واتساپ بیزینس

واتساپ بیزینس | کار و زندگی را از هم جدا کنید!


اپلیکیشن WhatsApp Business نسبت به واتساپ معمولی دارای ویژگی‌های بیشتری است که به صاحبین کسب و کارهای نو پا این اجازه را می‌دهد که با مشتری‌هایشان تعامل بیشتری داشته باشند.

با این حال، هنوز بسیاری از کاربران نمی‌دانند که چه تفاوت‌هایی میان این دو نسخه از واتس اپ وجود دارد. به همین خاطر در ادامه این متن از تفاوت‌های کلیدی میان واتس اپ و واتس اپ بیزینس برایتان می‌گویم. پس در ادامه با همیاب 24 همراه باشید.

شرح کسب و کار

در واتس اپ بیزینس شما می‌توانید یک صفحه مناسب برای کسب و کارتان بسازید و اطلاعاتی چون آدرس، شرح کسب و کار، ساعات کاری و لوکیشن خود را در آن قرار دهید. به لطف این موضوع مشتری‌ها به راحتی می‌توانند از جزئیات کسب و کار شما مطلع شوند و به تبع وقتتان کم تر به توضیح دادن اضافی تلف خواهد شد.

شرح کسب و کار در وانساب تجاری یا همان بیزینس

پاسخ‌های سریع

واتس اپ بیزینس ویژگی جالبی هم به نام Quick Reply دارد که با آن می‌توان خیلی سریع تر به یک سری از پیام‌ها پاسخ داد. به لطف این موضوع شما می‌توانید برای پاسخ به برخی سوالات پرتکرار از پاسخ‌های از پیش تعریف شده استفاده کنید و کمی بیشتر برای خود وقت بخرید. برای استفاده از پاسخ های آماده کافیست از کلید «/» استفاده کنید و به انتخاب یکی از پاسخ‌های آماده بپردازید.

برچسب گذاری

برای متمایز کردن چت‌‌ها واتس اپ بیزینس به شما اجازه می‌دهد که روی آن‌ها بر چسب بگذارید. به لطف این موضوع به راحتی می‌توانید روی چت‌های مختلف، برچست‌های گوناگون بگذارید و به این طریق آن‌ها را دسته بندی کنید.

برچسب گذاری پیام ها در واتساپ بیزینس

اطلاعیه عدم سرویس دهی

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب واتس اپ بیزینس، ویژگی Away Message است که با آن می‌توانید برای زمان‌هایی که سرویس‌دهی ندارید، پیامی منحصر به فرد تعیین کنید تا در آن ساعات برای مراجعه کنندگان ارسال شود.

تنظیمات پیام خوش آمدگویی در واتساپ بیزینس

لینک کوتاه

همانند واتس اپ معمولی، واتس اپ بیزینس نیز می‌تواند برای هر کاربر یک لینک کوتاه اختصاصی ایجاد کند. البته بر خلاف نسخه معمولی، واتس اپ بیزینس این کار را به صورت خودکار انجام می‌دهد تا مشتری‌ها خیلی راحت بتوانند با پیدا کردن و لمس این لینک‌های کوتاه به درگاه ارتباطی فروشنده‌ها متصل شوند.

لینک کوتاه در واتساپ بیزینسی برای راحتی مشتریان

ویژگی های برنامه واتساپ بیزینس بطور خلاصه عبارت اند از:

  • مناسب برای اداره کسب و کار
  • ساخت پروفایل کاری
  • به اشتراک گذاری آدرس سایت در پروفایل
  • امکان اشتراک گذاری لوکیشن و شماره تماس
  • امکان برقراری تماس صوتی و تصویری
  • ارسال عکس، ویدیو و فایل صوتی
  • قابلیت ساخت کاتالوگ محصولات
  • پاسخ های اتوماتیک و سریع
  • قابلیت برچسب زدن مخاطبان

منبع: guidingtech

3
0

موضوعات مرتبط:

تیم تحریریه همیاب ۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0