لپ تاپ سرقتی

چگونه لپ تاپ سرقتی خود را پیدا کنیم؟

سرقت موبایل، لپ تاپ و تبلت و تعداد شکایت های فراوانی که در کلانتری ها اتفاق می افتد نشان دهنده این امر است که نیاز به آگاه سازی بیشتر در زمینه پیشگیری و آموزش بیش از گذشته احساس می شود.اگر در سایت های مختلف و اطرافیان جستجو کنید اولین اقدام بعد از به سرقت رفتن لپ تاپ، گوشی و هر کالای دیجیتال،  مالک لپ تاپ  با به همراه داشتن شماره سریال آن به شعب کلانتری مراجعه کند و با طرح شکایت تا پیدا شدن لپ تاپ خود صبرکند.

پس بهتر است کمی اطلاعات کامپیوتری خود را بالا ببرید تا در مواقع مشکلات به مشکلات خود اضافه نکنید.امروز قصد داریم نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ را به شما آموزش دهیم.پس اگر لپ تاپ تان برایتان اهمیت دارد و نگران از دست رفتن و یا به سرقت رفتن آن هستید با همیاب۲۴ همراه باشید:

نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ

شماره سریال لپ تاپ آدرس سخت افزاری منحصربفرد است که به لپ تاپ ها اختصاص داده می شود که همان Serial number  یا در برخی موارد با SN یا  S/N نشان می دهند.چند راه برای بدست آوردن شماره سریال لپ تاپ وجود دارد:

۱-در هر مدل لپ تاپ روی جلد کارتن  حاوی لپ تاپ یا سیستم کامپیوتری این عبارت درج شده است.همچنین در پشت باتری لپ تاپ ها شماره سریال ثبت شده است.

%d8%b3%d8%b1%db%8c%d8%a7%d9%84-%d9%84%d9%be-%d8%aa%d8%a7%d9%be۲-در هر مدل لپ تاپ ابتدا در قسمت search لپ تاپ یا سیستم کامپیوتری، عبارت cmd را تایپ کنید تا پنجره command prompt برای شما باز شود.

عبارت wmic bios get serialnumber را درج کنید تا شماره سریال به شما نشان داده شود.

شماره سریال لپ تاپ۳-اگر لپ تاپ hp دارید با روشن شدن لپ تاپ دکمه F1 را بزنید تا اطلاعات شماره سریال به شما نمایش داده شود.


حال سوالی که مطرح می شود این است: کارتن لپ تاپ را گم کردم و لپ تاپ نیز به سرقت رفته است. چگونه شماره سریال لپ تاپ را بدست بیارم؟

اگر پیشگیری را بر درمان ترجیح دهید پیش از بروز اتفاقات ناگوار به فکر راه حل خواهید بود.با طرح بیمه کالای نو در سامانه همیاب۲۴ تمامی اطلاعات لپ تاپ تان را محفوظ خواهید داشت.همچنین با درج  اطلاعات لپ تاپ تان به هنگام سرقت، اگر مغازه داری قصد خرید لپ تاپ شما را از سارق داشته باشد با گرفتن استعلام لپ تاپ سرقتی،از سرقتی بودن آن آگاه می شود!