. سلام.من نمیتونم وارد سایت بشم.میگه به دلیل مشکل امنیتی امکان پذیر نمیباشد.لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1
   1. سلام لطفا با کمک متن بالا دهک خود را ببینید

    1
 39. سلام خسته نباشید من یک مددجو هستم کمیته هم هیچ کمکی نمیکنه چون میگه دهکتون 7 وما برای امرار و معاش خود مجبوریم وام های پرسود برداریم و الان دوتا وام برداشتیم که قادر به پرداخت قسط هاش نشدیم وبرای کمیته مدرک شغلی ارائه کردیم تا بتوانیم شغلی دست وپا کنیم ولی کمیته گفت دهکتون بالاست امکانش نیست یه ماشین هم داریم دولت ضبط کرده خواشا دهکمون رو بررسی کنید

  1
 40. استعلام من با احرازهویتی از ابلاغیه ها و اظهارنامه و استعلام صلح نامه بنام من

  0
 41. باسلام اینجانب سمیه خواجه علی به دهک خود اعتراض دارم زیرا که بنده نه ماشین دارم و نه خونه دارم .دارای ۴سرعائله هستم و تحت حمایت کمیته و درآمد ماهانه اینجانب با توجه به حمایت حامی های بچه خا و کمیته تقریبا ۷۵۰۰۰۰۰میباشد که از این مبلغ باید ۵۰۰۰۰۰۰تومن رو بابت اجاره منزل پرداخت کنم .تازه با توجه به اینکه بیماری ام اس هم دارم و باید دارو مصرف کنم، چیزی واسه خورد و خوراک نمیمونه ،پس چجور محاسبه کردین که دهک من ۸ هست

  3
  1. سلام من یارانه جدا کردم هنوز نریختند الان پیگیر کردم یه ماشین لندکروز که اسمش می‌دونم چیه به نام هست پیگیری کردم شماره گذاری به نام من نیست اما تو سامانه به نام من یارانه نریختند

   1
 42. بنده بیکار بدونه بیمه مستاجر بدونه ماشین با خانواده شش نفره ماهیانه 16۶50000 ریال بدونه هیچ درامد ثابت المشتکا الا الله وحده

  1
  1. سلام رمضان عزیز. میتوانید از روش بالا برای پیدا کردن دهک خود استفاده نمایید. چنانچه اطلاعات ثبت شده با اطلاعات خودتان مغایرت داشت اعتراض نمایید.

   0
  2. باسلام، خواستم بگم من که شخصی بیماروبیکاروتحت پوشش کمیته امدادامام خمینی هستم چرایارانه بنده ازچهارصدتومان به دویست وهشتادهزارتغیرکرده است خداشاهده تنهادرامدبنده همین یارانه ومستمری کمیته امدادوکمک بعضی ازبستگان میباشدودیگردرامدی ندارم وحاضرم به حساب های بنده مراجعه کنیدوچرامن بایدتوی دهک چهارباشم

   0
   1. سلام گاهی اشتباهی رخ میدهد. میتوانید اعتراض خود را ثبت نمایید تا بررسی شود

    0
  3. باسلام، خواستم بگم من که شخصی بیماروبیکاروتحت پوشش کمیته امدادامام خمینی هستم چرایارانه بنده ازچهارصدتومان به دویست وهشتادهزارتغیرکرده است خداشاهده تنهادرامدبنده همین یارانه ومستمری کمیته امدادوکمک بعضی ازبستگان میباشدودیگردرامدی ندارم وحاضرم به حساب های بنده مراجعه کنیدوچرامن بایدتوی دهک چهارباشم این هم کدملی ……….11706میتوانیدتمام اموال منوچک کنیدبه جزیه پرایدکه اونم هیچ کس خریدارش نیست هرچه بودمال شما

   0
   1. سلام داریوش عزیز. از طریق روشهای گفته شده اعتراض خود را ثبت نمایید

    0
 43. مگه اولش رضایت‌نامه گرفتند رفتن فضولی کردن و یارانه را قطع کردند یارانه حق الناس است باید به همه پرداخت شود هیچ احد الناسی دقیقاً از وضعیت معیشتی مردم نمیتونه مطلع باشد حتی خدا در قرآن گفته در امور شخصی یکدیگر جاسوسی نکنید ما یه خونه و ماشین ارثی بهم رسیده بیکار هستم زده دهک دهم!!!!

  2
 44. آیا دولت خودش آمار مردم را ندارد یعنی نمی‌داند چه کسی نیازمند و مستاجر و متاهل و ….آیا همه می‌توانند در این مراحل گفته شده بالا شرکت کنند پس کارمندان این ادارات و سازمانها حقوق برای چه میگیرند آنها به راحتی می‌توانند استعلام بگیرند از کد ملی سرپرستان خانواده..

  2
  1. سلام مهدی عزیز. تمام اطلاعات هر خانواده ثبت شده است اما گاهی اشتباهی رخ داده است که میتوانید اعتراض نمایید.

   1
  1. سلام علی عزیز. با کمک روشهای گفته شده میتوانید متوجه شوید که دهک چندم هستید.

   0
 45. باسلام
  ازدیروزهرکارکه میکنم کدامنیتی اصلابازنمیشه
  چطوری میشه اعتراض کرد

  1
  1. سلام دوست عزیز. بله حتما. به زودی متن را به روزرسانی خواهیم کرد. ممنون از نظرتان

   1
 46. آخه از خدا نمیترسید !؟ یارانه مردم رو قطع کردی و جلو اعتراض آن را هم گرفتی ، با ۱۲ تومن حقوق بازنشستگی چرا یارانه منو قطع کردی !؟

  2
  1. سلام شهرام عزیز. میتوانید از طریق روشهای گفته شده در متن بالا اعتراض خود را ثبت نمایید.

   2
 47. واقعا برای این **** بنده چند سال هست بیکارم و در واقع هرچند مدت یک چیزی میفروشم و اموراتم را میگذرانم چطور میتونم دهک هفت باشم نمی‌دونم حالا نوبت سهم الارثم شده این رو هم فروختم بعد دیگه نمی‌دونم باید چی بفروشم سنم هم بالاست وگرنه کلیه ام رو میفروختم

  3
   1. سلام به هیچ عنوان جوابگو نیستند میگن دهک دهم هستی یارانه بهتون نمی‌دم ……………………………………………………………………….

    1
 48. سلام چندین بار امتحان کردم کد امنیتی نامفهوم است و امکان ثبت نام وحود ندارد لطفاً راضی به دردسر مراجعین نباشید متشکریم

  2
  1. سلام دوست عزیز. اینترنت خود را چک نمایید. افراد زیادی ثبت نام کرده اند و مشکلی وجود نداشته است.

   1
  2. یارانه من قطع شد مستاجرم بازنشسته یک ماشین ال نود مدل ۹۰ دارم کسای را میبینم یارانه میگیرند که مایه تعجب است که معلوم است کنترلی وجود نداردمنظور از کنترل ابنترنت چیه توضیح دهیدمتشکرم

   0
 49. سلام ،بنده با ،سن پنجاه وچهار سال و بیکار و مستاجر ،هنوز یارانه ایی به حسابم واریز نشده ،فقط ماشینی بنام بنده بود که مال خودم نبود و الان چند ماهی هست که فک پلاک شده ،لطفا رسیدگی کنید ممنون خدانگهدار

  0
  1. سلام دوست عزیز. آیا خریدی انجام نداده اید؟ یا پول در حسابتان بوده باشد؟ در غیر این صورت اعتراض خود را ثبت نمایید.

   0
   1. با هزارتا بدبختی التماس قرض و قوله از100نفر100میلیون گرفتیم برا پول پیش الان جا 2شیفت کار کردن داریم 24ساعت کار میکنیم قسط بدیم بد این حقه دهکمون ببرن بالا چه طور پول پیش خونه ها 10برابر شده اینو حساب نمیکنید مردم دارن با سیلی صورتشون سرخ نگر میدارن بد پولی که یه پیرمرد60ساله با التماس از 100نفر جمع کرده بده جا پول پیش خونش دهکشو تغبر میدین ……………

    1
  2. با سلام. من ۷۵۰۰۰۰۰ حقوق میگیرم خونه ندارم ماشین ندارم تو حسابم پول ندارم دهک ۷ هستم چه جوریه

   1
   1. سلام رضا عزیز. اگر مشکلی وجود دارد میتوانید اعتراض خود را ثبت نمایید

    0
 50. سلام وقت بخیر .یارانه وسبد کالا شهریور ما به یکباره صفر شد بااین ۲۰ شهریور ۲ملیون ۷۰۰ هزار بود .دوماه قبل هم خرید سبد کالا داشتع ام .اما این ماه نتوانستم پول نقدی بردارم یابصورت کامل همین مقدار را خرید کنم

  1
 51. سلام بنده سرپرست خانواده 5نفری هستم بجز یک خودرو پژو 94وخونه دارای دواطاق وبدون کار ومنبع درآمدی بجز مبلغ یک ملیون سیصد هزار تومان از بانک ملی یک حساب کوتاه مدت ونفری 300هزار یارانه وبیماری مزمن دیسک کمر وتنگی کانال نخاع ومشکل پروستات هرچه سن می‌ره بالا نمیشه کار کرد خواهشن نسبت به خرومخارج خانوار وسه تا دختر مدارسی بزور روز گار را میگذرونیم کد ملی****

  2
  1. سلام دوست عزیز. واقعا متاسفیم و اگر در مورد مطلبی راهنمای میخواهید بنویسید تا راهنماییتان کنیم در غیر این صورت میتوانید با کمک روشهای گفته شده دهک خود را ببنید و یا اعتراض نمایید.

   0
 52. باسلام بنده در دوره ریاست جمهوری قبل دهک یک بودم فاقد منزل و اتومبیل شخصی و ملک….چطور خانوار من که مستاجر هستیم دهک بالا هستیم چگونه محاسبه کردید…….بنابر این لطف کنید دروغ نگویید هر زمان هم نظر فرستادم جواب این بود شما قبلا هم این تکرار ….خوب جواب شما چی بود……

  2
  1. سلام نصر.. عزیز.
   میتوانید اعتراض خود را با کمک روشهای گفته شده ثبت نمایید. اگر در مورد مطلبی راهنمایی میخواهید لطفا بنویسید تا کمکتان کنیم.

   3
   1. سلام من و همسرم که رفتیم سرخونه زندگیمون یارانه هامونو از خانواده جدا کردیم الان یکسال هس که هیچ یارانه ای واریز نکردن در سایت حمایت هم جایی واسه اعتراض نداره دهک 7 هم هستیم یارانه هم واریز نشده هم مستاجریم همسرم بیکار و ماشین هم نداریم لطفا پیگیری کنید

    1
   2. سلام سعید عزیز. لطفا اعتراض خود را با روش گفته شده ثبت کنید

    0
 53. باسلام بنده در دوره ریاست جمهوری قبل دهک یک بودم فاقد منزل و اتومبیل شخصی و ملک….چطور خانوار من که مستاجر هستیم دهک بالا هستیم چگونه محاسبه کردید…….

  2
   1. سلام امید عزیز. مراحل بالا را به صورت کامل و با اطلاعات سرپرست خانواده انجام دادید؟

    1
 54. سلام من هیچیزی ندارم دهک چهارم هستم چرا یارانه 840میگیرم خاهش میکنم رسیدگی کنید

  1
   1. ضمن عرض سلام وخداقوت به همه.ببخشیدمن یک برادرفلج دارم که بااوزندگی میکنم وخودمم مجردهستم وهیچ خودرویی هم به ناممون نیست.وهیچ منبع درآمدی بجزمستمری پدرم عایدمون نیستش.که اون ماهی۸ملیونه.که اونم ۳ملیونشومیدن به زن بابام .که یعنی ماهمش۵ملیون میگیریم. چرابایددهک۵حساب بشیم.ماکه هیچ راه درآمدی نداریم.

    4