top
Discover-the-phone

اعتراف دزد پیاده روهای مشهد / 200 سرقت خشن

زمان مطالعه: 3 دقیقه

0

icon

سارق موتورسواری که چند روز قبل در بولوار شهید فرامرز عباسی مشهد دستگیر شد در حالی به حدود200فقره گوشی قاپی در پیاده روها اعتراف کرد که مدتی است به تازگی از زندان آزاد شده و در باند مالخری جوان معروف به «لخه»فعالیت می‌کند.

به گزارش رکنا، 21 فروردین اهالی و رهگذران خیابان شهید فرامرز عباسی9 به تعقیب موتورسواری پرداختند که به گوشی تلفن یکی از شهروندان در پیاده رو چنگ زد و از محل گریخت.

شهروندان وظیفه شناس در حالی از فرار این دزد سیاه پوش جلوگیری کردند که 2 تن دیگر از همدستان وی قصد داشتند با هجوم به سمت شهروندان ،او را فراری دهند اما طولی نکشید که نیروهای کلانتری آبکوه از راه رسیدند و حلقه‌های قانون را بر دستان وی گره زدند.

در حالی که 4 دستگاه گوشی سرقتی در بازرسی بدنی از این دزد موتورسوار کشف شده بود،وی به مقر انتظامی انتقال یافت و بازجویی‌های تخصصی با دستور سرهنگ جواد عامری (رئیس کلانتری آبکوه) در دایره تجسس آغاز شد.

این سارق جوان که مدعی بود به تازگی از زندان آزاد شده است در اعترافات خود گفت:به همراه دیگر اعضای باند روزی بین 10 تا 12 گوشی را سرقت می کردیم و با فروش آن‌ها به فردی معروف به «لخه»بین 5 تا 8 میلیون تومان سهم من می شد که این پول را برای مخارج روزانه ام هزینه می کردم.

این سارق در حالی به بیش از 200 فقره گوشی قاپی اعتراف کرده است که تحقیقات پلیس با دستورات ویژه قاضی خسروی (جانشین معاون دادستان مرکز خراسان رضوی)برای دستگیری دیگر اعضای این باند ادامه دارد.

درهمین حال با تاکید سرتیپ دوم احمد نگهبان(فرمانده انتظامی مشهد)گروه ویژه ای از افسران دایره تجسس کلانتری آبکوه به سرپرستی رئیس کلانتری ،ماموریت یافتند تا ماجرای گوشی قاپی در پیاده روهای مشهد را مورد کنکاش های دقیق پلیسی قرار دهند و همه عوامل مرتبط با این باند را به چنگال عدالت بسپارند.

این درحالی است که تاکنون تعداد زیادی از مال باختگان با مراجعه به کلانتری آبکوه سارق گوشی خود را شناسایی کرده اند.

منبع: رکنا

چند نکته…

با توجه به متن بالا لازم دانستیم به چند نکته اشاره کنیم:

  • هنگامی که در ماشین هستید حتما درهای خودرو را قفل کنید.
  • شیشه‌های خودرو را در هنگامی که ماشین توقف دارد حتما بالا بدهید.
  • قبل از خرید گوشی حتما از طریق سامانه همیاب24 استعلام بگیرید تا گوشی سرقتی خریداری نکنید.
  • قبل خرید گوشی با گرفتن استعلام از همیاب24 از اصالت گوشی خود مطمئن شوید.
  • در صورت سرقت گوشی حتما در سامانه همیاب24 گوشی خود را ثبت نمایید تا هر چه سریع‌تر گوشی‌تان ردیابی شود.
  • از اپلیکیشن همیاب24 جهت جلوگیری از سرقت گوشی خود استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که بعد از کشف گوشی توسط پلیس تمام کشفیات از سامانه همیاب24 استعلام گرفته خواهد شد و در صورت ثبت گوشی در سامانه همیاب گوشی سریعا به مالباخته تحویل داده می‌شود. بنابراین حتما گوشی سرقتی خود را در این سامانه ثبت نمایید تا هرچه سریع‌تر گوشی ردیابی شود.

2.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفا کد را در کادر وارد کنید