راه اندازی خدمات سامانه همیاب ۲۴ در دفاتر پیشخوان کل کشور

این روزها، روی آوردن به کسب‌وکارهای نوپا و استارت‌آپی شدن به نقطه عطفی در جریان اشتغال کشور بدل شده است. قطعا اگر از این کسب‌وکارهای نوپا حمایت کافی به عمل آید، بی‌تردید بازار اشتغال جوانان نیز داغ‌تر خواهد شد. شکی نیست در سالی که قرار است تولید و اشتغال رونق بگیرد، حمایت از شرکت‌های استارت‌آپی و دانش‌بنیان، می‌تواند کاتالیزری باشد که به فضای کسب‌وکار رونق ببخشد. با وجود صدها هزار دانش‌آموخته دانشگاهی و ذهن‌های خلاقی که هر کدامشان می‌تواند مدیریت یک استارت‌آپ را برعهده بگیرد، حمایت از شرکت‌های استارت‌آپی، کشور را در مسیر اشتغال‌زایی، تولید علم و توسعه متوازن رهنمون می‌کند.در صورت حمایت از شرکت‌های استارت‌آپی، علاوه بر این‌که تولید و اشتغال در کشور جان می‌گیرد، رسیدن به اهداف سند چشم‌انداز توسعه و قرار گرفتن ایران بر بام علم و فناوری منطقه هم کاملا ملموس و در دسترس خواهد بود.

سامانه همیاب ۲۴ که در اولین استارتاپ ویکند نیشابور در سال ۱۳۹۴ شکل و به عنوان ایده برتر انتخاب شد، توانست اولین سامانه اطلاع رسانی و ردیابی گوشی های سرقتی در کشور را راه اندازی کند، که در سال گذشته عنوان هوشمند ترین کسب و کار ایران  و کسب مقام دوم در جشنواره کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف به خود اختصاص دهد. (دستاورد های سامانه همیاب ۲۴)

این سامانه جهت توسعه خدمات خود به همه ی شهر و استان های کشور با کانون دفاتر پیشخوان وارد مذاکره شد و توانست در سال ۱۳۹۶ خدمات خود را با حمایت کانون دفاتر پیشخوان کل کشور به همه هموطنان عرضه کند .از ابتدای سال ۱۳۹۶  افراد می توانند جهت ثبت کالاهای سرقتی یا مفقودی برای انجام خدمات ردیابی و اطلاع رسانی به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.

لینک خبر منتشر شده در خبرگزاری ها :

خبرگزاری کسب و کار

شبکه خبری فناوری نوین

خبرگزاری تی نیوز

ایران نیوز