سامانه اموال کشف شده پلیس آگاهی -سامانه نما

سامانه نما | سامانه اموال مکشوفه پلیس آگاهی

 سامانه شناسایی اموال مسروقه به منظور تسهیل در روند شناسایی مالباختگان و تحویل اموال مسروقه به آنان با نام “سامانه نما” راه اندازی گردیده است. مالباختگان با مراجعه به سامانه نما می توانند اموال خود را تحویل بگیرند.

همیاب ۲۴ سامانه،استعلام، اعلام سرقت و ردیابی کالاهای دیجیتال (موبایل، تبلت و لپ تاپ)

سامانه نما

پلیس آگاهی ناجا با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تحویل حداکثری اموال مکشوفه به مالباختگان، اقدام به طراحی سامانه اموال مکشوفه (سامانه نما) در بستر اینترنت به آدرس سایت www.police.ir کرده تا مالباختگان از این بستر بتوانند روند شناسائی و تحویل اموال مسروقه خود را دنبال کنند.

سامانه اموال کشف شده پلیس آگاهی | سامانه نما

برای استعلام گوشی سرقتی، تبلت و لپ تاپ | استعلام رجیستری گوشی کلیک کنید.

شهروندان با مراجعه به سامانه نما و با کلیک بر روی نمایشگاه اموال کشف شده، وارد صفحه لیست اموال شده و عکس کالای متعلق به خود را انتخاب و سپس فرم مربوطه را تکمیل و درخواست خود را ارسال می‌کنند.

سامانه نما به صورت متمرکز است و شهروندان می‌توانند اموال مسروقه خود را در سامانه به صورت لحظه‌ای شناسایی کنند، لذا ضروری است شهروندان شماره سریال تمامی اموال خود را لیست برداری کنند تا هنگام سرقت و کشف آن توسط پلیس ‌اموال خود را از این طریق شناسایی و تحویل بگیرند.

مال باختگان با مراجعه به سامانه اموال مکشوفه پلیس آگاهی، می توانند بدون مراجعه حضوری به مراکز انتظامی درخواست خود را مبنی بر مالکیت کالای مورد نظر ثبت و نشانه های آن را ارسال کنند.

درخواست مال باخته توسط اپراتور سامانه مورد ارزیابی قرار گرفته و اپراتور پاسخ «تایید» یا «عدم تایید» را در سامانه بارگذاری می کند، که در صورت اظهار عنوان تایید، راهنمایی لازم توسط اپراتور در خصوص اقداماتی که لازم است مالک در راستای تحویل کالای مورد درخواست انجام دهد ارائه شده و اموال پس از هماهنگی قضائی با اخذ رسید، تحویل مال باخته خواهد شد.

نکته: امکان استرداد اموال از طریق سامانه نما، تنها برای افرادی امکان پذیر است که سابقه تشکیل پرونده قضائی داشته باشند.

جهت استعلام گوشی سرقتی، استعلام رجیستری گوشی، اعلام سرقت و ردیابی کالای دیجیتال (موبایل، تبلت، لپ تاپ) می توانید از طریق لینک های زیر به سامانه همیاب ۲۴ مراجعه کنید و یا اپلیکیشن همیاب۲۴ را دانلود نمایید:

دیدگاه ها و تجربیات خود را پیرامون این نوشته با ما در میان بگذارید