آموزش ثبت دستگاه تعمیری در سامانه همتا

آموزش ثبت شماره IMEI دستگاه تعمیری در سامانه همتا

ثبت گوشی تعمیری در همتا برای آن دسته از کاربرانی در نظر گرفته شده است که دستگاه خود را تعمیر کرده اند و شماره IMEI آن تغییر کرده است، اما به هر دلیلی دسترسی به تعمیرکار ندارند تا شماره IMEI اصلی دستگاه را بازگرداند. در این شرایط از طریق قابلیت “ثبت دستگاه تعمیری” در سامانه همتا، شماره IMEI بعد از تعمیر دستگاه را جایگزین شماره IMEI اصلی (قبلی از تعمیر) نمایید.

همیاب ۲۴ سامانه ردیابی گوشی، استعلام رجیستری و سرقتی گوشی

در خصوص ثبت دستگاه تعمیری در سامانه همتا موارد زیر را درنظر داشته باشید:

  • یکسان بودن مدل فنی شماره IMEIهای اظهار شده در فرآیند ثبت دستگاه تعمیری

درصورتی که شماره IMEI قبل از تعمیر، متعلق به یک مدل دستگاه و شماره IMEI بعد از تعمیر، متعلق به مدل دستگاه دیگری باشد، سامانه همتا، اطلاعات وارد شده را تأیید نکرده و فرآیند ثبت دستگاه تعمیری موفقیت آمیز نخواهد بود.برای حل این مشکل، باید به تعمیرکار دستگاه خود مراجعه نموده و از ایشان بخواهید که شماره IMEI قبل از تعمیر را روی دستگاه‌ شما بازگرداند.

  • پیش نیاز فرآیند ثبت دستگاه تعمیری

تنها درصورتی که شماره IMEI دستگاه شما، از طریق فرآیند فعال سازی دستگاه یا افزودن دستگاه تحت مالکیت قطعی سیم کارت شما درآمده باشند و در پرتال نمایش داده شود، امکان انجام فرآیند ثبت دستگاه تعمیری روی آن شماره IMEI وجود خواهد داشت.

نحوه “ثبت دستگاه تعمیری” در سامانه همتا:

برای “ثبت دستگاه تعمیری” در سامانه همتا مراحل زیر را دنبال نمایید:

۱- ابتدا وارد سایت همتا به آدرس hamta.ntsw.ir شوید.

توجه داشته باشید که گزینه “ثبت دستگاه تعمیری” فقط برای افرادی که در سایت ثبت‌نام کرده و به وسیله کد ملی وارد شوند، فعال می‌باشد.

۲- گزینه “شماره ملی” را انتخاب و پس از وارد کردن کد ملی خود بر روی دکمه “ورود” کلیک نمایید.

نحوه "ثبت دستگاه تعمیری" در سامانه همتا

۳- رمز عبور و سپس کد امنیتی را وارد نمایید و بر روی گزینه “ورود” کلیک کنید.

نحوه "ثبت دستگاه تعمیری" در سامانه همتا

۴- پس از ورود به پرتال خود در سامانه همتا، از منوی سمت راست گزینه “ثبت گوشی تعمیراتی” را انتخاب کنید.

نحوه "ثبت دستگاه تعمیری" در سامانه همتا

۵- بر روی دکمه “ایجاد” کلیک نمایید.

نحوه "ثبت دستگاه تعمیری" در سامانه همتا

۶- دستگاه موردنظر خود را انتخاب نمایید. همانگونه که قبلاً ذکر شد تنها می‌توان دستگاه‌هایی را انتخاب نمود که شماره IMEI آن را قبلاً در پرتال اضافه کرده باشید.

نحوه "ثبت دستگاه تعمیری" در سامانه همتا

۷- پس از انتخاب دستگاه موردنظر، شماره IMEI جدید دستگاه تعمیر شده را وارد نمایید.

توجه داشته باشید که اگر شماره IMEI قبل از تعمیر، متعلق به یک مدل دستگاه و شماره IMEI بعد از تعمیر، متعلق به مدل دستگاه دیگری باشد، سامانه همتا، اطلاعات واردشده را تأیید نکرده و فرآیند ثبت دستگاه تعمیری موفقیت آمیز نخواهد بود.برای حل این مشکل، باید به تعمیرکار دستگاه خود مراجعه نموده و از ایشان بخواهید که شماره IMEI قبل از تعمیر را روی دستگاه‌ شما بازگرداند.

نحوه "ثبت دستگاه تعمیری" در سامانه همتا

۸- پس از تایید صحت اطلاعات وارد شده و ثبت درخواست، سامانه همتا صحت اطلاعات وارد شده را بررسی می‌نماید و در صورت تأیید اطلاعات وارد شده، پیام موفقیت‌آمیز بودن فرایند ثبت دستگاه تعمیری به شما نمایش داده می شود و درخواست شما به مدت 14 روزدر وضعیت “در حال بررسی” قرار می‌گیرد.

نحوه "ثبت دستگاه تعمیری" در سامانه همتا

۹- در صورتی که در مدت زمان ۱۴ روز پس از ثبت درخواست، شماره IMEI قبلی دستگاه در شبکه رؤیت نشود (دستگاه با شماره IMEI قبلی روشن نشود) درخواست با موفقیت انجام می‌شود، در غیر اینصورت درخواست توسط سامانه به علت “رد شده به دلیل رؤیت شدن شناسه” لغو می‌شود.

در مدت این 14 روز، می‌توانید با کلیک بر روی گزینه “حذف” درخواست ثبت دستگاه تعمیری خود را لغو نمائید.

نحوه "ثبت دستگاه تعمیری" در سامانه همتا

فرآیند ثبت دستگاه تعمیری از طریق اپلیکیشن همتا نیز قابل انجام می باشد.

عدم امکان انجام فرآیندهای سامانه همتا در هنگام ثبت دستگاه تعمیری

بعد از ثبت درخواست دستگاه تعمیری تا بررسی نهایی درخواست (در مدت ۱۴ روز)، امکان انجام هیچکدام از فرایندهای سامانه همتا برای شماره IMEI قبلی دستگاه و همچنین شماره IMEI بعد از تعمیر وجود نداشته و در صورت استعلام اصالت نیز با پیام “در حال انتظار برای انجام فرایند ثبت دستگاه تعمیری” مواجه می‌شویم.

مراجعه به تعمیرکار جهت بازگرداندن شماره IMEI قبل از تعمیر

در صورتی که فرآیند ثبت دستگاه تعمیری در سامانه همتا موفقیت آمیز نبود، به تعمیرکار خود مراجعه کنید و بخواهید که شماره IMEI قبل از تعمیر را روی دستگاه شما بازگرداند. برای راهنمایی بیشتر نیز می توانید مشکل خود را با کارشناسان سامانه همتا به شماره ۰۹۶۳۶۶ مطرح نمایید.

جهت استعلام گوشی سرقتی، استعلام رجیستری گوشی، اعلام سرقت و ردیابی کالای دیجیتال (موبایل، تبلت، لپ تاپ) می توانید از طریق لینک های زیر به سامانه همیاب ۲۴ مراجعه کنید و یا اپلیکیشن همیاب۲۴ را دانلود نمایید:

سامانه ردیابی گوشی همیاب24
دانلود نسخه اندروید اپلیکیشن همیاب24 از گوگل پلی
دانلود نسخه اندروید اپلیکیشن همیاب24 از کافه بازار
دانلود نسخه IOS اپلیکیشن همیاب24 سیبچه

دیدگاه ها و تجربیات خود را پیرامون این نوشته با ما در میان بگذارید