top
phone-theft-4

دزد بدشانس گوشی، با زنگ خوردن آن لو رفت و دستگیر شد

زمان مطالعه: 4 دقیقه

0

icon

چند روز قبل مرد جوانی سوار اتوبوس شهری در مرکز تهران شد و هنوز دقایقی از سوارشدنش نگذشته بود که متوجه شد گوشی تلفن همراهش نیست.

مرد جوان که مطمئن بود گوشی را با خود به همراه داشته است، از دوستش خواست به شماره او زنگ بزند. به محض اینکه تماس برقرار شد، مرد جوان، صدای زنگ تلفنش را که آهنگ خاصی داشت از داخل جیب لباس یکی از مسافران اتوبوس که در چند قدمی او ایستاده بود، شنید. مرد جوان یادش آمد این مسافر چند دقیقه قبل با تنه زدن به او و یک عذرخواهی از کنارش گذشته بود.

مالباخته ناگهان متوجه شد تنه زدن مسافر بهانه‌ای برای سرقت گوشی او بوده است، بنابراین بی‌معطلی با فریاد از مرد جوان خواست که گوشی تلفن همراهش را به او پس بدهد و از مردم خواست تا سارق را دستگیر کنند. بدین ترتیب سارق دستگیر شد و در بازرسی از جیب‌های او چند گوشی تلفن همراه دیگر که یکی از آن‌ها متعلق به مالباخته بود، کشف شد.

مرد جوان به مرکز پلیس منتقل و ابتدا مدعی شد اولین روزی است که دست به سرقت می‌زند و به خاطر مشکلات مالی مجبور شده دست به این کار بزند، اما زمانی که اثر انگشت متهم برای بررسی سوابقش گرفته و با آثار انگشت متهمان سابقه‌دار اداره آگاهی تطبیق داده شد، راز سرقت‌های قبلی او نیز فاش شد و دریافتند او 5 بار دیگر نیز به همین جرم بازداشت شده است.

به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ویژه سرقت، متهم در اختیار اداره آگاهی قرار داده شد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

منبع: اقتصادنیوز

شاید گوشی شما در بین آن‌ها باشد، از اینجا استعلام بگیرید

تحویل گوشی‌های سرقتی به مالباخته با کمک همیاب24

سامانه کشوری همیاب24 با همکاری پلیس گوشی‌های سرقتی را به مالباخته تحویل می‌دهد. بعد از ثبت گوشی سرقتی در سامانه همیاب24 چنانچه گوشی همانند پاراگراف قبل توسط پلیس کشف شود در سامانه همیاب استعلام گرفته شده و به مالباخته تحویل داده خواهد شد.

به همین دلیل بعد از سرقت گوشی هر چه سریع‌تر گوشی‌تان را در سامانه کشوری همیاب24 ثبت نمایید تا ردیابی آن فعال شود.

پس ازثبت ردیابی در سامانه همیاب ۲۴ موارد زیر برای کالای شما اعمال می‌شود:

ردیابی 24 ساعته در اپراتورهای مخابراتی، جستجو در بین کالاهای پیدا شده سراسر کشور در کلانتری‌ها، بازرسی‌های مرزی و …، اطلاع‌رسانی به فروشگاه‌های سراسر کشور جهت جلوگیری از خرید و فروش دستگاه، اطلاع‌رسانی کشوری به کلانتری‌ها و بازرسی‌های مرزی جهت جلوگیری از خارج شدن دستگاه از مرزهای کشور.

این سامانه با ارایه پنل ویژه پلیس توانسته است باعث کاهش کشف جرم و افزایش کشفیات در 31 استان کشور شود. با روی کار آمدن این پنل، نیروی انتظامی به راحتی می‌تواند استعلام گوشی‌های سرقتی یا مفقودی را با چند کلیک ساده بگیرد، که خود باعث کاهش زمان کشف جرم شده است.

همچنین همیاب24 با هزینه مقرون به صرفه‌تر از سایر روش‌ها و به صورت غیرحضوری گوشی سرقتی یا مفقودی شما را ردیابی خواهد کرد. این سامانه با همکاری اصناف، کلانتری‌ها و مرزبانی به عنوان جامع‌ترین و بهترین روش ردیابی گوشی و کالای دیجیتال سرقتی یا مفقودی در کشور شناخته می‌شود که تا کنون توانسته است 35 تا 40 درصد از کالاهای ثبت شده در سامانه را کشف یا ردیابی کند.

چنانچه گوشی شما سرقت یا گمشده از لینک زیر اقدام به ثبت گوشی خود در سامانه همیاب24 نمایید.
ثبت و ردیابی گوشی سرقتی یا مفقودی

4.6/5 - (9 امتیاز)

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفا کد را در کادر وارد کنید محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.