ردیابی موبایل سرقتی

چگونه از سرقت گوشی خود پیشگیری کنیم؟

آیا تا بحال گوشی شما به سرقت رفته است؟ آیا با خود فکر کرده‌اید که اگر تلفن همراه‌تان دزدیده شود چیکار کنید؟ این روزها  ما  بیش از هر زمان دیگری به گوشی خود وابسته‌ایم. دزدیده شدن یا گم شدن تلفن همراه برای ما که بیشتر از یک کامپیوتر شخصی نیز متکی به گوشی همراه خود هستیم، بسیار سخت و ناراحت کننده است. امروزه سرقت دستگاه های تلفن همراه، به ویژه گوشی های هوشمند، به شدت در حال افزایش است. بنابراین شما همواره باید با رعایت نکات امنیتی از گوشی خود در مقابل دزدیده شدن یا گم شدن محافظت کنید.

در ادامه با همیاب۲۴ همراه باشید.

اولین واکنش بسیاری از ما زمانی که  کیف پول خود را از دست می دهیم این است که مجبور به لغو کارت های اعتباری، دریافت مجوز جدید و از قبیل این کارها می شویم. اما  هنگامی که گوشی ما به سرقت می رود ناامیدانه به خرید یک گوشی جدید فکر می‌کنیم و حس می کنیم دیگر رسیدن به گوشی خود امری محال است. البته در پاره ای از موارد از قبیل پیشگیری نکردن و ندانستن راه اصولی برای رسیدن به دستگاه هوشمند خود این تفکر درست است. اما شما می توانید با رعایت یک سری نکات امنیتی، ردیابی گوشی خود را به هنگام گم شدن یا ربوده شدن افزایش دهید.

نکاتی ساده اما مهم برای محافظت گوشی خود در برابر گم شدن یا سرقت آن:

  • هرگز تلفن خود را در یک محل عمومی ترک نکنید.
  • قرار دادن رمز عبور بر روی تلفن همراه خود و  پس از یک دوره معینی از زمان تغییر دادن آن
  • اگر شمااز بانکداری آنلاین و  سایت های فروشگاهی استفاده می کنید، همیشه از سیستم خارج شوید و از  زدن گزینه”remember me” خودداری کنید.
  • به هنگام خرید کالای دیجیتال شماره سریال دستگاه یا IMEI در مکانی امن دخیره کنید تا هنگام سرقت با مراجعه به پلیس ارائه این اطلاعات الزامی است. (ثبت سریال و IMEI)
  • نصب و نگهداری نرم افزار ضد سرقت که در google play  و دیگر مارکت ها موجود است.
  • پاک کردن اطلاعات حساس از دستگاه از جمله: پیام های متنی، عکس ها، ایمیل، تاریخ مرورگر و حساب های کاربری مانند فیس بوک و توییتر.

            توجه: شماره سریال یا IMEI شماره منحصر بفردی می باشد که به هر کالای دیجیتال اختصاص داده می شود.این شماره در زیر باتری کالای شما یا کارتن آن درج شده است. همچنین می توانید با شماره گیری #۶#* آن را بدست بیاورید. IMEI چیست و چه کاربردی دارد؟


 سوال: من جعبه گوشی و کالای دیجیتال خود را گم کردم و گوشی‌ام به سرقت رفته است. چیکار کنم؟

سامانه همیاب۲۴ در بخش بیمه کالای نو این امکان را فراهم کرده است تا شما با بیمه کردن کالای دیجیتال خود در برابر خطرات گم شدن یا دزدیده شدن با درج اطلاعات گوشی از جمله سریال کالا یا IMEI دیگر دغدغه ای نداشته باشید و با ایجاد بستر امن از اطلاعات گوشی و کالای دیجیتال شما محافظت می کند.همچنین به هنگام گم شدن یا دزدیده شدن موبایل یا لپ‌تاپ سرقتی خود،با مراجعه به بخش ردیابی و اعلام سرقت کالا در سریع ترین زمان ممکن گوشی یا لپ‌تاپ خود را پیدا کنید.