نشست خبری سامانه همیاب ۲۴

سامانه پیشگیری و کاهش سرقت کالاهای دیجیتال در کشور نظیر موبایل، لپ‌تاپ و تبلت با همت معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و کانون دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی راه‌اندازی شد.
سامانه همیاب ۲۴ نخستین سامانه اطلاع‌رسانی و ردیابی کالاهای دیجیتال (موبایل، لپ‌تاپ، تبلت و…) گمشده و سرقتی در کشور است؛ این سامانه نه تنها امکان جستجوی کالاهای دیجیتال گمشده و سرقتی را دارد بلکه امکان اطلاع‌رسانی و ردیابی موبایل و تبلت سرقتی را با کمک اپراتور مخابراتی، فراهم می‌کند. نشست خبری سامانه همیاب ۲۴ با حضور خبرنگاران مختلف در پارک علم و فناوری خراسان رضوی برگزار گردید.
کانون دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی کشور طی اطلاعیه‌ای به تمامی دفاتر فعال در کشور اعلام کرده که «با توجه به شروع به خدمت سرویس ردیابی و اطلاع‌رسانی موبایل گمشده و سرقتی به صورت کشوری بر روی سامانه اینترنتی پیشخوان، دفاتر می‌توانند برای ارائه این سامانه، در دوره آموزشی همیاب از بخش آموزش مجازی، شرکت کنند.این سامانه برای مال باختگان موبایل و تبلت در دفاتر پیشخوان سراسر کشور فعال شده است و توانایی ردیابی از طریق اپراتور مخابراتی را دارد.

خبرگزاری صدا و سیما

خبرگزاری ایرانا

خبرگزاری فارس

خبرگزاری تسنیم

فاوا نیوز

خبرنگاران جوان

خبرگزاری جماران

خبرگزاری علم و فناوری

خبرگزاری شهرآرا

دانش بنیان ۲۴

پارک علم فناوری خراسان

خبرگزاری فناوران

بولتن نیوز

تحلیل ایران