imei.info پیدا کردن مشخصات کامل گوشی با شماره IMEI

پیدا کردن مشخصات کامل گوشی در IMEI Info

شماره IMEI برگرفته از عبارت International Mobile Equipment Identity به معنی «شناسه بین المللی تجهیزات موبایل» می باشد. شماره IMEI یک کد ۱۵ رقمی منحصر به فرد برای دستگاه شما می باشد.

 هدف استفاده از شماره IMEI، برای شناسایی تلفن‌های همراه و همچنین مسدود کردن آن‌ها از طریق شبکه است. در واقع اگر گوشی شما گم شده و یا به سرقت برود، می توانید از طریق این کد برای ردیابی گوشی خود از طریق اپراتورهای مخابراتی اقدام نمایید.

همیاب ۲۴، سامانه اعلام سرقت و ردیابی گوشی تبلت و لپ تاپ

اما مساله دیگر این است که از طریق کد IMEI می توانید اطلاعات جامعی درباره گوشی خود بدست آورید. در این مطلب قصد داریم روشی را به شما معرفی کنیم تا به صورت رایگان از طریق شماره IMEI به تمام اطلاعات گوشی از جمله کشور سازنده و امکانات و سایر مشخصات گوشی دست یابید.

نحوه دستیابی به اطلاعات گوشی از طریق شماره IMEI

 سایت imei.info اطلاعات کاملی را در رابطه با گوشی موبایل شما در اختیارتان قرار می دهد. شما می توانید برای بررسی اطلاعات گوشی خود وارد سایت imei.info شوید و همانند تصویر زیر شماره IMEI گوشی خود را در کادر مربوطه وارد نمایید و دکمه Check را بزنید.

برای دسترسی به شماره IMEI کد #۰۶#* را شماره گیری نمایید.علاوه بر این شماره IMEI بر روی جعبه و پشت باتری نیز درج شده است. برای اطلاعات بیشتر می توانید آموزش تمام روش های پیدا کردن کد IMEI گوشی موبایل را بخوانید.

۱۵ رقم ابتدایی شماره IMEI را بدون هرگونه علامت اضافی (ممیز، خط تیره و …) در سایت imei info وارد نمایید.

پیدا کردن مشخصات گوشی از طریق شماره IMEI در سایت imei.info

پس از بررسی شماره IMEI، اطلاعات کاملی از مشخصات و امکانات گوشی موبایل شما توسط سایت imei info نمایش داده می‌شود.

در صفحه باز شده می توانید مدل گوشی و تمام مشخصات دستگاه خود را مشاهده کنید.

برای دستیابی به اطلاعات کامل گوشی اعم از تاریخ فعال شدن گوشی، کشور سازنده، کشوری که گوشی در آن فعال هست و دیگر اطلاعات در این صفحه بر روی گزینه Check SN / WARRANTY / CARRIER کلیک کنید. در صفحه باز شده نیز مجدد بر روی دکمه Check SN & WARRANTY & CARRIER کلیک کنید.

اطلاعات کامل گوشی شما اعم از تاریخ فعال شدن گوشی ، کشور سازنده ، کشوری که گوشی در آن فعال هست و دیگر اطلاعات برای شما به نمایش در می آید.

پیدا کردن کشور سازنده گوشی از طریق شماره IMEI در سایت imei.info

نحوه ردیابی گوشی از طریق شماره IMEI

سامانه همیاب ۲۴ با حمایت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و با همکاری اصناف و کلانتری های سراسر کشور، در خصوص تسهیل و تسریع فرآیند ردیابی، بستری مناسب فراهم کرده است.

اگر گوشی شما گم شده و یا به تازگی به سرقت رفته است، با همیاب۲۴ دیگر نگران نباشید. این سامانه از طریق همکاری با اپراتورها، دادگستری ها، کلانتری ها و اصناف موبایل و کامپیوتر سراسر کشور به سرعت و از راه قانونی گوشی گمشده یا سرقت شده شما را ردیابی می کند.

جهت اعلام سرقت و ردیابی گوشی، تبلت و لپ تاپ می توانید، به سامانه همیاب ۲۴ مراجعه کنید و یا از طریق لینک های زیر اپلیکیشن همیاب۲۴ را دانلود نمایید:

دانلود نسخه اندروید اپلیکیشن همیاب24 از گوگل پلی
دانلود نسخه اندروید اپلیکیشن همیاب24 از کافه بازار
دانلود نسخه IOS اپلیکیشن همیاب24 سیبچه

دیدگاه ها و تجربیات خود را پیرامون این نوشته با ما در میان بگذارید