• خانه
  • از همه جا
  • استعلام سیم کارت ایرانسل، همراه اول و رایتل | سامانه استعلام خطوط
نحوه استعلام سیم کارت ایرانسل، همراه اول و رایتل

استعلام سیم کارت ایرانسل، همراه اول و رایتل | سامانه استعلام خطوط

سامانه استعلام سیم کارت

در صورتی که از تعداد سیم کارت‌هایی که به نام شما در شبکه مخابرات کشور ثبت شده است اطلاع ندارید، با مراجعه به سامانه استعلام تعداد سیم کارت از این موضوع مطلع شوید و در صورتی‌که بدون اطلاع شما خطی به نامتان ثبت‌ شده است، نسبت به مسدود کردن سیم کارت اقدام کنید.

با توجه به این مساله که تخلفات و جرم های صورت گرفته از طریق سیم کارت به عهده مالک می باشد، لذا در صورتی که سیم کارت غیر قابل استفاده ای در شبکه مخابراتی دارید حتما باید از طریق “استعلام سیم کارت” با کد ملی یا استعلام شماره موبایل از تعداد سیم‌کارت‌های فعال خود مطلع شوید و نسبت به غیرفعال کردن سیم کارت های غیر قابل استفاده اقدام نمایید.

در این مطلب نحوه استعلام سیم کارت ایرانسل، استعلام سیم کارت همراه اول و استعلام سیم کارت رایتل را به صورت تصویری آموزش می دهیم.

دو روش استعلام سیم کارت ایرانسل، همراه اول و رایتل:

۱- استعلام تعداد سیم کارت از طریق سامانه استعلام خطوط

جهت استعلام سیم کارت و اطلاع از تعداد خطوط ثبت شده به نام شما به نشانی اینترنتی mobilecount.cra.ir مراجعه و از تعداد سیم کارت هایی که با کد ملی شما ثبت ‌شده آگاه شوید و نسبت به غیرفعال کردن خطوطی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، اقدام نمایید.

۲- استعلام سیم کارت از طریق شماره‌های ۳۰۰۰۱۵۰ و ۳۰۰۰۵۰۴۹۰۱

با ارسال کد ملی به یکی از شماره‌های ۳۰۰۰۱۵۰ و ۳۰۰۰۵۰۴۹۰۱ از طریق یکی از خطوط تحت مالکیت، نسبت به استعلام تعداد سیم کارت ثبت ‌شده به نام خود اقدام نمایید.

توجه داشته باشید که جهت استعلام تعداد سیم کارت حداقل بایستی در یکی از اپراتورهای تلفن همراه؛ یک سیم کارت با کد ملی (شناسه هویتی) شما ثبت شده باشد.

آموزش استعلام سیم کارت ایرانسل، همراه اول و رایتل از طریق سامانه استعلام خطوط

۱- جهت استعلام تعداد سیم کارت ابتدا وارد سامانه استعلام سیم کارت به آدرس mobilecount.cra.ir شوید.

سامانه استعلام سیم کار ت

۲- در قسمت پایین صفحه قوانین سامانه استعلام سرویس های مشترکین را تأیید و دکمه مرحله بعد را انتخاب نمایید.

استعلام کارت

۳- در این مرحله ابتدا نوع شناسه هویتی خود شامل: کدملی، شماره گذرنامه، کد آزمایش، کد پناهندگی یا کد هویت را انتخاب نمایید و سایر اطلاعات هویتی و شماره موبایل خود را وارد نموده و به مرحله بعد بروید.

سامانه استعلام سیم کارت

۴- پس از تکمیل اطلاعات پیامک تعداد سیم کارت های ثبت شده به نام شما از طریق پیامک با نام CRA.ir برای شما ارسال خواهد شد. در صورت عدم دریافت پیامک و یا وجود هرگونه مغایرت به دلایل زیر برای رفع مشکل به اپراتورهای مربوطه مراجعه نمایید.

نکته:
۱- استعلام تعداد سیم کارت تنها بعد از گذشت ۱۰ روز از استعلام قبلی امکان پذیر می باشد.
۲- در صورت مشاهده سیم کارت هایی که به نام شما ثبت شده اما از آن اطلاعی ندارید، جهت سوزاندن سیم کارت اقدام نمایید.

برای سوزاندن سیم کارت با توجه به نوع سیم کارت خود به یکی از لینک های زیر بروید:

جهت اعلام سرقت و ردیابی گوشی، تبلت و لپ تاپ به سامانه همیاب ۲۴ مراجعه کنید و یا از طریق لینک های زیر اپلیکیشن همیاب۲۴ را دانلود نمایید:

دیدگاه ها و تجربیات خود را پیرامون این نوشته با ما در میان بگذارید