۱۱ روش برای افزایش امنیت ایفون+آموزش

امنیت موبایل موضوعی است که هرچقدر به آن بپردازیم کم است. خیلی از کاربران فکر می‌کنند با گذاشتن رمز روی گوشی امنیت دستگاه خود را صددرصد تامین کرده‌اند، اما واقعیت این است که در دنیای دیجیتال هیچ گاه امنیت صددرصدی حاصل نمی‌‎شود و همیشه راهی برای نفوذ وجود دارد. با این حال با اندیشیدن تدابیری می‌توان ضریب امنیت گوشی خود را افزایش داد.
در ادامه مطلب به شما ۱۱ راه ساده معرفی می‌کنیم که با استفاده از آنها قادرید امنیت آیفون خود را افزایش دهید و نگرانی کمتری بابت به خطر افتادن حریم شخصی‌تان داشته باشید.

۱- فعال کردن Limit Ad Tracking

اپل اطلاعات محدودی از کاربران را در اختیار اپلیکیشن‌هایی می‌گذارد که تبلیغ نشان می‌دهند تا این تبلیغات بر اساس علایق هر فرد باشد. اگر شما تمایلی به فرستادن اطلاعات خود ندارید می‌توانید از آن انصراف دهید.
برای این کار به منو Settings بروید و سپس وارد Privacy شوید. صفحه را به پایین اسکرول کنید تا به Advertising برسید. در قدم آخر دکمه Limit Ad Tracking را روشن کنید.

۲- خاموش کردن Location-Based Ads


با فعال بود این گزینه تبلیغات مرتبط بر اساس موقیعت مکانی شما نمایش داده می‎شود که به شکل زیر می‌توانید آن را غیرفعال کنید:
به Settings، Privacy و Location Services بروید. سپس در بخش System Services دکمه Location-Based Apple Ads را خاموش کنید.

۳- توقف اتصال به شبکه‌های وای‌فای ناشناس


با فعال کردن این گزینه دیگر آیفون شما به صورت خودکار به شبکه‌های وای‌فای ناشناس وصل نمی‌شود و برای این کار از شما اجازه می‌گیرد.
به Settings بروید، وارد Wi-Fi شوید و دکمه جلو عبارت Ask to Join Networks را روشن کنید.

۴- ساخت رمز عبور ترکیبی


پسورد امنیتی آیفون به صورت پیش‌فرض یک عدد ۶ رقمی است اما شما می‌توانید با ساخت پسوردهای ترکیبی امنیت گوشی‌تان را بیشتر کنید.
به بخش Touch ID & Passcode در منو تنظیمات بروید و گزینه Change passcode را انتخاب کنید. پس از وارد کردن پسور فعلی خود عبارت آبی رنگ Passcode Options را در پایین صفحه لمس کنید. اکنون با انتخاب Custom Alphanumeric Code می‌توانید پسورد قوی‌تری، شامل اعداد و حروف، برای گوشی خود تعیین نمایید.

۵- استفاده از PIN سیمکارت

خیلی از کاربران برای راحتی بیشتر این گزینه را غیرفعال می‌کنند، غافل از اینکه فعال بودن SIM PIN امنیت گوشی شما را افزایش می‌دهد.
به منو Settings، Phone و سپس SIM PIN بروید و دکمه مقابل آن را روشن کنید. از این پس با هر بار خاموش کردن یا خارج کردن سیمکارت نیاز به وارد کرد PIN آن دارید.

۶- محدود کردن فعالیت‌های لاک اسکرین

اگر برای گوشی خود رمز تعریف کنید امکان تعیین فعالیت‌هایی را به دست می‌آورید که در صفحه قفل گوشی نمایش داده می‎شوند، مثل نوتیفیکیشن‌ها، تقویم، سیری و پاسخ دادن به پیام‌ها.
به Touch ID & Passcode در منو تنظیمات بروید و در بخش Allow access when locked فعالیت‌هایی را که نمی‌خواهید در صفحه قفل گوشی نمایش داده شوند غیرفعال کنید.

۷- سافاری را امن‌تر کنید

عدم استفاده از ویژگی‌هایی مثل تکمیل خودکار فرم‌ها، ذخیره پسوردها در گوشی و ذخیره کوکی‌ها از جمله کارهایی است که به امن‌تر شدن مرورگر سافاری کمک می‌کند.
برای تغییر این گزینه‌ها وارد تنظیمات شوید و با اسکرول کردن صفحه به پایین Safari را بیابید. در این بخش می‌توانید تغییرات اشاره‌شده را اعمال نمایید.

۸- استفاده از گزینه Erase Data

در آیفون گزینه‌ای وجود دارد که اگر ۱۰ بار پسورد گوشی اشتباه وارد شود همه اطلاعات ذخیره‌شده روی دستگاه را پاک می‌کند. این گزینه برای محافظت از اطلاعات شما هنگامی که گوشی به سرقت برود بسیار سودمند است.
در منو تنظیمات به Touch ID & Passcode بروید و گزینه Erase Data را فعال کنید.

۹- غیر فعال کردن Siri از Lock Screen 
دستیابی به سیری از روی Lock Screen یکی از مهم ترین گزینه ها است چون هر دزخواستی از Siri داشته باشید به راحتی برای شما انجام میدهد فقط کافی از سیری بخاهید به کسی زنگ یا مسج بفرستد .
برای غیر فعال کردن Siri باید مراحل زیر را انجام دهید .
– ابتدا وارد Setting شوید
– وارد Touch ID and Passcode شوید


برای ورود حتما باید پسورد خود را بزنید
– Siri را غیر فعال کنید


۱۰- فعال کردن Find My iPhone :
اگر شما هم جزو کسانی هستید که همه چیز را گم میکنید بهتراست قبل از هر کاری Find My iPhone را فعال کنید ، Find My iPhone در گوشی های جدید تر به صورت پیش فرض نصب شده است اما اگر این اپلیکیشن را ندارید میتوانید به راحتی از Appstore نصب کنید .
مراحل فعال کردن Find My iPhone :
-وارد Find My iPhone شوید


در مرحله بعد باید اپل آیدی و پسوردتان را وارد کنید .


سپس وارد Setting شوید
– iCloud را انتخاب کنید .


سپس گزینه Find My iPhone را فعال کنید

۱۱- عوض کردن SSH پسورد :
اگر شما هم دیوایستان را جیلبریک کرده باشید عوض کردن پسورد SSH برای شما ضروریست پسورد اولیه SSH برای همه دیوایس ها Alpin است استفاده از SSH باعث میشود هکر ها کنترل کاملی بر روی دیوایس شما داشته باشد و اگر شما در شبکه آنها حضور داشته باشید میتوانند به راحتی به اطلاعات شما دست پیدا کنند .
برای تعویض پسورد SSH :
– برای اینکار باید Mobile Terminal را از طریق Cydia نصب کنید .
– وارد Mobile Termina شوید .
– در پنجره ی باز شده بنویسید su و سپس دکمه ی return را فشار دهید.
– در این مرحله باید رمز عبور وارد کنید ( رمز عبور پیش فرض alpine را تایپ کنید ) و سپس دکمه ی return را فشار دهید.
– passwd را تایپ کنید و سپس دکمه ی return را فشار دهید . دقت کنید ( passwd )
– در ادامه پسورد جدید را تایپ و سپس دکمه ی return را فشار دهید .
– در مرحله بعدی دوباره پسورد را تایپ کنید و سپس دکمه ی return را فشار دهید.

به جز این ۱۱ مورد شما چه روشی برای افزایش امنیت آیفون پیشنهاد می‌کنید؟ دانسته‌های خود را با ما و سایر کاربران در کامنت‌ها در میان‌ بگذارید.