۴ مرحله ای که پس از سرقت یا گم کردن گوشی باید انجام دهید

سرقت تلفن اتفاقی ناگوار خواهد بود اگر خودتان را برای چنین روزی آماده نکرده باشید. اگر از استفاده شخصی تلفن و هزینه تماس های سارقان بگذریم، سرقت اطلاعات و هویت شما هزینه جبران نشدنی در پی خواهد داشت.

پس از سرقت یا گم شدن تلفن همراه چه باید کرد؟
۱- به محض اینکه متوجه فقدان موبایل تان شدید، سریعا با شماره تان تماس بگیرید. اگر خوش شانس باشید، کسی آن را پیدا کرده و یا با صدای زنگ تلفن متوجه آن می شود و پاسخ می‌دهد.

۲- در صورتی که کسی پاسخ نداد، نوبت به حفاظت از اطلاعاتتان می‌باشد. برای این کار باید از قبل نرم افزارهایی نصب کرده باشید(۳ اپلیکیشن برتر ردیابی موبایل)که به کمک آنها میتوانید:
• آلارم مخصوصی را که در هنگام گمشدن گوشی تنظیم کرده اید را فعال کنید، اگر شانس بیاورید و در نزدیکیتان باشد. آن را به سرعت پیدا خواهید کرد.
• در صورت متصل بودن به اینترنت، موقعیت گوشیتان را بر روی نقش ردیابی میکنید.
• میتوانید بر روی گوشیتان قفل بگذارید و پسوردهایتان را تغییر بدهید.
• از گوشیتان نسخه پشتیبان تهیه کنید و سریعا اطلاعات آن را پاک کنید.

 

برخی اپراتورهای تلفن همراه هم چنین خدماتی را ارائه می کنند که از طریق ارسال دستور به سیم کارت، کلیه اطلاعات روی موبایل را پاک می کنند.

۳- حال نوبت آن است که جلوی سوءاستفاده از تلفن‌تان را بگیرید. پس سریعا به نزدیک‌ترین دفتر مخابراتی مراجعه کرده و نسبت به غیر فعال کردن سیم کارت‌تان اقدام کنید.

۴- حال نوبت به مراجعه به نیروی‌انتظامی و دادگاه برای اعلام سرقت یا گم شدن موبایل است. ممکن است فکر کنید در بسیاری از مواقع فایده‌ای نخواهد داشت. اما بسیاری از افراد گوشی موبایل‌شان را دوباره از این طریق یافته اند. فقط باید کمی حوصله پیگیری کارهای اداری را داشته باشید.
اما راه حل ساده‌تر این است که آن را در سایت همیاب ۲۴ ثبت کنید تا علاوه بر پیگیری، ردیابی نیز شود.