پیگیری گوشی های گمشده زائران اربعین

چگونه گوشی گمشده در سفر اربعین را پیگیری کنیم

گوشی موبایل، مدارک، کارت شناسایی و گذرنامه از عمده وسایل گمشده در اربعین بوده اند. خوشبختانه وسایل گمشده یا به سرقت رفته از زائرین اربعین به کشور بازگردانده و تدابیری اندیشیده شده تا به دست صاحبانشان برسد. کنسول گری ایران در کربلا و قرارگاه امام رضا (ع) از ابتدای پیاده روی اربعین تا امروز بیش از ۱۰۰۰ زائر گمشده را نیز به کشور بازگردانده‌اند.

زائرین گرامی چنانچه در سفر اربعین به کشور عراق، گوشی موبایل خود را گم کرده و یا از شما به سرقت رفته است، هر چه سریع‌تر مراتب را جهت انجام ردیابی گوشی مفقودی/سرقتی خود، در سامانه همیاب ۲۴ ثبت نمایید.

با توجه به تجربیات سال‌های گذشته سامانه، بیش از ۶۰ درصد گوشی‌های سرقتی/ مفقودی زائرین اربعین به کشور بازگردانده شده است.

در بین تصاویر اعلام شده از وسایل گمشده در اربعین، تعدادی گوشی وجود دارد که در زیر آمده است:

وسایل گمشده در سفر اربعین
وسایل گمشده در سفر اربعین
وسایل گمشده در سفر اربعین
گوشی های گمشده در سفر اربعین

امسال یک زن پس از سرقت ۹۶ گوشی موبایل از زائران اربعین، در مرز شلمچه بازداشت شد. پلیس آگاهی و مأموران یگان‌ویژه در عملیاتی مشترک این زن را شناسایی و هنگام ورود به کشور دستگیر کردند.

گوشی های سرقتی در اربعین
گوشی های سرقتی در اربعین

ردیابی و اعلام سرقت گوشی در سامانه همیاب ۲۴

جهت اعلام سرقت در سامانه همیاب ۲۴، وارد سامانه شوید و یا اپلیکیشن همیاب ۲۴ را از لینک انتها مطلب دانلود و نصب نمایید. گزینه اعلام سرقت را انتخاب و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید تا همیاب ۲۴ در سریع‌ترین زمان ممکن ردیابی گوشی یا کالای شما را انجام داده و نتیجه آن را به اطلاع شما برساند.

نحوه ردیابی گوشی های کمشده یا سرقتی زائران اربعین
نحوه ردیابی گوشی های کمشده یا سرقتی زائران اربعین

پس از اعلام سرقت، سامانه همیاب ۲۴ علاوه بر ردیابی گوشی سرقتی، از خرید و فروش آن نیز جلوگیری کرده و همینطور کالای سرقتی شما را در بین کالاهای پیدا شده سراسر کشور و کلانتری ها جستجو کرده و به شما اطلاع می‌دهد.

همیاب ۲۴ تنها سامانه کشوری اعلام سرقت و ردیابی کالاهای سرقتی (موبایل، تبلت و لپ­ تاپ) می­‌باشد و شما می­‌توانید با خیال راحت پیگیری کالای سرقتی یا مفقودی خود را به این سامانه محول کنید.

ثبت کالای پیدا شده

زائر گرامی چنانچه در طی سفر اربعین گوشی موبایل گمشده‌ای را پیدا کردید، می‌توانید آن را در سامانه همیاب ۲۴ ثبت نمایید. همیاب ۲۴ طی اقدامی این قابلیت خاص را در اختیار شما قرار می­‌دهد تا زمانی که کالایی را پیدا می­‌کنید، مشخصات آن را در سامانه ثبت کنید. همیاب ۲۴ کمک می‌کند تا کالا هر چه سریع‌تر به دست صاحبش برسد.

 دانلود اپلیکیشن اعلام سرقت و ردیابی گوشی های سرقتی از کافه بازار

سامانه اعلام سرقت و ردیابی کالاهای دیجیتال (موبایل، تبلت و لپ تاپ)