top
Arbaeen currency

ارز اربعین از کجا تهیه کنیم؟ شرایط دریافت ارز اربعین

زمان مطالعه: 4 دقیقه

0

icon

بسیاری از زائرین اربعین 1403 به دلیل نداشتن ارز اربعین در عراق با مشکل رو به رو می‌شوند. بنابراین بهتر است حتما قبل از سفر به اربعین، ارز عراق را تهیه نمایید. اما چگونه؟ در این متن نحوه دریافت ارزاربعین را آموزش داده‌ایم. بنابراین تا انتها با ما همراه باشید.

ارز اربعین

برای اینکه سفر راحتی را در اربعین تجربه نمایید بهتر است ارزاربعین را تهیه کنید. قیمت ارز اربعین ۱۴۰3 توسط دولت تعیین شده است. شما می‌توانید از طریق برخی بانک‌ها و صرافی‌های معین خرید کنید.

برای ثبت نام ارز اربعین 1403 و خرید پول عراق جهت سفر اربعین باید شرایط خاصی داشته باشید. در ادامه به این شرایط می‌پردازیم.

زائر گرامی با توجه به شلوغ بودن مرز و ازدحام جمعیت در سفر کربلا قبل از حرکت حتما اپلیکیشن ضد سرقت موبایل را نصب نمایید. با کمک این برنامه به راحتی از مفقود شدن یا سرقت گوشی خود جلوگیری کنید. در ضمن با توجه اینکه خرید و فروش گوشی سرقتی یا مفقودی کاری غیر اخلاقی و حرام است قبل از خرید و فروش گوشی حتما استعلام بگیرید تا از اصالت گوشی مطمئن شوید.
استعلام همزمان طرح رجیستری و سرقتی)

ثبت نام ارز اربعین

برای ثبت نام ارزدولتی اربعین باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • حداقل سن 5 سال
  • ارائه مدارکی مانند مدرک ثبت نام در سامانه سماح 
  • اصل کارت ملی
  • مدارک دال بر ثبت نام در سامانه سماح
  • گذرنامه یا برگه تردد اربعین
  • سیم کارت تلفن همراه

سامانه ثبت نام ارز دولتی اربعین

به طور کلی شما با در دست داشتن مدارک بالا باید به صرافی‌ها و یا بانک مراجعه نمایید و ارز دولتی را خریداری کنید. توجه داشته باشید که شرط دثبت نام دینار اربعین، ثبت نام در سامانه سماح می‌باشد.

نحوه دریافت ارز اربعین

دریافت ارز اربعین

برای خرید ارز اربعین ابتدا در سامانه سماح ثبت نام نمایید. سپس با دردست داشتن مدارک مورد نیاز که در متن مقاله به آن اشاره کردیم به بانک و یا  صرافی‌های معتبر و معرفی شده توسط دولت مراجعه نمایید. هزینه دینارهای خریداری شده را هم بپردازید و دینار خود را تحویل بگیرید.

قیمت دینار عراق در اربعین 1403

قیمت ارز مسافرتی کربلا نسبت به خرید آزاد دینار کمتر می‌باشد. امکان خرید دینار به صورت آزاد و با هزینه بیشتر نیز وجود داشته و افراد در صورت تمایل می‌توانند برای خرید آزاد اقدام کنند. زیرا گاهی اوقات 200 هزار دینار برای سفر اربعین کافی نبوده و افراد با شرایط خاص نیاز به پول بیشتری دارند.

در سال 1403به هر نفر 200 هزار دینار عراق، اختصاص داده شده است. چیزی نزدیک هفت میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود.

بیشتر بخوانید: تمدید گذرنامه اربعین 1403 در چند دقیقه

بانک های منتخب ارز اربعین 1403

برای خرید ارز زیارتی اربعین می‌توانید علاوه بر صرافی‌ها به بانک ملی، بانک سپه، تجارت، صادرات و پست بانک مراجعه نمایید و سامانه ارز اربعین وجود ندارد.

در نهایت

بهتر است خرید ارزاربعین را به روزهای پایانی موکول نکنید و همین حالا اقدام به خرید ارزمسافرتی اربعین نمایید. توجه داشته باشید که برای دریافت ارز دولتی عراق باید مدارکی که در متن مقاله به آن اشاره کردیم را همراه خود داشته باشید. نکته بعدی این است که حتما همین حالا از طریق لینک زیر اپلیکیشن ضد سرقت و ردیابی گوشی همیاب24 را نصب نمایید تا درهنگام سفر از خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

3.6/5 - (16 امتیاز)

دیدگاه خود را ارسال کنید

لطفا کد را در کادر وارد کنید محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.