top
Household-tithe-query-with-command-code.-1

استعلام دهک خانوار با کد دستوری

زمان مطالعه: 5 دقیقه

10

icon

این روزها سوالات زیادی مانند: دهک چندم هستم؟ چگونه بفهمیم دهک چندم هستیم؟ سایت استعلام دهک بندی یارانه؟ از کجا بفهمیم دهک چندم هستیم؟ و… ذهن مردم را درگیر کرده است. مقالات زیادی در این رابطه نوشتیم اما می‌خواهیم در این متن به صورت کامل به دو موضوع سایت استعلام دهک بندی یارانه و استعلام دهک خانوار با کد دستوری بپردازیم. بنابراین تا انتها با همیاب24 همراه باشید و سوالات خود را برای‌مان کامنت بگذارید.

سایت استعلام دهک بندی یارانه

سایت استعلام دهک بندی یارانه

برای گرفتن استعلام دهک بندی خانوار باید ابتدا وارد سایت حمایت معیشتی شوید. آدرس سایت استعلام دهکبندی hemayat.mcls.gov.ir می‌باشد بعد از ورود مراحل زیر را طی نمایید.

 1. گزینه ورود/ثبت نام را انتخاب نمایید.
 2. روی ورود از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند کلیک کنید و یا در همین قسمت کد ملی خود را وارد نمایید.
 3. شماره همراه سرپرست خانوار و تصویر امنیتی را وارد کنید.
 4. حالا روی ارسال رمز یکبار مصرف بزنید تا کد تایید به شماره موبایل ارسال شود و حالا رمز یکبار مصرف ارسال شده را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
 5. حالا روی مشاهده وضعیت مشمولیت یارانه و ثبت درخواست کلیک نمایید.
 6. حالا دهک بندی خود را میتوانید مشاهده کنید.


قبل از خواندن ادامه متن سوالی از شما داریم!!!
آیا از اصل بودن گوشی خود اطمینان دارید؟ مطمئن هستید که تقلبی نیست؟!! اگر می‌خواهید از تقلبی، مفقودی یا سرقتی نبودن گوشی‌تان مطمئن شوید فقط کافیه روی لینک زیر کلیک کنید. در چند ثانیه استعلام کامل گوشی‌تان در اخیارتان قرار می‌گیرد.

همیاب ۲۴ سامانه دانش بنیان استعلام و ردیابی کالای دیجیتال تحت حمایت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه

برنامه همیاب24

استعلام دهک خانوار با کد دستوری

استعلام دهک خانوار با کد دستوری، امکان پذیر نیست. در بعضی از سایت ها استفاده ز کد دستوری (#کد ملی*۴۳۸۵۷*۴*) را به عنوان کد استعلام دهک خانوار معرفی کردند که اشتباه است و تنها کاربرد این کد برای اطلاع از اینکه فرد، از یارانه برخوردار است یا خیر، می‌باشد.

چند روش گرفتن استعلام دهک خانوار

چند روش گرفتن استعلام دهک خانوار

برای گرفتن استعلام دهک خانوار میتوانید از روشهای زیر استفاده نمایید:

 • مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +10
 • مراجعه به سایت و سامانه hemayat.mcls.gov.ir
 • استعلام از طریق کد دستوری
 • استعلام از طریق تلفن گویا

ما در مقاله (استعلام دهک خانوار | استعلام یارانه با موبایل) تمام روش‌های گرفتن استعلام دهک خانوار را بررسی کرده و با جزئیات کامل نحوه گرفتن استعلام با هر روش را توضیح داده‌ایم. بنابریان بهتر است برای اطلاع دقیق از این موضوع حتما این مقاله را مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید: نحوه اعتراض به دهک بندی یارانه ها

چند نکته درباره دهک بندی یارانه

چند نکته درباره دهک بندی یارانه

بروزرسانی داده ها دو بار در سال صورت می‌گیرد بنابراین دهکبندی خانوارها بر اساس اطلاعات جدید با یک فاصله زمانی انجام خواهد شد. از طرفی گردش مالی تنها یکی از معیارهای بکار رفته در دهکبندی بوده و سایر اطلاعات دارایی و درآمدی افراد نیز در ارزیابی وسع خانوارها لحاظ می‌گردد. لذا با تغییر در یک شاخص در یک محدوده زمانی خاص، لزوماً دهک خانوار تغییر نخواهد کرد.

گردش مالی تنها یکی از معیارهای بکار رفته در دهکبندی بوده و گردش مالی خانوار در ادوار مختلف و سایر اطلاعات دارایی و درآمدی افراد نیز در ارزیابی وسع خانوارها لحاظ میگردد. بعبارت دیگر وضعیت رفاهی خانوارها با مدنظر قراردادن شاخص های متعددی و در مقایسه با سایر خانوارهای کشور سنجیده میشود.

دهک رفاهی خانوارها در بازه های زمانی مشخص، با مدنظر قراردادن شاخص های متعدد اقتصادی و اجتماعی طی فرایندی پیچیده و بدون هیچگونه دخالت انسانی محاسبه میشود. لذا امکان تغییر دهک به صورت موردی وجود نداشته و تنها تغییر در شاخص های اقتصادی اجتماعی خانوار ممکن است منجر به تغییر دهک خانوار گردد.

بیشتر بخوانید: از کجا بفهمیم اعتراض به دهک‌بندی خانوار بررسی شده است؟

درنهایت

برای گرفتن استعلام شما می‌توانید از هر کدام از روش‌های گفته شده در متن استفاده نمایید، اما کامل‌ترین و بهترین روش گرفتن استعلام دهکبندی خانوار، استفاده از سایت استعلام دهک بندی یارانه است. چنانچه سوالی درباره استعلام دهکبندی با کددستوری داشتید برای‌مان کامنت بگذارید.

سوالات متداول

روش های استعلام دهک بندی خانوار چیست؟

برای گرفتن استعلام می‌توانید از چند روش استفاده نمایید که در متن مقاله کامل توضیح داده‌ایم. به عنوان مثال استفاده از سایت Hemayat.mcls.gov.ir و مرکز پاسخگویی تلفنی به شماره 0216369
.

استعلام دهک خانوار با کد دستوری چگونه است؟

شما می‌توانید از کد دستوری فقط برای برخورداری از رایانه استفاده نمایید. در متن کد دستوری را قرار داده‌ایم.
.

سایت دهکبندی یارانه ها چیست؟

آدرس سایت استعلام دهکبندی hemayat.mcls.gov.ir می‌باشد.

برنامه همیاب24
2.7/5 - (31 امتیاز)

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفا کد را در کادر وارد کنید

دیدگاه شما کاربران عزیز

 1. حسین قالسمی ایرلو کد ملی 1462597815 گفت:

  من مستمری بگیر دارای معلولیت 75 درصد سرپرست خانواده 4 نفری برایتون معیشتی نریختن حقوق ماهانه من 5میلیون600 هست لطفا پیگیری کنید باتشکر

  2
  1. حسین قالسمی ایرلو کد ملی 1462597815 گفت:

   سلام برای من کالای معش3یت نریختن ودر ضمن من دهک چندم هستم خودم مستمری بگیرم با 4 عائله

   0
   1. همیاب 24 گفت:

    سلام حسین عزیز. برای این که متوجه شوید دهک چند هستید به سایت hemayat.mcls.gov.ir مراجعه نمایید.

    5