سارق گوشی های موبایل در دام همیاب ۲۴

به گزارش روابط عمومی همیاب ۲۴،چند روز قبل مردی با در دست داشتن دو عدد تلفن همراه به یکی از مغازه های موبایل فروشی طرف قرارداد با همیاب ۲۴ مراجعه و درخواست فروش آنها را می کند. صاحب مغازه نیز می دانست قبل از خرید گوشی های دست دوم باید استعلام بگیرد تا مشخص شود گوشی ها سرقتی هستند یا خیر. بنابراین از شخص کمی فرصت خواست و سپس شماره سریال گوشی ها را در سامانه همیاب ۲۴ جستجو نمود. در این هنگام مشخص شد هر دو گوشی ها در سامانه به عنوان سرقتی ثبت شده اند. او سعی کرد باز هم آن شخص را معطل کند و با نیروی انتظامی تماس بگیرد اما شخص سارق که کمی مشکوک شده بود از فروش گوشی ها منصرف شد و از صاحب مغازه درخواست کرد که گوشی هایش را پس بدهد. صاحب مغازه از اینکار امتناع نمود و شخص سارق که دیگر حساب کار دستش آمده بود فرار را بر قرار ترجیح داد.

کمی بعد مامورین نیروی انتظامی در فروشگاه حاضر شدند و با استفاده از تصاویری که از دوربین مدار بسته فروشگاه بدست آورده بودند،سعی در شناسایی مجرم نمودند. بدین ترتیب با تصویر به دست آمده از دزد جوان تجسس ها برای دستگیری وی کلید زده شد و بلاخره مخفیگاه او شناسایی شد. ماموران در عملیاتی غافلگیرانه متهم ۲۸ ساله را دستگیر کردند و در بررسی از مخفیگاه وی ۴ گوشی سرقتی به دست آمد.

متهم که راهی جز اعتراف نداشت به ماموران گفت: چندی پیش به خاطر اعتیاد به مواد مخدر از کار اخراج شدم و برای تامین هزینه های اعتیادم تصمیم به سرقت گرفتم. او افزود که برای سرقت در خیابان به دنبال سوژه هایی میگشته که در حال حرکت با گوشی خود مشغول صحبت بوده اند. بعد از این ماجرا با افرادی که گوشی هایشان پیدا شده بود تماس گرفته شد و گوشی ها تحویل آنها داده شد.

شما نیز اگر فردی هستید که گوشی خود را در جریان سرقت از دست داده اید و یا صاحب فروشگاه موبایل  می باشید حتما در چنین مواردی  از طریق آدرس اینترنتی  www.hamyab24.com  به سامانه همیاب ۲۴ مراجعه نمایید. در این سامانه تمامی بخش های لازم برای شما عزیزان وجود دارد تا به راحتی موبایل سرقتی خود را ردیابی کنید و یا با استعلام گیری از این سامانه از سرقتی نبودن موبایل اطمینان حاصل نمایید تا بتوانیم گامی در جهت کاهش جرم و سرقت در جامعه برداشته باشیم.