گوشی سرقتی سر از سایت دیوار درآورد

پیش از این داستانی واقعی را برای شمابازگو کرده بودیم که مربوط به یکی از مشتریان همیاب ۲۴ بود و اشاره کرده بودیم که بسیاری از افرادی که برای خرید و فروش به اینگونه سایت ها مراجعه میکنند ، گاهی در دام  سارقانی می افتند که از طریق اینگونه سایت ها اقدام به دزدی می کنند. آنها  با فروشندگان برای خرید کالاهایشان قرار ملاقات میگذارند و در چشم بر هم زدنی کالای آنها را به یغما می برند و یا کالایی را که خودشان دزدیده اند برای فروش در این سایت ها قرار میدهند.

چند روز پیش گوشی خانم ن.ع از ایشان سرقت می شود و او پس از این اتفاق ناگوار در اینترنت با سامانه همیاب ۲۴ آشنا شده و مشخصات گوشی سرقتی خود را در آن ثبت میکند تا جلو خرید و فروش کالای خود را در بین اصناف بگیرد و جالبتر اینکه زمانی که ایشان در سایت دیوار جستجو می کردند، متوجه شدند همان گوشی سرقتی برای فروش قرار داده شده است. ایشان  بلافاصله با آگهی دهنده تماس می گیرند ولی آن شخص پس از اینکه به آن خانم شک می کند منکر می شود که چنین گوشی ای را دارد. حالا امید ایشان به سامانه همیاب ۲۴ است و به امید خدا در آینده نزدیک گوشی ایشان ردیابی خواهد شد.

هشدارهای امنیتی:

کلاهبرداران این چنینی کم نیستند. سال گذشته نیز کلاهبرداری با گشت زنی در سایت‌های مجازی با پیدا کردن آگهی‌های لپ‌تاپ‌های نو و موبایل‌های گرانقیمت، لوازم خانگی و حتی خودروی سواری با فروشنده تماس گرفته و نقشه کلاهبرداری‌اش را اجرایی می‌کرده؛ براساس اعترافات این متهم ۲۹ ساله بسیاری از کالاها را در همان سایت فروخته و با چند مالخر نیز در ارتباط بوده است.(منبع)

بسیاری از کالاهایی که در اینگونه سایت ها (از جمله دیوار) به فروش می رسند، سرقتی می باشند. بهتر است قبل از خرید شماره سریال آنها را در سامانه همیاب ۲۴ استعلام بگیرید تا از سرقتی نبودن آن مطمئن شوید.

سایت دیوار اعلام کرده  که هیچگونه منفعت و مسئولیتی در قبال معامله افراد ندارد، لذا علیرغم این هشدارهای امنیتی در صورتی که افرادی قربانی کلاهبرداران شوند باید شکایت فرد از طریق سیستم قضائی به پلیس فتا ارجاع داده شود، که در این صورت حتما مورد رسیدگی قرار می گیرد و بزهکاران از رصد و پیگری پلیس، در امان نیستند.

به راحتی به افرادی که با آنها قرار ملاقات می گذارید تا کالایی را خرید و فروش کنید، اعتماد نکنید.

هیچ گاه کالاهای دیجیتال را همراه با کارتنشان در اختیار خریدار قرار ندهید.

بهتر است برای خرید و فروش کالاهای دیجیتال به فروشگاه های مجاز مراجعه کنید.

جهت جابجایی کالا در مکان های خلوت قرار ملاقات نگذارید.

اگر موبایل،تبلت،لپ تاپ و یا کالای دیجیتال خود را گم کرده‌اید یا به سرقت رفته‌است را میتوانید در همیاب۲۴ ثبت کنید تا علاوه بر ردیابی کالای شما از طریق اطلاع رسانی به اصناف و فروشگاه های معتبر سراسر کشور از خرید و فروش کالای شما جلوگیری شود تا زودتر از آنچه که فکر میکنید کالای خود را بیابید.