اعلام سرقت و ردیابی

شما می توانید موبایل ، لپ تاپ ، تبلت ، دوربین ، هارد اکسترنال و مودم را در سامانه ثبت نمایید.

در صفحه اصلی وب سایت به قسمت ردیابی و اعلام سرقت کالا بروید و مشخصات کالا و مشخصات خود را در سامانه ثبت نمایید.

هشدار : برای موبایل و تبلت IMEI کالای شما یک شماره 15 رقمی بر روی کارتن کالا می باشد.

هزینه اطلاع رسانی به فروشگاه های کشور و جستجو در لیست کالاهای پیدا شده کشور به مدت 14 ماه ( کالاهای همانند لپ تاپ ، هارد اکسترنال) به مبلغ 40,400 تومان

هزینه اطلاع رسانی ، جستجو در لیست کالای پیداشده کشور و ردیابی توسط اپراتور مخابراتی بسته به دوره ردیابی و اطلاع رسانی انتخابی بین 82,600 تومان تا 100,100 تومان

در صورتی که موبایل یا تبلت داری دو imei باشد ثبت imei دوم شامل هزینه اضافی بین 24,500 تا 38,600 تومان می باشد.

به مبالغ فوق ۹٪ مالیات ارزش افزوده اضافه خواهد شد.  

شما می توانید با کلیک بر رویاین لینک نحوه پیدا کردن IMEI را مشاهده نمائید.

پس از ثبت کالای دیجیتال گمشده یا سرقتی شما در سامانه ، از لحظه ثبت در سامانه ،خرید و فروش کالای دیجیتال شما در فروشگاه های سرتاسر کشور جلوگیری خواهد شد و نیز در لیست کالاهای پیدا شده و کشف شده کشور برای شما جستجو انجام می پذیرد .

این سامانه از لحظه ثبت موبایل و تبلت مالباختگان ، ردیابی سیستماتیک را از طریق اپراتور مخابراتی شروع می نماید و اولین سیم کارتی که بر روی موبایل یا تبلت شما قرار بگیرد ردیابی مثبت خواهد شد وبخش پشتیبانی مشتریان سامانه همیاب 24 با شما تماس خواهد گرفت .

1- پس از ثبت موبایل یا تبلت سرقتی یا گمشده شما در سامانه ، اولین سیم کارتی که روی موبایل یا تبلت قرار بگیرد ردیابی شما از طریق اپراتور مخابراتی مثبت خواهد شد و یک کد ردیابی در اختیار شما قرار می گیرد.

2- سامانه از خرید و فروش موبایل یا تبلت شما در فروشگاه های کشور جلوگیری خواهد کرد.

3- سامانه اطلاعات کالای شما را در لیست کالاهای پیدا شده سرتاسر کشور جستجو می نماید .

عملکرد همیاب 24

1- معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه کشور

2- اصناف و فروشگاه های سرتاسر کشور

3- 8500 دفتر پیشخوان در سرتاسر کشور

4- پارک علم و فناوری

در یک ماه اخیر 35 درصد کالاهای دیجیتال سرقتی یا گمشده در سامانه به کمک اپراتور مخابراتی و فروشگاه های سرتاسر کشور به مالباختگان برگردانده شده است.

پس از مثبت شدن ردیابی یا پیدا شدن کالا ، بخش پشتیبانی مشتریان سامانه همیاب 24 با شما تماس خواهند گرفت و راهنمایی های کامل را در اختیار شما قرار می دهند .

پیگیری از طریق همیاب 24 کاهش هزینه 60 هزار تومانی و نیز کاهش زمانی 6 ساعته برای هر کار بر به همراه دارد.

پشتیبانی

کارشناسان پشتیبانی از ساعت 8 صبح تا 8 شب(روزهای غیرتعطیل) آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. شماره تماس مستقیم: 41410000-051

شما با شماره موبایلی که در سامانه ثبت کرده اید می توانید وارد قسمت پیگیری کالا شوید و نتیجه پیگیری های صورت پذیرفته را مشاهده نمایید و در صورت پیدا شدن کالا حتما از طریق این کد وضعیت کالای خود را از گمشده و سرقتی به پیدا شده تغییر وضعیت نمایید.