افزایش امنیت ایفون و ایپد در برابر سرقت و معرفی توییک های قدرتمند

در گذشته های نزدیک خبری از اسمارتفون ها و دیگر دستگاه های هوشمند نبود و همینطور حافظت از اطلاعات شخصیمان نسبت به حال حاضر ساده‌تر بود ، امروز تحولاتی عظیم در در دنیای فناوری و اطلاعات پدید آمده و حفظ امنیت نیز لباسی نو به تن پوشانده است. دیگر نمیتوان همچون گذشته با خیال آسوده سر بر روی بالش گذاشت و مطمئن بود اطلاعاتمان در چهاردیواری خانه محفوظ خواهد ماند.
بی‌شک بخش عمده ای از ما بسیاری از اطلاعات شخصیمان را در تلفن های همراه خود ذخیره مینماییم بدون توجه به اینکه هر آن امکان دارد در صورت سهل انگاری تلفن همراهمان به سرقت رود و اطلاعاتمان در معرض خطر قرار گیرد.
اگر از طرفدارن قدیمی جیلبریک و توییک های سیدیا باشید بطور حتم توییک محبوب iCaughtU Pro را خواهید شناخت. توییکی که متودهای مختلفی برای افزایش امنیت دیوایسمان ارائه میکند و کار شناسایی سارق آیفون و یا آیپدمان را آسان می‌سازد ، به تازگی نسخه جدیدی از این توییک تحت عنوان iCaughtU Pro iOS 9 با پشتیبانی از iOS 9 راهی سیدیا شده است.
اگر شما نیز به دنبال راهی برای افزایش امنیت آی‌دیوایستان هستید می توانید توییک iCaughtU Pro iOS 9 را بصورت کرک شده و رایگان از سورس repo.biteyourapple.net دریافت و نصب نمایید. پس از نصب تنظیمات این توییک در settings دستگاهتان افزوده خواهد شد.

ویژگی های توییک iCaughtU Pro iOS 9

• سازگار با توییک AndroidLock XT
• ذخیره تصویر سارق در گالری
• عکس گرفتن از سارق به کمک دوربین جلو و ارسال آن به ایمیل شما همراه با موقعیت سارق بر روی نقشه ( ترجیحاً جیمیل و هات میل)
• ارسال اس ام اس به شماره از پیش تعیین شده در صورت وارد کردن رمز عبور به اشتباه و یا تعویض سیم کارت
• نمایش پیام هشدار از پیش تعیین شده برروی صفحه نمایش در صورت وارد کردن رمز عبور به اشتباه
• مدیریت دستگاه از طریق ارسال اس ام اس با متن های مشخص، بطور مثال میتوانید مشخص کنید با ارسال کلمه ای از پیش تعیین شده دیوایستان موقعیت خود را بر روی نقشه به شما ارسال نماید و یا اینکه از طریق دوربین جلو عکس بگیرد و …
• امکان نمایش گذاشتن اطلاعات غیر واقعی همچون درصد باتری
• تعیین کردن امکان دسترسی به دستگاه درصورت وارد کردن رمز عبور به اشتباه اما اجازه ندادن دسترسی به اپلیکیشن ها
• و برخی از ویژگی های دیگر …

توییک جدید دیگر با نام PickPocket به سیدیا آمده که دزدگیری عالی برای آیفون و آیپد خواهد بود. هنگامی که PickPocket را در دیوایس خود نصب کنید، می‌توانید به راحتی تنظیمات آن را از نظر بگذرانید. به عنوان مثال می‌شود تعیین کرد با چند بار وارد کردن اشتباه رمز آلارم گوشی سارق احتمالی را رسوای عالم کند.

کسی اگر آیفون گم شده را پیدا کرد با وارد کردن رمز اشتباه برای چند بار (تعداد آن توسط شما تعیین می‌شود) اطلاعات تماس شما برای فرد نمایان می‌شود، فرد اگر کمی حاوی معرفت باشد با شما تماس می‌گیرد و تلفن را تحویل می‌دهد.
این قابلیت برای وقتی کارساز است که سیم کارت پین داشته باشد و همانطور که می‌دانید با دوباره روشن شدن آیفون به وارد کردن پین نیاز است، آیپد هم که تکلیفش مشخص است قابلیت تماس ندارد.

توییک PickPocket فعلا مرحله بتای خود را پشت سر می‌گذراند و برخی از ویژگی‌های آن در این نسخه غیر فعال است. با این حال اگر دوست دارید هم اکنون نسخه آزمایشی آن را امتحان نمایید ابتدا سورس توسعه دهنده repo.ziph0n.com را به لیست سورس‌های سیدیا بیافزایید، سپس برای جستجو و دریافت این توییک اقدام کنید.