بیمه گوشی سرقتی

آیا بیمه موبایل شامل سرقت گوشی هم می شود؟

در طرح جدید بیمه نامه سامان حامی با نام طرح اسکرین پلاس، که همیاب ۲۴ نماینده رسمی فروش آن می باشد، صحبت ازبیمه گوشی موبایل در مقابل سرقت است. سرقت با شکست حرز اصطلاحی رایج است که این روزها بسیار از آن استفاده می شود.

با توجه به اینکه وظیفه همیاب ۲۴، ردیابی گوشی های سرقتی و مفقودی می باشد، برآن شده است که یک بیمه برای گوشی های سرقتی و مفقودی ارائه دهد تا رضایت خاطر کاربران عزیز را فراهم آورد.

بیمه با شکست حرز یعنی چه؟

بیمه گوشی ، تبلت  و یا لپ تاپ، از نوع بیمه با شکست حرز می باشد. بیمه سرقت از این لحاظ محدود به سرقت با شکست حرز شده است که هدف آن جبران خسارت های ناشی از سرقت هایی است که توسط سارقین، کاملا خارج از محل مورد بیمه و تقریبا بدون ارتباط نزدیک با بیمه گذار انجام می شود. سرقت با شکست حرز به کار بردن زور، پاره کردن، تخریب، کندن، گذشتن از در و دیوار، حصار و پنجره بدون کلید و با استفاده از ابزار غیر متعارفی را شامل می شود که سارقان از آنها استفاده می نمایند.

به دیگر معنا، در سرقت با شکست حرز، سارق برای ورود به محل سرقت میبایست مانعی را از پیش روی خود بردارد تا سرقت را انجام دهد.

در نتیجه، ورود به محل سرقت بدون برخورد به مانع، سرقت با شکست حرز تلقی نمی شود و تحت پوشش بیمه سرقت قرار نخواهد گرفت.

خواندن این مطلب به شما توصیه می شود: لزوم خرید بیمه برای موبایل و تبلت

سرقت پدیده ای است که به شرایط اقتصادی و اجتماعی جامعه بستگی زیادی دارد. خصوصیات اخلاقی و موقعیت اجتماعی بیمه گذار نیز بر تصمیم بیمه گر، مبنی بر قبول یا رد پیشنهاد بیمه سرقت تاثیر دارد زیرا در خطر سرقت، بر خلاف سایر رشته های اموال بین انسان و خسارت، ارتباط مستقیمی وجود دارد که اصطلاحا ریسک اخلاقی نامیده می شود.

در بیمه سرقت، بیمه گر به این علت پوشش بیمه ای خود را منحصر به سرقت با شکست حرز می کند که در دزدی با شکست حرز، علاوه بر تصاحب غیرقانونی شیء، نحوه دسترسی و تصرف آن به دنبال امکان پذیر بودن پیش بینی خسارت ها مطرح می شود. به همین علت سرقت معمولی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

اگر بخواهیم در یک کلام و به صورت کلی موضوع سرقت با شکست حرز را مطرح نماییم به طور کلی وقتی حادثه ای از لحاظ بیمه گذار سرقت با شکست حرز محسوب می شود که:

۱- سارق از خارج از ساختمان برای برطرف کردن موانع موجود جهت ورود به ساختمان بگذرد و از طرق غیرعادی مانند طناب و یا نردبان استفاده نماید و از این طریق وارد فضای داخلی ساختمان شود.

۲- درب ها با هر وسیله ای به غیر از کلید اصلی باز شود. مانند کلید تقلبی، سنجاق، و یا هر وسیله دیگری

۳- سارق با تهدید و ارعاب ساکنان ساختمان و به عنف وارد محل مورد بیمه شود.

۴- سارق از روی دیوارها، پشت بام و یا حصارها وارد ساختمان شود.

با تمامی این توضیحات درصورت وقوع سرقت و تایید آن توسط مراجع قضایی، بیمه نامه سامان حامی خسارت گوشی هوشمند شما را در ظرف مدت کمتر از ده روز پرداخت می نماید.

البته مزیت دیگری که بیمه نامه سامان حامی دارد و بعنوان هدیه به کاربران عزیز تقدیم می شود، یکسال بیمه رایگان آتش سوزی منزل تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال در برابر خطرات آتش سوزی، صاعقه و انفجار می باشد که تحت پوشش شرکت بیمه سامان خواهد بود. همچنین به مدت یک سال اشتراک آنتی ویروس نیز هدیه داده می شود.

پس بهتر است که همین حالا اقدام نمایید و گوشی موبایل ، تبلت و یا لپ تاپ خود در مقابل تمامی خطرات بیمه نمایید…

 

همیاب ۲۴، نماینده رسمی بیمه نامه سامان حامی می باشد که خدمات بیمه ای را برای گوشی های هوشمند موبایل، تبلت و لپ تاپ در مقابل خطرات زیر ارائه می کند:

۱- ضربه فیزیکی و شکست    ۲- نفوذ مایعات و آب خوردگی      ۳- نوسانات ولتاژ برق     ۴- بلایای طبیعی و آتش گرفتگی دستگاه    ۵- سرقت

این بیمه نامه به همراه خدمات VIP دریافت و ارسال رایگان در سراسر کشور ارائه می شود. همچنین همراه با این بیمه نامه، یکسال بیمه نامه آتش سوزی منزل مسکونی نیز به خریداران محترم هدیه می گردد.

برای منتقل شدن به صفحه بیمه نامه و مطالعه موارد بیشتر بر روی این لینک کلیک کنید.