چرا همیاب ۲۴ بهترین روش جستجو و ردیابی موبایل سرقتی در کشوراست؟

 

برای کاربران گوشی تلفن همراه هیچ اتفاقی به اندازه به سرقت رفتن یا گم شدن گوشی دردناک و ناراحت کننده نیست. فرقی هم نمی کند کاربر از آن دسته باشد که به گوشی اش وابستگی شدید دارد یا برعکس و یا اینکه گوشی به سرقت رفته یک نمونه جدید و فوق گران باشد یا یک نمونه قدیمی!

اتفاقی که این اواخر بیشتر از قبل با آن مواجه می شویم و از گوشه و کنار اخبار بیشتری در رابطه با بروز چنین اتفاقی به شیوه های گوناگون به گوشمان می رسد. شیوه های ردیابی و پیگیری این گوشی ها در کشور ما در حدی سطحی و غیر کارامد و پروسه این پیگیری برای مالباخته در حدی طولانی و زمانبر است که بیشتر مالباختگان ترجیح می دهند در گیر این پروسه طولانی نشوند.

مسیر پیگیری طولانی به این صورت است که ابتدا برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی از سیمکارت، شخص باید به یکی از دفاتر خدمات مشترکان مراجعه و نسبت به مسدود کردن سیمکارت خود اقدام کند. و سپس موضوع را به نزدیکترین کلانتری اطلاع دهد تا مخابرات از طریق شماره سریال ۱۵ رقمی که در گوشی و پکیج آن قرار دارد، یه پیگیری و ردیابی گوشی ها اقدام کند.

همچنین با توجه توضیحات روی وب سایت همراه اول و ایرانسل ردیابی های گوشی به ترتیب هر ۱۰ روز و هر ۵ روز باید به طور منظم انجام شود و برای همراه اول با سیم کارت دائمی و برای ایرانسل با سیم کارت ایرانسل می توان در هر یک از این اپراتور ها ردیابی را انجام داد. کلا روند ردیابی برای خیلی از مالباختاگان بسیار سخت و پیچیده است.

بیشتر از یک سال است که سامانه همیاب ۲۴ ، با توجه به خلاءی که در این زمینه وجود داشت شروع به کار کرده است. و با ایده ای جالب سعی در پیشگیری از سرقت و کوتاه کردن مسیر پیدا شدن جنس مالباخته و استفاده از اینترنت برای پیدا کردن کالاهای گم شده کرده اند.

در صورتی که کالای دیجیتال شما گم شود یا به سرقت برود، با ثبت شماره سریال آن ، اطلاع رسانی سریع آن به سرتاسر کشور در ۲۴ ساعت شبانه روز آغاز می شود و ردیابی ها هر ۵ روز یکبار و به مدت ۲ ماه انجام میگیرد.. مزیت دیگری که این سامانه دارد این است که در صورتی که شخص سارق قصد فروش کالا را داشته باشد و شما آن کالا را در سامانه به عنوان سرقتی یا گمشده ثبت کرده باشید قبل از خرید و فروش کالا، فروشگاه ها از سامانه همیاب ۲۴ استعلام می گیرند و متوجه سرقتی بودن آن کالا می شوند و موضوع را با پلیس در میان می گذارند و به این ترتیب از خرید و فروش کالای گمشده یا سرقتی کاربران در بین اصناف جلوگیری می شود.

لازم به ذکر است این سامانه دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت بازرگانی و ارشاد می باشد، مورد حمایت معاونت پیشگیری از جرم دادگستری است، با اصناف سرتاسر کشور همکاری می نماید و تحت نظارت پارک علم و فناوری خراسان رضوی می باشد.