top
tracking-iphone-and-ipad-that-got-lost-or-stolen-without-app

ردیابی گوشی iphone و ipad گم شده یا سرقتی بدون نرم افزار- قسمت دوم

زمان مطالعه: 1 دقیقه

در قسمت قبل، ردیابی گوشی iphone  یا ipad  بدون نرم افزار را آموزش دادیم. همانطور که دیدیم با کمک سرویسی که اپل در اختیار کاربران خود می‌گذارد می‌توان با رعایت یکسری نکات تا حدودی از موقعیت گوشی هوشمند خود مطلع شد. اما همانطور که در آموزش قبلی توضیح داده شد این روش محدودیت‌هایی دارد که در ادامه این مطلب به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

آیا ردیابی گوشی آیفون خاموش یا در حالت پرواز امکان پذیر می‌باشد؟

ردیابی گوشی آیفون از طریق Find my Iphone منوط به روشن بودن گوشی می باشد. علاوه بر این، برای ردیابی از این طریق باید گوشی شما به اینترنت متصل باشد و قابلیت مکانیابی آن نیز روشن باشد. در غیر اینصورت ردیابی از طریق Find my Iphone امکان پذیر نمی باشد. در واقع تا زمانی که تلفن همراه به اینترنت دسترسی ندارد قادر به ارسال داده های مکانی نخواهد بود.

آیا با خاموش بودن قابلیت مکان‌یابی، ردیابی گوشی آیفون امکان پذیر می‌باشد؟

در صورت خاموش بودن قابلیت مکان‌یابی، امکان ردیابی مکانی وجود نخواهد داشت. اما می‌توان از گزینه های Lost Mode برای گذاشتن پیام روی گوشی و گزینه Erase برای پاک کردن اطلاعات روی گوشی استفاده کرد. به تصاویر زیر دقت کنید.

پیدا کردن گوشی با حالت گمشده در قابلیت find my iphone
پاک کردن داده‌ها و اطلاعات گوشی آیفون با استفاده از ویژگی find my Iphone

آیا با وجود پاک کردن اطلاعات روی گوشی باز هم می‌توان گوشی آیفون را ردیابی کرد؟

در صورت استفاده از گزینه erase iphone برای پاک کردن اطلاعات روی گوشی، اطلاعات شخصی، تصاویر، تنظیمات کاربری، حساب iCloud و… شما نیز از روی گوشی پاک شده و متاسفانه دیگر نمی‌توانید مکان گوشی را بیابید.

حتما بخوانید: ردیابی گوشی iphone و ipad گم شده یا سرقتی بدون نرم افزار- قسمت اول

آیا در صورت فراموش کردن رمز عبور icloud، امکان بازیابی رمز عبور وجود دارد؟

برای یافتن گوشی آیفون، شما نیاز دارید که به حساب کاربری iCloud خود وارید شوید. حال اگر رمز عبور خود را فراموش کرده باشید چطور باید آن را بازیابی کنید؟

  • به سایت appleid.apple.com بروید.
  • گزینه forget apple ID or password را کلیک نمایید.
صفحه ورود به اپل ای دی در موبایل آیفون Apple ID
  • آدرس ایمیل (Apple Id) خود را وارد کنید و روی continue کلیک کنید.

  دو راه برای بازیابی رمز عبور ارائه شده است. در هر دو صورت یک لینک تنظیم مجدد رمز عبور به آدرس ایمیل شما ارسال می شود و با پاسخ دادن به سوالات امنیتی می توانید رمز عبور خود را بازیابی کنید.

بازیابی گذرواژه و یا سوالات امنیتی اپل ای دی apple ID

1- اگر شما گزینه  “Get an email” را انتخاب کردید، حساب پشتیبان خود را برای ایمیل اپل جهت تنظیم مجدد رمز عبور apple ID بررسی کنید. در صورتی که شما یک ایمیل در عرض یک ساعت دریافت نکردید، لطفا سایر حساب‌های ایمیل خود را چک کنید. شاید شما اشتباه بررسی کردید و یا حساب پشتیبان واقعی شما این ایمیلی نیست که هنگام دریافت apple ID ثبت کردید.


2- روی لینک تنظیم مجدد رمزعبور کلیک کنید و دستورالعمل‌های آن را دنبال کنید. شاید از شما خواسته شود به برخی سوالات امنیتی پاسخ دهید و سپس رمز عبور جدید را تنظیم نمایید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بذارید و اگر سوالی داشتید در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

دیدگاه شما کاربران عزیز

  1. ببخشید ایا میشود گوشی ایفون من که شارژش تمام شده و خاموش است را ردیابی کرد

      1